Mizerija

intimo band

Zainteresovan član
Poruka
202
Stav i mishljenje ove drzave o sopstvenim gradjanima je iskazan mnogo puta ,a sada se lepo vidi na sledecem primeru:
Nova poreska reshenja kasne sedam meseci ,ali to nesmeta poreskoj sluzbi da urebno obrachuna kamatu za sopstveno kashnjenje!!
Kada sam pomislio da ce se neka institucija oglasiti povodom ovog bezobrazluka ,dobio sam chlanak u Vechernjim novostima gde veliki shtrumf te poreske sluzbe kaze "naravno da ce morati da placaju kamatu jer je porez isti kao i proshle godine i gradjani su morali da to znaju"
Sta dalje prichati i reci. U drzavi gde je i dalje sva imovina(zemljishte) u rukama iste ,i nije chudo da vam se obracaju kao stoci!
Ako misliti da je plac na kome zivite vash-grdno se varate ...sve je to u vlasnistvu"drzave"
Posle se chudimo sto mladi odlaze odavde-a mi jesmo "krmacha koja jede svoj nakot"
Prema nama se odnose kao i prema bilo kom prirodnom resursu...i to je tako kroz bilo koju eru i vlast bilo koga.Pamtim komuniste ,slobu(malo slovo)i sada ove kvazi demokrate-uvek sam ziveo na ivici egizstencije u uvek u istim problemima.
Prosto jer ti toliko dozvoljavaju,jer uvek ima neki baja koji ce hranu dici na najvishu cenu kao sada Mishkovic,a zarade drzati nezna se zasto na najmanjem nivou kao Dinkic.
U tim uslovima ,nikada im niko nemoze biti konkurentan ,niti predstavljati bilo kakavu opasnost po "njihovu" vlast
U situaciji kada zivis dan za dan - i nisi u sposobnosti da se bavis njima.
Kada bi i protestovao? Kad odesh na bolovanje?
 
Stav i mishljenje ove drzave o sopstvenim gradjanima je iskazan mnogo puta ,a sada se lepo vidi na sledecem primeru:
Nova poreska reshenja kasne sedam meseci ,ali to nesmeta poreskoj sluzbi da urebno obrachuna kamatu za sopstveno kashnjenje!!



Verovatno si "skorašnji" pa ne znaš da to rade oduvek.:lol:

Mene bi šokirali da promene politiku, ovako, to mi dodje kao normalno. Znam da nije, ali u Srbiji jeste.

Ne vredi se boriti s njima, plaćaj na vreme, a i to nije garancija da će sve biti u redu, ali je manja muka. :lol::lol::wink:
 
Gradjani su dužni, a to i znaju, da svo vreme plaćaju akontaciju, za svako tromesečje.
Ko je plaćao akontaciju na vreme neće plaćati kamatu.
Porez je isti kao i prošle godine.
Kad banci ne platiš na vreme imaš kamatu.
U čemu je problem?
 
Gradjani su dužni, a to i znaju, da svo vreme plaćaju akontaciju, za svako tromesečje.
Ko je plaćao akontaciju na vreme neće plaćati kamatu.
Porez je isti kao i prošle godine.
Kad banci ne platiš na vreme imaš kamatu.
U čemu je problem?


Jesu gradjani, odnosno firme u obavezi da akontativno plaćaju porez, ali je država u obavezi da ispunjava svoje obaveze prema gradjanima, a ne da nas dovodi u situaciju da gatamo koliki će biti iznos poreza ili raznoraznih drugih nameta. Ove godine je situacija takva da su zaduženja približna prošlogodišnjim, ali do sada nije bilo tako.

A ukoliko se desi da nismo dobro videli šta piše u staklenoj kugli, onda platimo kamatu. A ako smo platili više, onda nikom ništa.

Ne pravdaj poresku administraciju, neažurni su do užasa.
 

Back
Top