Kupovina TFT ???

BAZUKA

Zainteresovan član
Poruka
462
Da li vrijedi uzeti za kucnu upotrebu, crtanje , igranje i TV :

Monitor Viewsonic 19" TFTLCD 1440x900 8ms
LCD Panel Type 19" color TFT active matrix WXGA+ LCD
Display Area 16.1" horizontal x 10.0" vertical; 19.0" diagonal
True Resolution 1440x900
Contrast Ratio 700:1 (typ)
Viewing Angle 160° horizontal, 160º vertical @ contrast ratio > 5:1
Response Time 5ms (typ)
Brightness 280 cd/m2 (typ)
Light Source Long life, 50,000 hrs. (typ)
Panel Surface Anti-glare
Aspect Ratio 16:10

Ima li ko kakvo iskustvo,misljenje za ovaj monitor ?
Ili mozda neki samsungov u tom cjenovnom rangu , imao sam CRT Viewsonic 17" Prof.
koji me je fantasticno sluzio od 1999 god. ali mu je dosao kraj...
 
Pa vidi monitor nije los al za njega ce ti trebati i neka dobra grafa koja ce moci gurati igrice u native res. monitora koja je 1440x900.Ako budes igrao u manjoj resoluciji neke igrice ce ti biti mutne ili ces izgubiti na kvalitetu slike.Za crtanje i filmove ce biti odlican jos ako je film u widescreen formatu (16:9) onda ces bas uzivati al ce ti trebati i dobri zvucnici da bi osetio film kako valja jer ce biti odlicno.

Znam sta ti pricam.imam i ja 19" widescreen,ali acerov i zadovoljan sam.
 
Kao sto su ostali vec napomenuli drzanje rezolucije monitora na njegovoj prirodnoj je od znacaja kod kvaliteta slike. Ali sve zavisi od modela do modela. Vidi da, ako je moguce vidis sliku na tom monitoru pre kupovine u prirodnoj rez. i nekoj manjoj. Ako je slika mutna gledaj to sa druge strane-dobijas AntiAliasing bez gubitka performansi :) .
 
Znam da grafika nije bogzna sta ali i dosada sam CRT drzao na 1280/960 na 100Mhz ,
valjda cu i ovaj TFT moci drzati na tij rezoluciji sto je po meni sasvim dovoljno...
I na poslu mi TFT 19" radi na 1024/768 na 75 Mhz na grafickoj X1300 i ne moze bolje ijako je za klasu novija masina...
Kod kuce imam P4 sa 2,8 GHz procesorom, na ABITovoj ploci IC-7(875P) sa 2GB rama i grafikom 6600GT (Gigabyte),2 diska 80GB u RAIDu 0, Pinnacle Tv kartom, i sve to napaja Chieftec od 400W
Ova masina sasvim solidno radi ,cak i bolje nego ova na poslu sa DCore 6300 ,ne planiram je jos uvjek mjenjati ...
 
Znam da grafika nije bogzna sta ali i dosada sam CRT drzao na 1280/960 na 100Mhz ,
valjda cu i ovaj TFT moci drzati na tij rezoluciji sto je po meni sasvim dovoljno...
I na poslu mi TFT 19" radi na 1024/768 na 75 Mhz na grafickoj X1300 i ne moze bolje ijako je za klasu novija masina...
Kod kuce imam P4 sa 2,8 GHz procesorom, na ABITovoj ploci IC-7(875P) sa 2GB rama i grafikom 6600GT (Gigabyte),2 diska 80GB u RAIDu 0, Pinnacle Tv kartom, i sve to napaja Chieftec od 400W
Ova masina sasvim solidno radi ,cak i bolje nego ova na poslu sa DCore 6300 ,ne planiram je jos uvjek mjenjati ...
Pa dobro al ti kupujes wide screen a njemu je native res. 1440x900 a sa svakom drugom resolucijom ces u igricama (kako je i Klothius rekao) imati AA cak i kad nije ukljuces.

Jesi siguran da ga drzite na 70Mhz?I da refresh rate na TFT monitorima nije kao na CRT gde sa 60 Hz ne mozes gledati u monitor duze od 10 min jer bole oci.Meni moj stoji na 60Hz i ne bole me oci nista, a sedim ceo dan za njim.
 

Back
Top