Nokia 6630 vs. Nokia 6600

hazablad

Primećen član
Poruka
663
Pozdrav svima! Molio bih za Vasa misljenja. Pre cetiri godine imao sam nokiu 6600 i koristio sam je samo godinu dana a onda prodao za mizernih 190evra. Sad vec tri godine koristim nokiu 6230 i veoma sam zadovoljan sa njom. Ali kad se setim 6600, postanem tuzan sto sam je prodao. Ortak koji ide sa mnom na fax je kupio skoro (pre 20 dana) nokiu 6600 za 150evra (mislim da se ispalio) i od kada sam je ponovo video stalno razmisljam da nabavim polovnu. Ali tu ulazi u igru i 6630 kao njen (po meni) glavni konkurent.
Prevazisao sam sve one srednjoskolske bolesti tipa: "jao znas, ima kameru od 2, 3 ili 33 Mpix-ela, ili ima mp3 player ili moze da se koristi kao daljinski". Jednostavno, imam mp3 player a imam i fotoaparat tako da me te funkcije telefona ne interesuju (a imam i daljinski). Dobro poznajem nokiu 6600 ali ono sto bih od vas zeleo da saznam je kakva je 6630?
P.S. brzina rada? max. kartica koja ide u fon? gledanje filmova preko celog ekrana? (to je jedina bolest koju nisam prelezao is srednje). baterija? neki standarni bagovi? I jos nesto...cena mi je nevazna...trazim polovan fon tako da...10 evra..20 evra...gore-dole...ne cini mi razliku.
 
http://jp.opera.com/img/press/phones/nokia_6630.jpghttp://jp.opera.com/img/press/phones/nokia_6600.jpg
nokia_6600_add_62.jpg
6630_large.jpg
 
mislim da ya iste novce imas mnogo bolje aparate u klasi recimo sonz ericsson k750, polovan k800..polovna n70...i uklapa ti se u tu cifru do 150eura. imao sam oba ta modela kako su redom izlazili, i stvarno je tada 6630 bio extra naspram 6600, ali davno je to bilo, isto tako sada ti je mala razlika u ceni sa nokijom n70 (koja se polovna krece oko 150 i manje eura)
 
mislim da ya iste novce imas mnogo bolje aparate u klasi recimo sonz ericsson k750, polovan k800..polovna n70...i uklapa ti se u tu cifru do 150eura. imao sam oba ta modela kako su redom izlazili, i stvarno je tada 6630 bio extra naspram 6600, ali davno je to bilo, isto tako sada ti je mala razlika u ceni sa nokijom n70 (koja se polovna krece oko 150 i manje eura)

k750i ima moj ortak...dosta sam koristio fon...nije los ovako ukupno mada ima ocigledno los dzojstik...
N70 nisam nikada ni drzao u ruci tako da ne znam, ali znam samo jedno, da necu uzeti fon koji ima bilo kakve delove na sebi koji se pomeraju...znaci preklop, svivel, slide itd.
K800...necu da komentarisem posto nisam uopste upoznat sa fonom sem sto potpada pod istu kritiku kao N70 (zbog zadnje pomerajuce plastike)
a sto se tice cene...nismo se razumeli...necu ja da uzmem polovan fon do 150eura...vec kao sto 6600 i 6630 kostaju polovni, do nekih 80 eura.

 
6630 definitivno ako si se vec navukao na "simbian" sa 6600,inace on(6630) je unuk 6600 a kao i sva omladina on je bolji,brzi,pametniji i lepsi (meni je ipak 6600 lepsi)

Iskreno jedini razlog zbog kog se jos dvoumim je zbog dizajna. Znam da 6630 ima bolje funkcije ali meni mp3 i ovako ne treba ni kao zvono ni da slusam muziku. Ne treba mi nesto ni kamera. A kad se svede na dizajn meni je zaista 6600 mnogo lepsi. Mada...
 
Hteo bih da drzim film (filmove) na MMC kartici ali oni dosta zauzimaju pa bi mi po nekoj logici trebao 6630 zato sto podrzava vecu memorijsku karticu. Cuo sam da u 6600 ne moze da stane veca od 512, dok sam imao taj fon drzao sam 256, jer ga mnogo usporava sve preko toga.
 
Hteo bih da drzim film (filmove) na MMC kartici ali oni dosta zauzimaju pa bi mi po nekoj logici trebao 6630 zato sto podrzava vecu memorijsku karticu. Cuo sam da u 6600 ne moze da stane veca od 512, dok sam imao taj fon drzao sam 256, jer ga mnogo usporava sve preko toga.

zvanicno,najvise sto moze 6600 da podrzi je 512,mada sam po forumima sretao ljude koji su se hvalili da im od1giga radi super. ako uzmes u obzir da film od sat i po kompresovan u smartmovie na 96kb/s-video i 32kb/s zvuk zauzima oko 75-85mb,stace ti 6 filmova na kartici od512
 

Back
Top