Veliki problem sa Radeonom

alien2000

Obećava
Poruka
62
Imam sledeci problem sa grafickom karticom radeon 9550: Prvo sistem nije hteo da se podigne ili bolje reci nece da prikaze sliku tj. sve lepo prodje ali kada treba se ucita graficki driver monitor se iskljuci iako se u pozadini Win XP podigao.Ja sam mislio da je u pitanju windows pa sam instalirao novu verziju Win XP SP1 (prvo formatirao staru). Ali problem se i dalje javlja posle instalacije Drivera za graficku. (probao sam sve moguce verzije od najstarijih do najnovijih). E sada ono sto je interesantno je da mi u device menageru pise za video device da imam dva uredjaja Radeon 9550 i Radeon 9550 secondary (nemam nikakvu integrisanu graficku). Kada iskljucim prvi (radeon 9550) iz Safe Moda(posto normalni windows zbog drivera nece da se podigne) windows se sada lepo podigne ali ne rade vise driveri za graficku tj. u video displeju na advanced pa na adapter mi ne pise vise radeon vec VgaSave, niti ima rezolucija ni osvezavanje za monitor tj. za monitor mi pise da nije poznat. Ono sto je bitno je da kod adapter type pise Vga Save koji ja mislim da pravi probleme jer u properties pa na resources pise da ima konflikte sa delenjem memorije sa Via Cpu to Agp pa pise adresa nekih deljivih registara. Neznam kako da resim ove konflikte.(Bios maticne ploce mi je postavljen na default)
 
Problem ti je najverovatnije sa refrešh rate monitora ili njenom rezolucojim , tebi se windows podigne ali nemaš ništa na monitoru jer ne podržava nešto od te dve stavke tvoj monitor što imaš.
TRI pitanja:
1. Kakav ti je tip monitora i od koliko inča?
2. Da li si instalirao Ati Control Center ?
3. Da li si razmišljao o instalaciji Win XP+SP2 ?
 
Imam SyncMaster 793 DF.Instalirao sam Ati Center. Probao sam da prikljucim racunar i na
drugim monitorima npr. Samsung 757NF ali problem se i dalje javlja. Napominjem ponovo da mi javlja da postoji konflikt izmedju adaptera VgaSave i AGP u pogledu nekih deljivih resursa.
Upravo sam instalirao Win XP SP2 ali problem i dalje ostaje isti (gore pomenuti konflikt).
 
Doslo vreme za podmazivanje ventise i menjanje paste na chipu?
Ta 2 Radeona sto vidis,verovatno su ti to 2 izlaza na grafickoj,tako da nema potrebe da Uninstaliras u Device Manageru bilo koji od tih.Moguce da je otisla u vecna lovista,a sasvim je moguce da je problem i skroz druge prirode...
 
Probaj da deinstaliraš drajvere pa onda digni operativni sistem. Tako ćeš da vidiš da li je drajveri zezaju, jer kad se digne XP prijaviće da je našao VGA i tražiće da instaliraš drajvere. Ako neće, onda probaj da otvoriš komp i izvučeš grafičku, malo očistiš kontakte na grafičkoj, montiraš nazad i probaj ponovo.Možda ima negde loš kontakt. Ako i tad neće, probaj grafičku na kompu od drugara, a ako i tad neće, e onda spremi pare i kupi drugu. Imao sam Asusovu 9550 ge i odlično je radila.
Pozdrav.
 
A da li si ti probao da instaliras neke druge drajvere osim tih sto imas?Btw snejks nece se restartovati win. Veruj mi znam. Imao sam X550 i kada sam ubacio 7900GS sa ATi drajverima win je prijavio da nema drajvere, a CCC prijavio da nemam ATi karticu. Zatim kad je ona crkla ubacio sam X1950PRO sa nVidia drajverima i opet je prijavio da nema drajvere. Zatim je i ona crkla i onda ja vratio X550 i on mi prijavio da imam ASUS(X1950 je bila ASUS-ova) X550 extreme, a ja imam MSI karticu i sve je radilo perfektno.
 
E jbg. meni se zablokirao win kada sam to radio ponekada se sam restartuje a ponekada morao na silu , dok god nisam naučio "pre menjanja kartice deinstalacija drajvera postojeće kartice " i nemam nikakvih problema više te prirode odkada tako radim.
 

Back
Top