Masina za susenje vesa

Ja prezadovoljna mojm masinom. To za nepeglanje ne znam, ali jeste em lakse peglati, em se manje guzva, ako je ne pretrpas.
Kombinovana mi se ne dopada jer mi je nelogican sistem - operes 6kg vesa, a na susenje stavljas 3 po 3... Gubljenje vremena i struje.
Peglanju nema pomoci... Ali se moze olaksati, ako pazis da ne natrpas previse u susilicu.
 
imam indesit kombinovanu... perilicu - susilicu..obozavam je!

tacno da u uputstvu stoji da se pere 6 kg a susi 4..radoznala posle pranja produzila sam susenje svih 6 kg..samo ga nije osusio potpuno.

moja ``perilica`` ima razlicite opcije za sve i svasta..
centrifuga - 1200 obrtaja
ne guzvanje vesa
program za pranje patika
smanjenu centrifugu na 600 obrtaja - ne svidja mi se, ves je bas vlazan ( koja razlika - posle onih 1200 ves susim samo 1/2 h)
program za brzo pranje
..i jos svasta..

obozavam je!!! (s obzirom da mi svakodnevno opere 3 - 4 masine vesa)
 
Ja imam Indesit kombinovanu, zadovoljna sam, ne guzva i ne skuplja/siri stvari (naravno, zavisi sta stavis), ima programe i za pamuk i za fine stvari, za lakse peglanje, za "slozis i ostavis", za upola osuseno, itd.....mada, susim samo kad moram, nekako vise volim miris vesa osusenog na vazduhu
 
Aj mi samo kazi ako ta tvoja Indesit perilica :+) ima jos i neku oznaku pa mozda budemo imale istu.. :lol: Suupiš..moci cemo da se menjamo delovima :lol:

ma jesu iste sigurno. kod tih kombinovanih imaju dva modela - jedan sa centrifugom 1000 i drugi 1200.
meni je 1200 zakon. ves se vrlo brzo osusi posle pranja.
i ja vise volim da susim na vazduhu. osusen u masini ima specifican miris.
mada kad se osusi masinski bude mnoooogo meksi.

nemoj samo da menjamo delove:-( a iskustva mozemo..:wink:
 
E, moja je ipak od 1000, bili mi rekli da ona od 1200 cepa ves, a ja poverovala! Ali, i ova mi je super, jedino se nekada sama od sebe ukljuci(!), valjda kad joj dugo uskratim pranje, pa bude depresivna :) Ipak cu morati da zovnem servisera, da je malo pregleda...
 
niko ne preporucuje kombinovane masine za ves. Nedavno sam u goreenje salonu gledala njihovu komibnovanu masinu oni imaju samo jedan model i prodavac mi kaze Ja je nikad ne bih kupio za sebe...Bolje vam je da uzmete jednu dobru masinu za pranje vesa koja ima veliki broj obrtaja i skoro da osusi ves....Inace taj model ima garanciju 3 godine a svi drugi proizvodi 5 godina a kosta 47 000....
 
Ja nemam sushilicu...shmrc...ali planiram da kupim uskoro...mada majstor sto popravlja masine kaze da je uvijek bolje imati masinu za pranje i posebno za sushenje vesa,jer kombinovane se vise kvare...a evo citam da ste sve zadovoljne tim kombinovanim...tek sad sam u dilemi...
 
Ja imam Gorenje masinu za susenje,prvo sam kupila neku jeftinu sa odvodom,ali srecom nisam je raspakovala pa sam menjala za ovu sadasnju bez odvoda,jer nisam ni znala koliko razlicitih susilica ima Gorenje,koliko razlicitih opcija.Mislim da ova kosta oko 32000din.Prezadovoljna sam.Verujte mi da nista ne peglam.Bitno je odmah po zavrsetku susenja izvaditi ves,ako su majice,rastegnuti i sloziti,nista ne bude izguzvano ni farmerice,ni majice,peskiri.Sve sam susila i dzempere i nista,jedino punjene jakne ne susim.Imam program protiv guzvanja i program da se upali masina da susi npr. za 4h ako ja nisam kuci(a moze da se podesi paljenje do 24h).Posle svakog susenja izvadim posudu iz masine sa vodom koju istresem i u vratima ocistim rukom filter,prosto!Jedino kosulje se moraju posle ispeglati,ne budu one izguzvane ali ipak se trebaju peglati,ali kod nas se one retko nose tako da verujte mi nista ne peglam,samo odmah slozim u ormar.Peskiri budu mekani,a na terasi kad ih susim mnogo tvrdji,kao i sav ostali ves.Ja sam se preporodila sa njom,imam mnogo vise vremena,a ranije sam svako drugo vece morala peglati.Nema vise gubljenja vremena ni na sirenje vesa i skupljanje.Zao mi je koliko sam se godina umarala bez nje,da sam makar znala!Zato vam sve ovo pisem,da ne cekate!
I kad je pamuk u pitanju nikada ne susim na prvi,vec na drug klik-neka slicica sunca nacrtana,i tada mi bude sve suvo i majice i peskiri.I bitno je da u prostoriji,gde se ova suslica bez odvoda nalazi,ima prozor jer dok ona radi uvek drzim malo otvoren prozor,oseti se ta vlaga,isparenja.
Sada dok je bilo toplo vreme ja kao da ne trosim struju da je ne palim,rasirila napolju,ves bio tvrd izguzvan pa sam opet morala paliti peglu.Ali necu vise!
 
Kupila sam kombinovanu masinu Elekrolux koja moze prati i susiti do 6 kg.Ima onu mogucnost da po onome sta stavis unutra i operaciji koju odaberes ona sama predlozi koliko vremena treba da se susi.Ti joj samo naznacis da li zelis suvokao za peglanje,ili za odlaganje u ormar.Jos postoji mogucnost da i ti sama predlazes vreme susenja.Jedino sam cula da nije bas dobro stalno susiti stvari jer se navodno brzo upropaste.Ja za sada posto je imam od skora samo susim posteljinu i pidzame.Ne bih se usudila da susim kosulje i dzempere.Kaze da bas treba pratiti ono sto stoji na etiketama na svakom proizvodu i tako se ponasati da ne bi bilo neprijatnih iznenadjenja.
 
Do sada nisam imala neprijatnih iznenadjenja nadam se da ih nece biti.Ali na svakoj skoro etiketi koju pogledam pise da ne treba susiti u masini.Ja ipak susim,mada sam primetila da farmerice i majice sa elastinom hoce malo da se pokupe.A kazi mi da li si cula za stavljanje u susilicu iseceno platno na kockice poprskano omeksivacem,radi lepseg mirisa,ja nisam probala a ranije sam citala o tome na nekom forumu pa sam zaboravila.
 

Back
Top