Utishavanje kompa

strajo

Ističe se
Banovan
Poruka
2.787
Imam Sempron 2500+, Radeon9600 pro, Abit NF7. Ocu da ga "utisham" npr nocu dok downloadujem da mi ne zvrnda a imam 5 kulera:
1. Napajanje
2. Procesor
3. Grafichka
4. Matichna
5. Dodatni kuler
Koji smem iskljuchiti ili smanjiti brzinu i kako (mislim smanjiti brzinu)?! Ili neshto da downclockujem ili shta da radim?!
 
Kupi 2 Coolermaster-ova coolera za kuciste 80x80mm (imas svetlece i obicne, kostaju oko 500Din). Jedan stavi na kuciste a drugi umesto tog sto imas na procesoru... Mozda ti je i ventilator na napajanju prljav pa mozda i on stvara buku (treba proveriti i eventualno zameniti). Na ploci mozes staviti neki jeftin hladnjak... Za graficku ne znam sta da ti kazem, probaj malo da podmazes, ja tu ipak nista ne bi vise radio...

Pozdrav!
 
1. Ne moze bez budzenja(ako napajanje nije predvidjeno za to)
2. Speedfan pa mu zadas temperaturu koju ce odrzavati
3. Isto(u slucaju da graficka nema chip za kontrolu onda nista-kao pod 1.)
4. Kao pod 1 i 3, ako nije predvidjeno...
5. Prikaci na konektor koji se kontrolise i onda Speedfan. Nekad ploca ima vise konektora ali ne moze sve da kontrolise.Na one koje moze kaci kuler od CPUa i taj dodatni.
 
@snejks
haha jako smeshno taj dodatni cu da izvadim poshto mi je komp pre radio bez njega pa mozhe i sad on sluzhi za letnje dane xD... A danas cu ako budem im'o para kupiti neke dobre kulere...
 
Za zimu mozes da kupis pasivna hladjenja za proc, i graficku, napajanje mora da ostane, dodatni iskljucis, a za maticnu isto stavis pasivno (ako moze)....jeste malo skuplje resenje ali ako oces tisinu...=)
 
Imas ono speed1, speed2, speed3 itd i onda smanjujes brzine...ako imas konektore na ploci koji mogu da kontrolisu ventilatore. Ako ne, ondak mozes samo ventilator procesora da kontrolises. Ili ako bas moras da smanjujes brzine, kupi ili napravi potenciometar.
 
ma sad sam izvukao prashinu iz svih kulera i chudnim chudom ventilator za matichnu nije ni radio a imam ga... i dodatni sam izbacio jer on stoji ispod onog za napajanje, samo sluzhi za cirkulisanje vazduha, a ima li taj speed fan neku foru da kad temperatura procesora predje neku granicu da upali ili pojacha ventilator?!
 
e a koliko to da stavim za mog Semprona 2.5... on je inache na 1.7GhZ, ali je OC na 2.1GhZ...
e i da dal da ga vratim na default kada ga "utishavam" to mi treba samo uveche kada neshto skidam sa neta... zato shto mi je komp u istoj sobi gde spavam...

EDIT:
I shta znachi ono sa desne strane temp1, temp2, temp3, HD0, pa opet temp1 i pored temp2 mi je nacrtana vatra...
 
EDIT:
I shta znachi ono sa desne strane temp1, temp2, temp3, HD0, pa opet temp1 i pored temp2 mi je nacrtana vatra...
Te silne temperature su ti nacin da ti speedfan kaze da se nije snasao koja temp je koja...Uzmi i stavi CPU na full load preko recimo prime95 i ona temp koja ti se najbrze digne to ti je jezgro procesora. Ono koje je drugo po brzini to ti je CPU temp. Ono trece po brzini je, verovatno, kuciste ili maticna. Hdd ti je hard lol
 
Verovatno jeste tj socket 462. On nema opciju da smanji brzinu automatski tako da udji u bios, smanji deafult i stavi negde u biosu da ti je zeljena temperatura procesora onolika kolika je kada je u idle procesor.
EDIT: to ti se verovatno nalazi u PC health ili tako nesto u BIOSU
 
Koliko hoces...kolika ti je temp na idle...toliko i ti stavi da ti bude zeljena temperatura...
EDIT: e ali ako imas opciju da ti maticna sama skontrolise brzinu na osnovu temperature iskoristi to. I da...kada ukljucis to u Biosu ( ako ima) Speedfan vise nece moci da kontrolise brzinu
 

Back
Top