Srbija se neće okrenuti Rusiji zbog Kosova

simonset

Obećava
Poruka
80
Srbija se neće okrenuti Rusiji zbog Kosova
Strahovi da bi Srbija mogla odustati od svog cilja, a to je ulazak u članstvo Europske unije, zbog tješnjeg saveza s Rusijom su neutemeljeni, izjavio je srbijanski ministar vanjskih poslova Vuk Jeremić, objavljeno je u petak

ANKARA - "Rusija je generacijama saveznica Srbije i blizak ekonomski partner. Međutim, cilj Srbije je članstvo u Europskoj uniji. Srbija je europska zemlja i pripada europskoj obitelji", rekao je Jeremić za Reuters, opovrgnuvši navode da budući smjer Srbije ovisi o budućnosti Kosova.

Rusija podupire Srbiju u njezinu protivljenju neovisnosti Kosova, dok Zapad zagovara davanje neovisnosti toj srbijanskoj pokrajini u kojoj 90 posto stanovništva čine kosovski Albanci.

Jeremić je izjavio kako da se nada da će se kosovske Albance uspjeti uvjeriti na razgovorima, koji bi trebali završiti 10. prosinca, da prihvate široku autonomiju umjesto neovisnosti.

"Srbija je apsolutno spremna napraviti ustupke kako bi se postigao napredak prije 10. prosinca", kazao je on ne ulazeći u detalje.

Jeremić je upozorio da bi neovisnost Kosova predstavljala opasan presedan za druge secesionističke pokrete širom svijeta navodeći kao primjer turske Kurde, Južnu Osetiju i druge.

Međutim, on je opovrgnuo navode da budući smjer Srbije ovisi o budućnosti Kosova i rekao je da će izbori u prosincu potvrditi da se Srbija vidi u budućnosti kao članica Europske unije i NATO-a, a ne kao satelit Rusije.

"Mi imamo predsjedničke izbore u prosincu i važno je izabrati proeuropski put", rekao je Jeremić, saveznik prozapadnog srbijanskog predsjednika Borisa Tadića koji će tražiti drugi mandat na predstojećim izborima.

"To će biti kao referendum", istaknuo je Jeremić.
Hina
petak, 26.10.2007.c/p Sada će ameri priznati Kosovo bez problema kada su Srbi dali Moskvi na znanje da više vole Washington.Dobro reko jedan seljak na Kosovu prije će nas izdati Beograd nego Moskva.Tako je bilo i ostalo.
Tko će koga nego svoj svoga.hahahahaha
 
Sve dok mi imamo ovakve budale na funkcijama kuku li je nama. Zamislite vi koje smo mi budale od drzave u svetskim ocima gde nam predsednik drzave prica jednu pricu, premijer vlade drugu, a ministar inostranih poslova trecu.

Pa ovo je strasno i nezamislivo bilo gde drugo u svetu, zamislite budalu on izjavljuje kako je nama mesto u Evropi (kao da smo u Africi) i da cemo nastaviti putem pripajanja EU i NATO cak i ako ovi budu i dalje podrzavali i zastupali KOMADANJE nase zemlje.

Meni nije jasno da li su svi maloumni u ovoj drzavi ili sta se desava, EU i NATO su obicne organizacije koje danas postoje a sutra mozda nece vise postojati ili ce postojati u drugacijem obliku ili sastavu, zavisno od drzavnih interesa njihovih clanica. Sve zemlje gledaju prvo svoj nacionalni interes pre nego sto negde pristupe, a ove budale u Srbiji bi da pristupe negde pa cak to bilo i protiv svojih nacionalnih interesa.

U Srbiji ce definitivno biti rata, ako ne protiv siptara, sigurno ce srbin na srbina, a nije kao da ce nam biti prvi put. Ja licno bi se nayebo keve pre Jeremicu nego Taciju.
 
Sve dok mi imamo ovakve budale na funkcijama kuku li je nama. Zamislite vi koje smo mi budale od drzave u svetskim ocima gde nam predsednik drzave prica jednu pricu, premijer vlade drugu, a ministar inostranih poslova trecu.

pa da, ovo je tacno....
jedno sam se nasao u nebranom grozdju kad me je jedan kolega amer pitao o stavu srbije prema kosovu, prema hagu, prema ovome i prema onome....
jednostavno nisam znao sta da mu kazem....
 
pa da, ovo je tacno....
jedno sam se nasao u nebranom grozdju kad me je jedan kolega amer pitao o stavu srbije prema kosovu, prema hagu, prema ovome i prema onome....
jednostavno nisam znao sta da mu kazem....

Pa da me neko upita da li Srbija ima jedinstven stav po pitanju bilo cega, morao bi dobro da se zamislim. Kakvih budala imamo na vlasti, nasao bi se neko da prkosi kako nije siguran ni da li je zemlja okrugla :D Ova drzava ce se raspasti ili zavrsiti kao necija kolonija jer ocigledno nije sposobna da bude samostalna drzava.
 
ajde ne preterujte bas, i predsednik i premijer se slazu da ce se boriti za ocuvanje kosova u sastavu srbije svim diplomatskim, politickim i pravnim sredstvima i da nece priznati jednostrano proglasenje nezavisnosti, a po pitanju haga isto se slazu jer su obojica za dovrsenje saradnej sa hagom.

slazu se i po pitanju članstva u Eu kao cilja Srbije jedino se ne slazu po pitanju clanstva u natou ali o tome ionako ce odluciti ne neko od njih nego gradjani na referendumu. Tadic smatra da bi bilo korisno za nas da udjemo u nato, dakle iz interesa, a Kostunica smatra da treba da proglasimo vojnu neutralnost i ne ulazimo u nato a da udjemo u EU, tj. da sledimo primer Svedske i Austrije recimo... a istovremeno da tesno saradjujemo i sa Rusima.
 
pa da, ovo je tacno....
jedno sam se nasao u nebranom grozdju kad me je jedan kolega amer pitao o stavu srbije prema kosovu, prema hagu, prema ovome i prema onome....
jednostavno nisam znao sta da mu kazem....

kolega amer?

znaci za istu sluzbu radite?

Interesuje me da li vama saradnicima, cinkarosima i drukarama stranih obavestajnih sluzbi uplacuju regres i topli obrok?
 
inace vuk jeremic naravno lupa gluposti, a sta da ocekujete od diplomiranog fizicara, lika bez dana radnog iskustva rada u diplomatiji, i kojem je u diplomatiji prvo radno mesto SEF DIPLOMATIJE.

To je odprilike kao da zavrsite Muzicku skolu, ili DIF i zaposlite se u WV fabrici automobila a oni vas postave za direktora!!!!!!!!!!!
 
Evo što sve čeka kao prepreka Hrvatsku a najvjerojatnije i Srbiju
na putu u punopravno članstvo u EU.
Ovo je namjenjeno onima koji vide Srbiju kao članicu EU u
budućnosti, za ostale je ovo nebitno... jer misle da Srbija ima neki
svoj drugi put

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ZAGREB -"Još će biti intriga protiv Hrvatske kako bi se spriječilo primanje još jedne kršćanske zemlje u članstvo Unije", rekao je von Habsburg na međunarodnoj konferenciji Paneuropske unije (PEU) "Europeizacija u kontekstu globalizacije-Hrvatska 2009" koja se pod pokroviteljstvom hrvatske Vlade održava u zagrebačkoj Gradskoj vijećnici.

Potomak nekadašje vladajuće dinastije u Habsburskoj monarhiji rekao je da su protiv članstva Hrvatske "ljudi koji žive u prošlost" i pritom izrijekom spomenuo glavnu hašku tužiteljicu Carlu del Ponte.

O "sustavnom podmetanju" Hrvatskoj na putu u euroatlanske integracije govorio je i zastupnik u Europskom parlamentu Bernd Posselt koji smatra da nijedna zemlja kandidatkinja nije imala toliko "umjetnih prepreka" kao Hrvatska.

I Posselt je kao protagonist tih prepreka naveo Del Ponte koja se, rekao je, nikada nije ispričala franjevcima, Vatikanu i Hrvatskoj zbog optužbi da su skrivali umirovljenog generala i haškog bjegunca Antu Gotovinu koji je uhićen u Španjolskoj.

Večernji list, 27.10.2007

--------------------------------------------------------------------------------------
 
Interesantno kako u hrvatskim medijima uvek pishe"Srbijanski" a ne Srpski premijer,ministar..whatever...trebali bi mi onda recimo principom reciprociteta da kazemo ustashki premijer Ivo Sanader,a ne hrvatski..isto bi bio samo lapsus....apsolutno svaki put.:)
pa rvati nemaju barem oni normalni obicaj da jedne drugima vikaju ustasama ,dok Srbi sa druge strane cesto upotrebljavaju termin "Srbijanac" i "Srbijanski" i to ne u nekom uvredljivom kontekstu vec kao deo svakodnevog govora.
 
pa rvati nemaju barem oni normalni obicaj da jedne drugima vikaju ustasama ,dok Srbi sa druge strane cesto upotrebljavaju termin "Srbijanac" i "Srbijanski" i to ne u nekom uvredljivom kontekstu vec kao deo svakodnevog govora.
Ma vazi,...."Srbijanac" se koristi u srpskom u svakodnbevnom govoru..posebno na teritoriji Vodjvodine ili Beograda:)
Nikad kod nas na TV-u taj izraz nisi mogao chuti,samo kod Hrvata u medijima a znash ti i sam dobro zashto ga namerno uvek potezu kad se nigde drugde uopshte ne koristi.
 
Ma vazi,...."Srbijanac" se koristi u srpskom u svakodnbevnom govoru..posebno na teritoriji Vodjvodine ili Beograda:)
Nikad kod nas na TV-u taj izraz nisi mogao chuti,samo kod Hrvata u medijima a znash ti i sam dobro zashto ga namerno uvek potezu kad se nigde drugde uopshte ne koristi.
pa koristi se taj izraz i u Bosni i u CG koliko znam a poceo je kao i u Rvatskoj da se upotrebljava pocetkom devedestih kada je na teritoriji bivse drzave bilo 4 srpske drzave ,Srbija ,republika Srpska ,pa onda istocna Slavonija ,pa RSK i sve te republike su imale svoje srpske predsednike i srpske ministre,srpske vojnike pa je trebalo nekako razlikovati to .
 
Međutim, on je opovrgnuo navode da budući smjer Srbije ovisi o budućnosti Kosova i rekao je da će izbori u prosincu potvrditi da se Srbija vidi u budućnosti kao članica Europske unije i NATO-a, a ne kao satelit Rusije.

"Mi imamo predsjedničke izbore u prosincu i važno je izabrati proeuropski put", rekao je Jeremić, saveznik prozapadnog srbijanskog predsjednika Borisa Tadića koji će tražiti drugi mandat na predstojećim izborima.

"To će biti kao referendum", istaknuo je Jeremić.

Е па баш ми је драго да је овај господин из фамилије Диздаревић дао овакву изјаву ни мање ни више него у Анкари...хехехе...

ДаклеМ,

1. ко је против уласка у НАТО,

2. ко је против уласка у ЕУ уколико нам отму Космет,

3. ко је ЗА савез са Русијом


гласаће и против Бориса Тадића
и против ДС-оваца, ЛДП-оваца и остале бораније.
 
@Svetolik,
Kako kulturno da se kaze nekome"ne seri"?:)
Hrvati to duvek koriste samo za Srbiju jer zele da kazu da je za njih Srbija Beogradski pashaluk-a.k.a. danashnja Srbija bez Kosova Vojvodine i Rashke i da sve politichke predstavnike iz Srbije smatraju tzv."Srbijancima"odnosno gradjanima sa te teritorije dok su ove ostale samo trenutno josh uvek u njenom sastavu.
 

Back
Top