Groblja u Beogradu-i to je sastavni deo zivota

S

sanja

Gost
Juce je sahranjena moja baka... Da ne pricam o prebukiranosti Bg groblja koja vise ne mogu da prate porast broja stanovnika u Beogradu... Novo bezanijsko groblje je ogromno, i od skora je eksperimentalno uveden elektricni voz, kao oni turisticki, na Adi i slicno, sa idejom da se posmrtna povorka ne razvlaci niti da ljudi pesace po par km tamo i nazad... Ima razlicitih komentara, jedni su odusevljeni a drugi komentarisu da eto ni sahrana vise ne moze da se obavi polako i prirodno... Sta mislite, dobra ideja ili ne?
 
Mislim da su ti vozovi dobri za stare ljude koji odlaze na groblja.Muka mi je kad vidim starce koji jedva hodaju kako pesace po nekoliko km da bi ostavili cvece svojim bliznjima i zapalili svecu,jer su groblja ogromna.Jeste da bi ti elektricni vozovi narusili tradicionalni izgled sahrane,ali je to po meni prakticna stvar.Isto ja bih povecala broj cuvara na grobljima,jer je bezbednost na nuli.Zgrozila sam se kada sam pre neki dan bila na topciderskom groblju i videla kakvi ludaci tamo defiliju poslepodne.Uzas.
 
sanja,
pre svega primi moje saučešće.
baš smo pre neki dan pričale o baki:(
mislim da je taj vozić odličan potez!
to treba na svim velikim grobljima da se organizuje!
a jel ga naplaćuju?
ili se grobari otvorili za gratis?
koliko nam uzmu love za sahrane i rizlu koju nikad ne pospu...
bio bi red.

btw. imamo grobno mesto na topčideru, skoro pored kapele...
prvi red..
odmah nakon sahrane mog dede, me neki majstor u crnom urednom odelu pitao
da li bih prodala (ko da se samo ja pitam)
i nudio mi preko 20.000!!!
rekoh izvini majstore, nisi potrefio vreme, a ni osobu, jer i ja planiram tu da se učaurim..
reče...eeee sestro...predomislićeš se...ima vremena...
i tako oni šnjuraju...
ko oni koji udovice čekićaju...
užas!
 
Ja zivim blizu Topciderskog groblja... Mi smo, kad smo bili mali, stalno isli tamo da vozimo bajseve, posto nas roditelji nisu pustali same na Adu, a bilo nam je smor da se vozimo u krug oko ulice...

Mozda znas o cemu pricam,ali ja sam se zgrozila kada sam videla neke face tamo.Otisla sam negde mozda oko 3-4 sata posle podne,bila sam tu blizu,pa da svratim da posetim pokojnog druga.Mislim poznato je da se po grobljima setaju razni manijaci i ludaci,jer tamo ce retko ko da ih proverava i posmatra nije ni vreme ni mesto za to.Ali opet.........bas nesto razmisljam,retko ko ce mozda da napadne odrasle ljude,ne kazem da nece,ali ja bih i znala da se odbranim.Moze da napadne neko dete,koje je doslo tu da bi se zezalo,prosetalo,ili sta ja vec znam sta.........ma strasno.
 
@ moonja & branaaa

Bila sam klinka... 10 godina... Nisam bas ja kapirala to groblje... Znala sam da su tamo sahranjeni ljudi, ali mi nije bilo jasno zasto tamo mora da bude tisina... Shvatila sam kasnije... A jos bolje sam shvatila to letos, kad mi je umrla drugarica...

@Emily_Bg

Ne idem vise na groblje... Osim kad moram...
 
sanjo, moje saučešće. pošto sam još uvek u crnini, kapiram....nije loš taj vozić za matorce, mislim. ovako, volim da prošetam, pa makar na novom bežanijskom. a to što koje ko uzima sa grobova - toga je uvek bilo i biće. kao i ovih kojima to smeta. ako im smeta, neka ništa ne ostavljaju.
 
Juce je sahranjena moja baka... Da ne pricam o prebukiranosti Bg groblja koja vise ne mogu da prate porast broja stanovnika u Beogradu... Novo bezanijsko groblje je ogromno, i od skora je eksperimentalno uveden elektricni voz, kao oni turisticki, na Adi i slicno, sa idejom da se posmrtna povorka ne razvlaci niti da ljudi pesace po par km tamo i nazad... Ima razlicitih komentara, jedni su odusevljeni a drugi komentarisu da eto ni sahrana vise ne moze da se obavi polako i prirodno... Sta mislite, dobra ideja ili ne?



Primi moje saucheshce.

Da mislim da je dobra ideja vozic,ili bilo koje drugo prevozno sredstvo.Jer je groblje ogrooOmno.Lako mozesh i da se zagubish.
Takodje u planu je josh jedna kapela,a mozda i krematorijum.
 

Back
Top