work&travel

AnjaNS

Početnik
Poruka
41
jel ima iko iskustva sa ovim programom, ili jos bolje bio preko njega u Americi? trenutno sam u potrazi za agencijom preko koje bih isla, ali mi treba preporuka....narocito posle losih iskustava ovo leto nasih studenata....ii.....?pisite ljudi
 
ja sam se vratila sa tog programa pre 2 nedelje. cula sam da su neki studenti imali probleme ali meni je bilo super. isla sam preko agencije Karavan (karavantravel.com). mogu samo da ih pohvalim. radila sam u Wyomingu, imala dobru platu, odlicno se provela, upoznala divne ljude i malo proputovala. ako zelis da ides, slobodno im se obrati. mislim da je prijava u januaru
 
ja sam bila ljetos na W&T preko agencije starway iz NS i nikako nemoj preko njih. nas je bilo 19 i izjb su nas ko poslednje budale . mislim meni je u USA bilo super i idem i ovo ljeto ali to je zato sto sam imala super poslodavca. inace job offer mi je bio lazni i tek kad sam tamo dosla skontala sam da nemam pojma ni gdje cu da radim ni gdje cu da stanujem (inace nisu nam ni stan nasli,spavali smo 10dana u motelu naravno sami smo ga platili) . ponavljam jedina je sreca bila pa se pojavio taj covjek koji je trebao jos radnika tako je ispalo sve ok inace......
ja bi svima preporucila da idu,to je jedno nezaboravno ljeto koje ces tamo provesti ali dobro pazite sa kojom cete agencijom
 
pa posle onoga sto se ljudima desilo prosle godine kada nisu bili isplaceni za rad na bazenu, jer je vlasnik agencije u USA uhvatio maglu, ne bih ni ja isao grlom u jagode u ovaj program. Ja sam ucestvovao 2002 godine i radio sam u Atlantic City, ali obzirom na sveukupnu situaciju u US preporucio bih ljudim da dobro razmisle da li ce soci u USA. Jer definitivno nije vreme za tako nesto
 
Može da pomogne zainteresovanim piplovima

U pitanju je Work and Travel Portal www.wat.rs pokrenut od strane bivsih ucesnika -veterana wat programa.
Na portalu mozete naci puno informacija o programu, poslu, smestaju...i naravno puno saveta za putovanje, provod, kupovinu...

Interesantnih stvari i saveta, pa koga interesuje... kao onaj koji je, kao ja, nekoliko puta bio učesnik Work and Travel programa mogu da kažem da bi bilo odlično da je ovako nešto postojalo i ranije, da nisam morao onako da se cimam po Atlantic Citiju omg kad se setim...

Necu da komentarisem dizajn ili bilo sta na prof osnovi vec samo sadrzaj...
 
Ja sam se prijavio ove godine na w&t program i konkretno me interesuje aljaska, Prijavio sam se preko agencije AYusa i do sada sam o njima cuo samo pohvale. Ako neko planira da ide na aljasku nek se javi...
 
@ spaskekv

Sta te konkretno zanima u vezi AK?


Zanima me pre svega jer neko bio u Anchorage? Kakva je iskustva imao? Koji je posao radio? Kakva je mogucnost nalazenja drugog posla? Ja bi trebalo da radim "rail food and beverage stockers", pa me zanima da li ima neko ko je mozda vec radio ovaj posao. Kako je prosao sa smestajem? Koliko kosta cena smestaja? svaka informacija je korisna...
 
@ spaskekv

Nisam imao iskustva koja bi ti pomogla u vezi toga sto tebe zanima, nisam bio u Anchorage-u i nisam radio to sto ces ti raditi. Mogu ti reci dosta drugih stvari o AK, ali da ne gnjavim puno o stvarima koje te verovatno ne zanimaju... Ides zbog para na AK pa da ti pisem o tome. Prvo, moras biti na sve spreman ali da ne shvatis pogresno, ono sto hocu da kazem je da sve zavisi od tebe i jedino od tebe. Naravno i faktor srece je jako bitan ali i pored toga sve je na tebi. Budi svestan da tamo gde ides moze puno da se zaradi ali isto tako lako moze da se desi da se vratis i u debelom minusu. Puno lakse ovo drugo nego ovo prvo ali da te ne obeshrabrim puno, opet ponavljam da je sve na TEBI samom! Spremi dosta volje, snage i zelje za uspehom i bice sve ok. Da napomenem, svako znanje koje posedujes moze da se unovci i moze da se pokaze presudnim za to kako ces da prodjes. Kad kazem znanje mislim na znanje rada na racunaru, znanje stolarskog zanata i sl., znaci podjednako je bitno i jedno i drugo i fizikalija i intelekt pa kako ti se zadene. Bio sam prisutan u masi situacija kada i jedno i drugo dobro dodje. Kod Amera nema ono nase "ja imam diplomu", bato, pokazi ti da mi vidimo sta ti i koliko znas pa cemo dalje lako. Najvaznije od svega, bez znanja eng nemoj ni da ides, jer dzaba ti prijatelju ako si i najpametniji na svetu kad neces znati to da pokazes. Mumlanje i nabadanje nece puno pomoci :)

Meni je AK ostala u extra secanju i u svakom slucaju budi spreman da dozivis toliko stvari da neces verovati. Sta covek tamo moze da vidi i dozivi to u nasoj zemlji nece ni za 2 zivota. Pogotovo ako na AK nadovezes i USA tj. ostali deo :)
ps. malo sam zurio pa je pitanje da li sam ikako pomogao? Sta god da te zanima, slobodno pitaj.
 
da li neko ide na self program ove godine sa J1 vizom? ja sam se prijavio na self sa drugaricom, jer smo ocekivali radnu ponudu, ali ispalili su nas, pa sad jurimo preko interneta. ima li neko neki dobar savet, gde i kako traziti radnu ponudu, pomocu koje dobijamo J1 vizu? pozdrav svima i hvala unapred.
 
Ja sam bio cetiri leta na W&T programima.. Bio sam u New York-u prve godine, dva puta na ostrvu Cape Code i leta 2011 u Severnoj Dakoti. Leto 2012 bih da idem opet ali sam i Master zavrsio pa trazim semu. Ljudi ako mislite u USA na leto onda birajte Severnu Dakotu, gradove tamo koji se haos razvijaju, jer je pronadjena nafta pa se otvorilo haos hotela, restorana...satnice skacu kao lude, mole te poslodavci da radis, vuku te za ruku za drugi posao...ja to nisam mogao verovati prosle godine...Dobio sam ponudu za market u Willinstonu, satnica 10,5$ i preko 40 sati placali me 16$ . mogao sam raditi tamo i 80 sati nedeljno ali nisam jer sam nasao restoran gde sam sa baksisom imao preko 30$ na sat..Sve ce poslodavci uraditi da te zadrze na poslu jer se haos sve razvija i fali radne snage. Moja drugarica je postala menadzer za neku piceriju, hoce da joj srede stalnu dozvolu, satnicu joj povecali sa 9$ na 15$ cim je dosla, a sada ima 19$ na sat...Kakogod al ja moram tamo na leto, makar plivao bez vize:)) Bio sam preko agencije iz NS-a, zove se inspirito travel, tako nesto...ako oni nemaju Severnu Dakotu, trazite od drugih agencija ali to je mesto raj na zemlji....sta god treba pitajte..
 

Back
Top