procesi

gladiolica

Zainteresovan član
Poruka
282
Imam jedan mali problem u vezi procesa...Naime pri startovanju racunara procesa na samom pocetku ima oko 50 eventualno 52.Medjutim kada ostavim racunar da radi malo u prazno(znaci da se razumemo ne startujem nijedan program,samo ostavim racunar ukljucen) posle nekog vremena pojavi se skoro 60 procesa.Takodje primetila sam da se neki procesi dupliraju vise puta.Da li neko zna da mi objasni zbog cega se to desava?I kako?Negde na internetu sam procitala da procesi tipa:"svchost.exe","rundll32.exe" mogu biti stetni po racunar i da ih treba smesta odstraniti.Meni se upravo ti procesi i dupliraju.Da li je to tacno? i Kako mogu zauvek da ih uklonim iz racunara ako je tacno su stetni?
 
rundll32.exe ako obrises pod ulovom da ti XP dozvoli mozes slobodno ponovo da raids instalaciju jer jeto jedan od osnovnim XP fajlova. Trebalo ib da imas prosecno 35 zavisi sta imas instalirano. Pri startovanju pokrece sve procese posle nekog vremena ako nista ne radis pojedine postavi u neki stand by mode. Prekontrolisi sa antivirusnim programom Za dupliranje samih procesa ne znam tacno sta se desava.

Sacekaj malo bice i boljih objasnjenja od mojeg
 
svchost je service host - na njega se "kači" niz servisa. Npr, kad ti je računar neaktivan, može se pokrenuti Indexer servis, koji indeksira datoteke radi bržeg pretraživanja... I tako dalje. Ipak, neće škoditi da preskeniraš...
 
Kad smo vec kod scvhost-a...
Zasto mi nekad svchost vuce 100% CPU?

Odjednom se zaleti na 100% i zakuca mi sve programe i igre koji su aktivni, tako traje 3-5 minuta i vrati se na normalu....
Ako ga ugasim automatski mi zakuca internet...
 
Imam jedan mali problem u vezi procesa...Naime pri startovanju racunara procesa na samom pocetku ima oko 50 eventualno 52.Medjutim kada ostavim racunar da radi malo u prazno(znaci da se razumemo ne startujem nijedan program,samo ostavim racunar ukljucen) posle nekog vremena pojavi se skoro 60 procesa.Takodje primetila sam da se neki procesi dupliraju vise puta.Da li neko zna da mi objasni zbog cega se to desava?I kako?Negde na internetu sam procitala da procesi tipa:"svchost.exe","rundll32.exe" mogu biti stetni po racunar i da ih treba smesta odstraniti.Meni se upravo ti procesi i dupliraju.Da li je to tacno? i Kako mogu zauvek da ih uklonim iz racunara ako je tacno su stetni?

Te procese ne treba da diras i nisu oni stetni ukoliko su regularni deo sistema.
Postoje maleware-i koji simuliraju svchost i koje vecina AV programa ne moze da detektuje, a prepoznaju se po nazivu (npr. malware svcchost.exe, svchhost.exe, svehost.exe itd.) i po njihovoj lokaciji u sistemu.

Zato poslusaj GZ-a i idi na Sigurnost i zastitu, isprati uputstvo za postavljanje teme i HT loga i otvori novu temu da bi se videlo poreklo tih procesa.

Inace meni na sveze reinstaliranom sistemu taskmgr detektuje 5 svchost procesa i to je ok.
 
@Gladiolica
To je sve normalno, svchost i treba da ima vise komada i nemoj da ih gasis, a rundll mozes da ugasis
Pricamo o gasenju, NE BRISANJU fajlova!
@ArkantoS-Vrbas
Za to ti treba zakrpa
 

Back
Top