Masina za susenje vesa

Imam i mašinu za peglanje - ona je, što se mene tiče g..., a mašina za sušenje je pravo olakšanje za domaćice, zaposlene majke (troje dece imam, plus kućni ljubimac), i da ti ne nabrajam sad sve njene prednosti, a to što tebi ona čami u vikendaji..., pa možda je nisi koristio po uputstvu, ili šta ja znam. Zašto nisi zadovoljan njom?
 
meni frotire susi savrseno, al sto mi je muka od mirisa osusene garderobe ne mozete ni da zamislite..
pre garderobu iscentrifugiram 2x pa iznesem na susenje na vazduhu, nego sto je ubacim na susenje u masinu..
 
Врхунска ствар ,асамо немој комбиноване јер су гов...нити пере нити суши

nisu bre :eek:
indesitova kombinovana je odlicna..
ja sam njoj dusu uzela!
5 godina je non stop prala i susila po 4 - 5 masina svaki dan! i da sam je koristila prema uputstvu - pauza izmedju pranja i susenja i propisana kolicina vesa koja se susi, trajala bi mi i danas :aha:
 
Razvigor, što je izbaci? Dive mi rekla da suši u svojoj samo peškire, jer joj ostali veš ne miriše lepo. :( A ja tako patim za mašinom za sušenje veša, i baš o tome razmišljam ovih dana kada se provlačim pored sušaljki kroz kuću. :besna:

Upravo sam izvadila osuseni ves. Ja je ne koristim stalno, jer imam gde da susim ves, vazduh je cist i moze napolju da se susi, ali kad se stvori gomila i nema mesta na zici, a vlazno vreme, susara ocas posla resi problem.
Ne znam zasto dive oseca neki miris posle susenja, kod mene ostane da mirise na omeksivac.

Moja majka nema, a njoj je za zimski period neophodna, jer i pored toga sto susi u potkrovlju, iz obliznje centrale za parno odvratno se sve umirise na mazut, a ponekad toliko posivi, da mora ves opet na pranje. :confused:
 
Upravo sam izvadila osuseni ves. Ja je ne koristim stalno, jer imam gde da susim ves, vazduh je cist i moze napolju da se susi, ali kad se stvori gomila i nema mesta na zici, a vlazno vreme, susara ocas posla resi problem.
Ne znam zasto dive oseca neki miris posle susenja, kod mene ostane da mirise na omeksivac.

Moja majka nema, a njoj je za zimski period neophodna, jer i pored toga sto susi u potkrovlju, iz obliznje centrale za parno odvratno se sve umirise na mazut, a ponekad toliko posivi, da mora ves opet na pranje. :confused:

ma u kuci imam prostoriju u kojoj susim ves..nekad samo leti iznesem oprane jorgane da se osuse u basti na zici na suncu, a ves susim unutra na promaji..
ne znam, meni tako gadno mirise ves kad ga osusim u susilici..i ni malo mi se ne oseca oplemenjivac..
mozda nisam merilo, jer mi je njuh bas osetljiv..
sta cu, ne svidja mi se..
 
Ja upravo susim svoj ves u masini za susenje. Mi smo kupili Beko masinu pre 4 godine i ja sam prezadovoljna. Ne osecam nikakav miris osim po omeksivacu, jedino sto se omeksivac oseca malo slabije nego nakon prirodnog susenja jer verovatno ispari na toj visokoj temperaturi. Ves se ne izguzva, ali naravno da se kosulje moraju peglati. Jedina "mana" je sto susenje dugo traje (oko dva sata kod mene a nekad i duze, ali to zavisi od centrifuge) i sto je u kupatilu pakleno vruce, ali to su sitni nedostaci u odnosu na sve prednosti koje pruza:)
 
Da se ponovim: ja sam prezadovoljna, veš je mekan kao duša, prelepo miriše, suši oko dva sata - što neko reče, zavisi od količine veša. Al ja sam se ipak nadala da košulje neću morati peglati:sad2:, jerbo mrzim peglanje, ali dobro sad, dovoljno je što majice izađu savršeno spremne za plakar. Žao mi samo što je ranije nisam kupila.
E, da - kažite mi molim vas kakve vam izađu farmerke? Ja sam probala i bogami moraju da se peglaju. Vaša iskustva?
 
Poslednja izmena:
Da se ponovim: ja sam prezadovoljna, veš je mekan kao duša, prelepo miriše, suši oko dva sata - što neko reče, zavisi od količine veša. Al ja sam se ipak nadala da košulje neću morati peglati:sad2:, jerbo mrzim peglanje, ali dobro sad, dovoljno je što majice izađu savršeno spremne za plakar. Žao mi samo što je ranije nisam kupila.
E, da - kažite mi molim vas kakve vam izađu farmerke? Ja sam probala i bogami moraju da se peglaju. Vaša iskustva?

isto sam morala da peglam i imale su onaj miris koji meni smeta :sad2:
 
dakleM
ocu i ja masinu za susenje
ali pre svega zbog cebadi
e muka je sto imam dva ona dupla, za bracni krevet
nema sanse da ih perem na ruke
leti ih nekako jedva uguram u moju staru ali odlicnu eidu, koja je inace za 4.5 kg vesa
i lepo opere
e onda susenje na suncu ide ok
ali zimi.....
cesto odnesem i negde na pranje...
e to mi je osnovni razlog yasto hocu susilicu

e sad
moja masina centrifugira na 500 obrtaja
da li takav ves uopste moze da se osusi u nekom rayumnom vremenu do 2 sata

i nesto sto me jos vise zbunjuje
gledsam bubnjeve tih susilica kao i masina ya pranje
mislim ya pranje mi se ne kupuje jer ova radi savrseno
ali eto hoocu onu za minimum 7 kg vesa
i slogiram
pa one imaju manji bubanj no ova moja prastara...

ne kapiram ja tu nista
kako da uguram duplo cebe u bosovu masinu za 7 kg koja ima manji bubanj od eide za 4,5 kg:eek:
 
e da i ne pitah na kraju
da li ove sto nisu kondenzacione prave mnogo vlage po kupatilu
jer mislila sam da ne stavljam nigde ono crevo
a to je inace kupatilo na spratu koje ne koristim tako da ne bi morala vrata kupatila ni da zatvaram

ili
da ne tupim po mnogo i otvorim se ya kondenzacionu
 
ma ocu

no sad nemoj da mi kazes da velicina nije bitna:mrgreen:
i da moze slonče u lonče
tj duplo ćebe u onaj mali bubanj a ko piše da je ya 7 pa čak i 8 kg
a manji no moj:mrgreen:

e to ne moze :lol:
i sto je jos gore, stavrno moras da stavljas samo pola kolicine opranog vesa ili ces da izvadis guzvano sve..
meni je ta masina dobra samo za peskire od frotira..super se osuse, meki, prozracni..
a ostali ves mi se ne svidja da susim jer mirise nekako cudno posle..meni je mnogo vazno kako mi stvari mirisu..:sad2:
 
Moram se sloziti sa dive ... nije neprijatan miris , bar meni ... ali izduva svaki miris omeksivaca i praska
mada efekat mekoce ostane ... ono sto hocu da mi mirise na ''cisto'' susim normalno ili na pola
mada moja masina za pranje moze na razne obrtaje centrifugu pa i 1200 ali retko koristim jer mislim da brze upropascava ves
 
Poslednja izmena:
ok
bas sam se spremala ds probam a dosusim jedan jer se nisu osusili ni posle 12 sati na suncu na +36 u hladu
mada nisam ih centrifugirala nego su onako prani na 40 stepeni na programu za osetljivo rublje bey centrrifuge...
ebi ga
 

Back
Top