Zasto neki ljudi cekaju da ih pitas stvari - Psihologija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

upadljivo_tih_

Primećen član
Banovan
Poruka
990
Nisam psiholog - to odma da kazem da nebude zabune.
'nebude' - lakse mi je tako da pisem i nije mi jasna svrha pravila u gramatici po kojem se 'ne' odvaja. Valjda oni koji zele samo da dodju i da mi isprave gramaticke greske (ima ono za pretrazivanje dje kliknes i prikaze Forum dje sve u postovima ima koja rijec - vjerujem da ti ljudi koriste to pretrazivanje da nadju ko sve pise 'neznam' 'nemogu' pa da ga prosvijetle) nemaju pametnija posla, posto svako razumije sto mislim kad kazem 'nebude'. Nadam se da ce ti prosvetitelji da me zaobidju.

___________________________________
da predjem na stvar.

Ja se nalazim u velikoj dilemi, neznam kako da se postavim u trenutku kada se nesto desi. I posto sam jos uvjek bez resenja - a ta vrsta dileme je od onih dje mora da se 'prelomi', to svaki put prelomim na silu, bez volje, izaberem jedno od 2 resenja dileme, nebitno koje, posto su mi oba jednako bliska. I stvarno kazem svima da je taj osjecaj kad moras da se odlucis za jednu od dvije opcije a da pri tom neznas koja je ispravna (moras da se odlucis, jer stagnacija nevodi nicemu) cudan. To 'nesto' sto me zbunjuje se desi skoro svaki dan, tako da kad bi se odlucio da 'ne radim nista dok dobro ne razmislim' morao bi u najmanju ruku da odem na planinu, i to neku bas visoku, posto je to jedino mjesto dje ta situacija nemoze da me nadje.

Problem:

Neki put neki ljudi neke informacije, informacije do kojih ti je stalo bas zato sto se druzis sa tim ljudima, nezele da ti SAMI daju, vec cekaju da ih pitas.
To je ok, objasnjenje za to je mozda nepridavanje vaznosti tome pitanju sa njihove strane, sto je ujedno i dovoljno opravdanje za 'cutanje' po tom pitanju.
Neki put neki neki ljudi znaju sta te zanima - iako ih jos uvjek nisi to pitao, znaju u vezi cega ti treba informacija, ali nezele da ti je daju SAMI, nego cekaju da ih ti pitas.
To nije ok. Zato sto je objasnjenje za to je mozda nepridavanje vaznosti tebi kao osobi, tvojoj radoznalosti.. Kazem mozda, mozda i nije bas to u pitanju, mozda je u pitanju samo: nedostatak vremena, onda, mozda ta osoba u globalu zeli da zadovoljava tvoju radoznalost, ali ne u vezi tog konkretnog pitanja, konkretnog... , mozda osoba voli da izbjegava 'teske price', mozda osoba izbjegava da pokrene pricu koju nemoze da zavrsi, jer za objasnjenje nebi ni 10 godina bilo dovoljno..
Dakle, bezbroj razloga da se ne naljutis i da naljutis, pa? Dali da se naljutim ili ne naljutim sto osoba 'cuti'? Kako to da znam? I dali da pitam ili da cekam da neko sam kaze?
Neznam sta od ovoga da izaberem, dali da budem ljut, dali da ne budem, kako da razumijem taj gest 'cutanja', koliko tome da dam vaznosti...Mozda neko misli da to sto ne pitam znaci da me ne zanima... - jednostavno receno: komplikovana stvar!
 
Ako si siguran da ta osoba zna da tebe to interesuje, a nece da ti kaze, tj. udara ti ceznju...pravi se i ti malo lud, obicno ljudi onda bas pozele da ti kazu...vrlo jednostavno :)
Ja cesto, ako me nesto bas zanima, pitam bez previse razmisljanja...

ma volim se ja pravit lud cesto;) korisno je to:) ali ne shvatam u vezi cega pricas ovdje da se pravim lud...nisam bas najbolje shvatio sta da glumim, koju vrstu ludila:)
ja ne pitam jer ocu da znam dali neko i sam zeli da kaze ili ne...jbg:-)
 
Treba da donosis odluke na osnovu onih informacija koje imas.

ako sam te dobro shvatio, treba da necije cutanje svhatim kao da mi je taj neko reko 'misli sto hoces o meni, ja ti necu reci kakav sam', i da onda zamislim nesto sto je bas najcrnje i najgore sto se moze zamislit, i sto mi izaziva najvise ljutnje na toga nekoga - nesto sto bi najgori paranoik zamislio, i da se onda potucem, ili recimo sa curom isto tako:o:o:o:o:o jes da je agresivna solucija, ali dopada mi se.

ako te nisam pravilno svatio ispravi me.
 
ako sam te dobro shvatio, treba da necije cutanje svhatim kao da mi je taj neko reko 'misli sto hoces o meni, ja ti necu reci kakav sam', i da onda zamislim nesto sto je bas najcrnje i najgore sto se moze zamislit, i sto mi izaziva najvise ljutnje na toga nekoga - nesto sto bi najgori paranoik zamislio, i da se onda potucem, ili recimo sa curom isto tako:o:o:o:o:o jes da je agresivna solucija, ali dopada mi se.

ako te nisam pravilno svatio ispravi me.

Ne, nego zamisli o njemu ono sto vidis i znas, kakvu jaknu nosi, koliko ta jakna kosta, da li pazi gde je stavlja, ili je baci gde stigne, koj auto vozi, kako vozi, oprezno ili opusteno i takve stvari.Mozes valjda da izvuces informaciju o coveku na osnovu spoljnjih stvari koji vidis? Mozes da zakljucis da li je neko nemaran ili pazljiv ili kukavica, plasljiv i na osnovu toga donosis odluke u fazonu: "Necu sa ovim da se druzim vidi ga kakav je kao neka zenica", sta ima ko da ti govori, ti to vidis.
 
Ne, nego zamisli o njemu ono sto vidis i znas, kakvu jaknu nosi, koliko ta jakna kosta, da li pazi gde je stavlja, ili je baci gde stigne, koj auto vozi, kako vozi, oprezno ili opusteno i takve stvari.Mozes valjda da izvuces informaciju o coveku na osnovu spoljnjih stvari koji vidis? Mozes da zakljucis da li je neko nemaran ili pazljiv ili kukavica, plasljiv i na osnovu toga donosis odluke u fazonu: "Necu sa ovim da se druzim vidi ga kakav je kao neka zenica", sta ima ko da ti govori, ti to vidis.

Pazi nisi me svatila ti nimalo. Recimo:
chat, pricas sa nekim, ali taj ili ta dok ti odgovori prodje 3 minuta, ne zuri nesto da odgovori. I sad, naravno da taj neko ko 'kasni' sa odgovorima zna da tebe zanima zbog cega je to, odnosno dali kasni zato sto si mu 'dosadna' ili sto te 'mrzi' ili oce da ti kida zivce ili sta vec. Ako neko cijelo vrijeme normalno odgovara, a onda odjednom 5 minuta nedje odluta pa tek onda odgovori na to sto ga pitas, ali ti ne kaze razlog 'zasto si cekao' onda taj neko bas i nije 'maran' nego nemaran. I tad je lako znati sto znaci 'cutanje' ali nekad nemozes da sudis na osnovu toga, nekad neko jednostavno 'dugo razmislja o tome sto si pricao pa mu zato treba vise vremena da odgovori' a nekad recimo neko ne razmislja uopste i ne slusa sto pricas nego odgovara odma ko muva bez mozga i cisto onako preko ku*ca. Dakle, jako je tesko znati sto znaci necije 'cutanje' povodom necega.
Ali ipak je meni jako glupo da nekoga pitam 'sto sad cutis', tako da...neznam, dilema ebiga.
 
Pazi nisi me svatila ti nimalo. Recimo:
chat, pricas sa nekim, ali taj ili ta dok ti odgovori prodje 3 minuta, ne zuri nesto da odgovori. I sad, naravno da taj neko ko 'kasni' sa odgovorima zna da tebe zanima zbog cega je to, odnosno dali kasni zato sto si mu 'dosadna' ili sto te 'mrzi' ili oce da ti kida zivce ili sta vec. Ako neko cijelo vrijeme normalno odgovara, a onda odjednom 5 minuta nedje odluta pa tek onda odgovori na to sto ga pitas, ali ti ne kaze razlog 'zasto si cekao' onda taj neko bas i nije 'maran' nego nemaran. I tad je lako znati sto znaci 'cutanje' ali nekad nemozes da sudis na osnovu toga, nekad neko jednostavno 'dugo razmislja o tome sto si pricao pa mu zato treba vise vremena da odgovori' a nekad recimo neko ne razmislja uopste i ne slusa sto pricas nego odgovara odma ko muva bez mozga i cisto onako preko ku*ca. Dakle, jako je tesko znati sto znaci necije 'cutanje' povodom necega.
Ali ipak je meni jako glupo da nekoga pitam 'sto sad cutis', tako da...neznam, dilema ebiga.

Preko chata i SMS a se samo zezas, tu ne mozes nikad da shvatis nekoga ozbiljno. Ako se neko dopisuje mnogo to sam ja, ali nikad mi nije palo na pamet da shvatam slova kao osobu :-) Eventualno sad kad imam veb kamericu mogu da stvaram neko misljenje o osobama koje vidim dok se dopisujem sa njima preko mesindzera.
 

Dobijam svaki dan luda iznenadjenja od Duska. Rekla ja njemu, jer ja imam super zvaku :D "Ti mozes sav da zarastes u bradu, i to ruznu, neurednu, ti bi se meni i dalje isto svidjao fizicki, a kod nekoga bi mi ta brada bila uzasno ruzna, ha ha ha ha, mozes jednom da probas, pustis bradu, ili, zalepis vestacku, i dodjes da te vidim, ha ha ha ha, to je bas super test da vidim i ja da li ces da mi se stvarno svidjas i tako" i on je to zapamtio i eto ti ga sa bradom, umire od smeha. Ha ha ha ha ha ha, stvarno mi se svidja i sa bradom, ha ha ha ha........ Dobijam sve kao sto smo se dogovorili, da pocnem od doma u Beogradu, preko raznih poslova, od svakodnevnih ludih iznenadjenje do dovodjenja u red moje familije, stvaranja novih hijerarhijskih odnosa jer smo neke firme zatvorili, neke otvorili, neke ljude uveli u biznis, nekima oduzeli njihov biznis.Sve uz pomoc gej obozavalaca jer su to najverniji fanovi na svetu.
 
ovo nije mjesto da mi pricas o dusku. Aj da se pravimo da sam ti poslao pp i trazio da me ubacis u MSN a ti nisi na to nista odgovorila nego cutis. Pa me ljuti to sto cutis... opet ovo o cemu sam otvorio temu joj. Manipulises jednog duska...

Ja cu pogledati verovatno sad pp jer si ti nasao nacin da me pokrenes da to uradim, i onda opusteno, mozda cu da te ubacim u MSN.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top