TRAINSPOTTING

gost 174064

Veoma poznat
Poruka
13.982
Istoimeni film me je inspirisao za naslov teme,btw bio sam u zescem zidanu kad sam ga gledao prvi put...
Znate kad na pocetku filma Ewan onako raspao i navucen prica...

Choose Life. Choose a job. Choose a career. Choose a family. Choose a fuucking big television, choose washing machines, cars, compact disc players and electrical tin openers. Choose good health, low cholesterol, and dental insurance. Choose fixed interest mortgage repayments. Choose a starter home. Choose your friends. Choose leisurewear and matching luggage. Choose a three-piece suite on hire purchase in a range of fuucking fabrics. Choose DIY and wondering who the fuuck you are on Sunday night. Choose sitting on that couch watching mind-numbing, spirit-crushing game shows, stuffing fuucking junk food into your mouth. Choose rotting away at the end of it all, pissing your last in a miserable home, nothing more than an embarrassment to the selfish, fucked up brats you spawned to replace yourselves. Choose your future. Choose life... But why would I want to do a thing like that? I chose not to choose life. I chose somethin' else. And the reasons? There are no reasons. Who needs reasons when you've got heroin?

i kad na kraju filma "uoci voz",zapali s' kintom,isqlira pajdo i likove i odluci da izabere sve ovo sto je quote-ovano,cemu se na pocetku cudio...kao sta ce mu i to...

Dakle tema nema veze sa gudrom :) vec kada je zapravo vreme da uocimo taj voz i da otputujemo njime,da iz blejackog 3pa pocnemo da razmisljamo o porodicnom..

Da..."Choose Life. Choose a job. Choose a career. Choose a family. Choose a fuucking big television, choose washing machines, cars, compact disc players and electrical tin openers. Choose good health, low cholesterol, and dental insurance. Choose fixed interest mortgage repayments."

da li razmisljate uopste o tome?
 
i da...ako uopste budete odgovarali :lol: napisite nesto i o tome da li treba u celu pricu uci "ludo" srcem i iskljucivo emocijom ili zapravo treba razmisliti sta i kako..mislim na materijalni momenat,ali ne mislim na one bad 3pove..kao ozenio bih se da imam 100.000 u shteku :? wtf nego da li treba obezbediti nekakve prihiode,gajbu i to...ja licno bih voleo da mogu detetu da kupim pampers,a ne da ga uvijam u neke krpe ili srednju stranu kurira,voleo bih da kupim nova kolica,a ne da uzimam od tamo nekog kolica sa 3 tocka,ali kao...brate mogu da se nameste fazon,ne bih voleo da improvizujem ni 1 % kad je porodica u pitanju..
 
"Choose Life. Choose a job. Choose a career. Choose a family. Choose a fuucking big television, choose washing machines, cars, compact disc players and electrical tin openers. Choose good health, low cholesterol, and dental insurance. Choose fixed interest mortgage repayments. Choose a starter home. Choose your friends. Choose leisurewear and matching luggage. Choose a three-piece suite on hire purchase in a range of fuucking fabrics. Choose DIY and wondering who the fuuck you are on Sunday night. Choose sitting on that couch watching mind-numbing, spirit-crushing game shows, stuffing fuucking junk food into your mouth. Choose rotting away at the end of it all, pissing your last in a miserable home, nothing more than an embarrassment to the selfish, fucked up brats you spawned to replace yourselves. Choose your future. Choose life... "

zzestoko yebanje. zato je ovo na LjiS. :)
 
Dobro razmishljash. Imash i s kim cesh na taj voz, cini mi se.
Ako imash dve zdrave ruke,noge,volju da radish,volju da se borish i saborca kroz zivot,onda imash sve shto ti je potrebno da stvorish ono shto zelish za svoju porodicu.

Srecan put! :D
 
najavavljivali su trainspoting II ...pa ćemo da vidimo dokle je stigao....ne veroojem da se ubedačio u pelene....možda je počeo da se bavi politikom.........to još nije nabrojano.....al to mu dođe neki logičan poot svuda......al kao fora..prvo je inertan u sitooaciji kad je nemoćan da menja stvai....ali je pametan...pa koristi šansu.....mislim, pametniji od okruženja...........a sad ovo pitanje da li se uvaliti u obaveze...a nemati uslove.......jbga, bitan ti je materijalni momenat...al koj će ti i koo...c i taj momenat... ako nemaš sa kim da podeliš.....ono, smorio bi se od količine.......a kad imaš sa kim i stalo ti je....pa onda moraš da stičeš.......žestoko ....i soorovo...
 
Dobro razmishljash. Imash i s kim cesh na taj voz, cini mi se.
Ako imash dve zdrave ruke,noge,volju da radish,volju da se borish i saborca kroz zivot,onda imash sve shto ti je potrebno da stvorish ono shto zelish za svoju porodicu.

Srecan put! :D
ufff...u pravi si..samo da mi ne zafale mooda za to sve,valjda nisam pichkica tolika,videcemo :lol: :P
i ne naginji se kroz prozor.... :lol: :lol:
necu :lol:
sad sam se setio....isao ja vozom negde,ono..navaren i to..kupim kartu,nadjem peron,voz...udjem,ono prazan vagon,mislim se...do jaja brate..nema smaracha,nadjem kupe sa pixlom,zapalim pljugu,pustim ziku,otvorim sok...kad posle nekog vremena,vidim voz pored ovog u kome sam odlazi,a u ovaj niko jos ne ulazi,posle izvesnog vremena izadjem i provalim da je moj voz otiao,a ja sam sedeo u nekom koji se i ne pomera sa tog perona :lol:...posle sam otisao na bus
 
najavavljivali su trainspoting II ...pa ćemo da vidimo dokle je stigao....ne veroojem da se ubedačio u pelene....možda je počeo da se bavi politikom.........to još nije nabrojano.....al to mu dođe neki logičan poot svuda......al kao fora..prvo je inertan u sitooaciji kad je nemoćan da menja stvai....ali je pametan...pa koristi šansu.....mislim, pametniji od okruženja...........
mozda je u dvojci diler :)
moonja:
a sad ovo pitanje da li se uvaliti u obaveze...a nemati uslove.......jbga, bitan ti je materijalni momenat...al koj će ti i koo...c i taj momenat... ako nemaš sa kim da podeliš.....ono, smorio bi se od količine.......a kad imaš sa kim i stalo ti je....pa onda moraš da stičeš.......žestoko ....i soorovo...
per aspera ad astra 8)
 
dobra je tema Master...skoro sam bila na nekoj svadbi(koje inace ne volim,ne znam ni zasto) gde su se mlada i mladozenja tako dobro slagali,ljudi njima je iz ociju izbijalo da se vole,ma obozavju,da su stvoreni jedno za drugo,atmosfera je bila odlicna,divna...ja sam ostala bez teksta...nagledala sam se svega i svacega na tim svadbama,i zgadile su mi se,ali ovo je bilo nesto neverovatno...nateralo me je da se duboko zamislim nad svojim stavom da se nikada,ali nikada necu udavati...ma prelepo....
 
znam da nisi,koliko su ti platili..priznaj :P

btw moracu malo da iskuliram varenje,ako ne zelim da mi i ovaj voz pobegne kao onaj,mada ono je bila druga klasa,sa pikslom i sve to...a ovo su spavaca kola...ali opet.. :)

nemoj kulirati varenje budi to sto jesi...ako ne moze to da prihvati kako bi prihvatila druge, jos gore stvari
 
dobra je tema Master...skoro sam bila na nekoj svadbi(koje inace ne volim,ne znam ni zasto) gde su se mlada i mladozenja tako dobro slagali,ljudi njima je iz ociju izbijalo da se vole,ma obozavju,da su stvoreni jedno za drugo,atmosfera je bila odlicna,divna...ja sam ostala bez teksta...nagledala sam se svega i svacega na tim svadbama,i zgadile su mi se,ali ovo je bilo nesto neverovatno...nateralo me je da se duboko zamislim nad svojim stavom da se nikada,ali nikada necu udavati...ma prelepo....
s' druge strane,sestra od mog zeta se skoro udala,trudna...ono..vencanje iz snova (njenih) neki fenseraj na dedinju..ovo ono...a posle bukvalno 3 dana na gajbi Vijetnam,katastrofa,ali porodila se prekljuce,nadam se da ce sad biti sve u redu..
i moj kum se svadjao sa kumom neverovatno,znaci,,,ja sam se jezio kad dodju kod mene i kad pocnu..ali Bogu hvala,sad je sve u redu..

ne razumem,da li to mora tako u startu,tih prvih par dana ili meseci,kada shvate da je voz krenuo...i da su oni u njemu...i da nema nazad,da li se tada uplase pa zato svadje i sve...ili je nesto drugo u pitanju?
 

Back
Top