Hitno!!!! Lupus erythematodes

ninavpp

Početnik
Poruka
1
Moja mama ima 37 godina, i pre par godina joj je izasla kao slergija po rukama...Da ne duzim pricu, nije otisla na vreme kod lekara, i sada kada je otisla vec mesec i duze ne mogu da jojh utvrde dijagnozu.Bila je nedelju ipo na reumatologiji, radili su joj sve moguce analize i sve je ok.Krvna slika je ok, sem povecane sedimentacije.Sada je na dermatologiji, takodje u Beogradu,i sumlja se na lupus.Dijagnoza glasi:Obs.Lupus erythematodes dis.,M.Raynaud-L93.To je ceo naziv koji pise ispod naslova dijagnoza.Dali su joj da pije lekove(pronizon, rezohin, i ubacili joj vitamine).Rekli su joj da joj je mnogo oslabio imunitet.Cesti ima bolove u zglobovima na rukama i nogama, kolenima.Nekoliko puta do sada je imala temperaturu koja je trajala 1-2, nije mogla da se krece sama vec uz neciju pomoc.
Treba man bilo kakava informacija, zelimo da znamo vise o tome, i kakav je nacin zivota, ishrana.Svaka informacija bila bi nam od velike pomoci.
Unapred mnogo hvala.
 
naj vaznije je da redovno posecujete ljekara da strogo izbegava sunce jer uv zrake su glavni pokretac simptoma. koristi kreme spf 50 zastita od sunca izbegavati stres
kod mene je diagnoza lupus erithematodus subakutus cutaneus tj kozni oblik nesto iizmedju sel i del
koristim resochin tablete zastitnu kremu za lice spf faktor 50 i navece kremu za lice adventan
 
zdravo bato ja sam iz bosne samo mi kazi imam i ja problem sa lupusom vec 5 godina da li ti pomaze ta terapija sa spf 50 resochin tablete i advantan jer ja ne mogu da nadjem lijek nikako i najgora stvar je sto mi to najvise utjece na zivce ......pozzz :D
 
Тешко може овде неко да ти помогне.
Пре свега јер Лупус има много форми, а не лечи се свака форма на исти начин.
Друго, он је болест која захтева озбиљан медицински третман, а ово је ипак само форум. ;)
Можеш да поделиш своја искуства са људима који имају сличне проблеме.
 
savet:izbegavanje sunca!!!! ili dobra zastita u vidu dugih rukava, sesira,kacketa.....redovna terapija....od pronizona se deblja ili " naduva" kako se to u narodu kaze... ali ne prekidati terapiju na svoju ruku....moja mama i tetka imaju lupus.... a cula sam iz prilicno pouzdanih izvora da je u americi pronadjen lek za lupus.....tako da ima nade i za ovo....samo jos da dodje kod nas.....
 
zdravo bato ja sam iz bosne samo mi kazi imam i ja problem sa lupusom vec 5 godina da li ti pomaze ta terapija sa spf 50 resochin tablete i advantan jer ja ne mogu da nadjem lijek nikako i najgora stvar je sto mi to najvise utjece na zivce ......pozzz :D

prisss, evo konačno posjetih ovaj forum pa vidjeh da vas zanima terapija u vezi lečenja lupusa.
Ja znači imam taj lakši oblik tj. kožni oblik lupusa ustanovljena mi je diagnoza u februaru 2010 a rezohin koristim od 12.aprila iste godine.Prošle godine sam imao više puta problema bio sam i u bolnici i zatvarao se u kuću zbog promjena na licu i grudnom košu to je bio jak eritem, opadanje kose i svašta nešto u jednom periodu sam pio i pronizon valjda zbog tog opadanja kose ali nikada nisam prestajao piti rezohin jedna tableta od 250mg dnevno.Kada su promjene bile po licu i tijelu onda sam za lice koristio adventan kremu naveče na lice a po tijelu sam mazao dermovate kremu
a uvijek znači pre izlaska na sunce zaštitnu kremu 50+faktor i ponavljao tu zaštitu par puta na dan zavisno od jačine sunca.
Adventan sam koristio naj duže deset dana pa pauza dvadeset dana toje savet ljekara i obavezno pauza mora biti duplo veća nego period mazanja.
tako je to teklo prošle godine,i zimi sam imao problema pa sam koristio zaštitnu kremu od hladnoće i vjetra i onami je pomogla,.
I evo ove godine uopšte nisam imao promjena ni na licu kao ni po tijelu znači uopšte nisam ništa osećao ni bolove u zglobovima,čak sam bio na moru i jednom prilikom sam izgoreo na suncu i posle toga ništa,sada se toliko nekrijem od sunca a i manje se mažem zaštitnim kremama,i nema promjena znači da mi je REZOHINdosta pomogao ,bio sam na kontroli pre par dana i doktor razmišlja da privremeno prekinem rezohin,Što se tiče rezohina nisam imao kontra indikacija nije se odrazilo na vid što obično rezohin učini i jako dobro sam ga prihvatio.
Nadam se da će i tebi pomoći. Rezohin nabavljam u BanjaLuci i Prijedoru i cjena trideset tableta je između 12 i 13 konvertibilni maraka.VELIKI POZDRAV.
 
Nikako da nadjem vremena da vam kazem po koju rec ali eto i mene...imam lupus godinu i nesto dana,27 godina i krenulo je sa bolovima,prstiju,sake,nogu ,ruku,znaci ekstremiteta,zglobovi,pa onda ispitivanja na reumatologiji u Beogradu,analize,Terapija rezohin 250mg svaku noc pred spavanje,Niripan 8mg svaki drugi dan,napokon su mi ga ukinuli u terapiji tako da ga od sutra vise ne pijem a izmedju ostalog od njega mi je lice totalno poludelo pa na pojavu akni nemojte da se zabezeknete,kozni lekar mi je na to dao Roacutan kapsule i sad sam i na toj terapiji zbog toga.Sve u svemu bolova nema,antitela miruju a najvise zahvaljujuci Rezohinu....Ko pije rezohin on je na listi D lekova sto znaci moze na recept ali jedina apoteka je Sveti Sava koja ga ima mada ce vam i oni reci da ga nemaju pa ce te kao i ja uvek da ga kupite iz svbog dzepa,to je oko 800,900 dinara,kako gde a uglavnom hga imaju privatne apoteke po gradu jer lek nije registrovan i tako reci kupujete ga na crno.....glupost ali tako je....proveravajte vid na svakih 6 meseci jer taj lek se talozi negde u oku pa moze da osteti vid,ukoliko i slabije od njega vidite to prestaje nakon prestanka terapije.Pored instituta za Reumatologiju gde imam divnuuuuuu doktorku lecim se i na koznom na WMA.Ja licno nemam s kozom problema sem lice koje mi je poludelo ali mislim na leptire i ostale oblike promena koje izlaze ljudima s lupusom ....devojke nek zaborave na solarijum,ludo suncanje leti,pogotovoi bez zastite tipa faktor 40,50f....i nikakav stres,stres sve pokrece...sta god vas zanima pitajte,znam kako je meni bilo na pocetku...i jos nesto....svaki organizam,svaki covek je prica sa sebe tako da i svaka osoba sa Lupusom nema identicne probleme....drz te se i budite jaki i NASMEJANI...<3
 
juče su mi saopštili da imam kožni lupus (nadam se da samo to, još mi rade neke analize). trenutno me zanima koja je najbolja krema za sunčanje koju bi trebala koristiti? znam da reba biti sa SPF 50, a da li mora da bude farmaceutska kozmetika poput Vichy-ja ili je dovojno i Garnier? da li sme da bude sa samopotamljivanje, da se ne vidi da nesmem na sunce? obozavala sam sunčanje i setnju i leto...
ne bi želela pogoršati ovu situaciju.
svaki savet mi dobro dodje :)
 
juče su mi saopštili da imam kožni lupus (nadam se da samo to, još mi rade neke analize). trenutno me zanima koja je najbolja krema za sunčanje koju bi trebala koristiti? znam da reba biti sa SPF 50, a da li mora da bude farmaceutska kozmetika poput Vichy-ja ili je dovojno i Garnier? da li sme da bude sa samopotamljivanje, da se ne vidi da nesmem na sunce? obozavala sam sunčanje i setnju i leto...
ne bi želela pogoršati ovu situaciju.
svaki savet mi dobro dodje :)
Imate i druge kreme,ne mora vichy,postoji i la roche,avene,one su vam najbolje,garnier se bas nesto nije proslavio koliko ja znam. Kreme za samopotamnjivanje,sta ce vam to?
Antipirinski krem je isto krema koja se daje za zastitu kod koznog lupusa,ali on se koristi kada nije visoka temperatura,tada samo kreme sa SPF 50.
 
Imate i druge kreme,ne mora vichy,postoji i la roche,avene,one su vam najbolje,garnier se bas nesto nije proslavio koliko ja znam. Kreme za samopotamnjivanje,sta ce vam to?
Antipirinski krem je isto krema koja se daje za zastitu kod koznog lupusa,ali on se koristi kada nije visoka temperatura,tada samo kreme sa SPF 50.
Tako je, ne znaci ako je nesto skupo i da se prodaje samo u apotekama da je obavezno i najbolje.
U Nemackoj postoji jedna isntitucija koja ispituje raznorazne proizvide i to od usisivaca do shampona za kosu, hrane za pse , a i ove kreme za suncanje
su bas nedavno ispitivane i rezultati su bas za ove skupe i poznate marke porazavajuci.

Najbolju je ocenu dobila krema/mleko za suncanje iz Lidla, a kosta samo 2,49 Evra ( povece pakovanje).

22871665ek.jpg
 

Back
Top