Intel nam sprema 8 jezgara!!!

rokavec

Ističe se
Poruka
2.144
Evo malo sam krstario netom i evo kakvu sam fenomenalnu vest upecao...


Sledeći veliki korak kada je Intel u pitanju biće Nehalem procesori. O njima je bilo dosta reči tokom Intel Developer Foruma, održanog u San Francisku. Intelov CEO Paul Otellini je pokazao vafer sa Nehalem čipovima, tvrdeći da svaki čip poseduje 731 milion tranzistora. Glavni čovek Nehalem projekta, Glen Hinton, je izjavio da će procesor biti izrađivan u 45-nm izradi, te da predstavlja ekstenziju pristupa koji je primenjen sa Penryn i Core 2 Duo procesorima - cilj je stvoriti univerzalan, robusni dizajn, a potom ga skalirati tako da bude prilagodljiv svim tržišnim segmentima, od mobilnih do serverskih aplikacija. Rat gigahercima je zvanično okončan - sada slede višejezgarni ratovi, te će Intel puno uložiti da omogući adekvatno skaliranje performansi višejezgarnih sistema. Hinton je naglasio da su veliki napori uloženi u poboljšanje single-thread performansi. Integrisani memorijski kontroler i novi QuickPath interfejs će doneti značakna poboljšanja, a tu je i oživljeni Hyper-Threading. Nehalem će omogućavati operativnom sistemu da dinamički gasi thread-ove. Nehalem je osmojezgarni procesor, a operativnom sistemu će biti omogućeno da po potrebi gasi neko od 16 logičkih jezgara, kako će se Nehalem "videti" zahvaljujući Hyper-Threading tehnologiji. Tako će Nehalem moći da dinamički prebacuje pojedine komponente u sleep ili neaktivno stanje, uključujući individualna jezgra, ili keš komponente. Paul Otellini je najavio da je kompanija proizvela funkcionalni primerak procesora pre tri nedelje. Tom prilikom je Otellini demonstrirao Windows XP koja je radila na Nehalem procesoru, a naveo je da se i Mac OS X može butovati bez problema. Ni Otellini ni Hinton nisu želeli da daju bliže informacije o tome kada bi se Nehalem procesori mogli očekivati na tržištu, ali sva predviđanja govore da će se ovi procesori pojaviti tokom leta sledeće godine

Sjajno zar ne???
 
Nemogu tacno da dam adresu ali je bilo reci pre 2 meseca o tome cak je imalo na intelovom sajtu koje maticne ploce ce podrzavati taj procesor naravno za njih ce biti updata.Mislim da svi iznad 965 chipseta.
Nemojte me drzati za rec ako mogu da pronadjem taj sajt postavicu vam link.
 
O čemu mi pričamo ovde?
Core2Quad = 8 procesora
AMD 64 FX 4x4 = 16 procesora
Intel je trenutno mnogo bolji u samom vrhu trke višejezgarnih procesora , ali ovi procesori nisu za obične smrtnike i za kućne mašine , mnogo više su za servere i za izvršavanje više operacija odjednom. Njihova snaga i moć će se tek pokazati sa razvojem novih operativnih sistema koji će biti namenjeni 64 bitnim višejezgarnim sistemima , koji će takođe koristiti nove programe pisane za takve sisteme , njihov trenutni rad sa sada postojećim OS i programima pisanim za 32-bitne sisteme je čist gubitak vremena i resursa koji oni poseduju , i to za sve korisnike.
 
O čemu mi pričamo ovde?
Core2Quad = 8 procesora
AMD 64 FX 4x4 = 16 procesora
Intel je trenutno mnogo bolji u samom vrhu trke višejezgarnih procesora , ali ovi procesori nisu za obične smrtnike i za kućne mašine , mnogo više su za servere i za izvršavanje više operacija odjednom. Njihova snaga i moć će se tek pokazati sa razvojem novih operativnih sistema koji će biti namenjeni 64 bitnim višejezgarnim sistemima , koji će takođe koristiti nove programe pisane za takve sisteme , njihov trenutni rad sa sada postojećim OS i programima pisanim za 32-bitne sisteme je čist gubitak vremena i resursa koji oni poseduju , i to za sve korisnike.

Chek od kad Quad znachi 8 ????????
Koliko se meni chini Quad znachi 4.....
A neko je vec skoro preshao na 64 bitnu Vistu tako da ;)
 
Core2Quad = 2x4=8 , tako su mene učili da računam , lol , možda ja grešim
A ja sam nedavno pored xpsp2 instalirao Ubuntu za Amd64 bit , pošto nije Vista jedini 64-bitni operacioni sistem , postoje još gomile Linux varijanti koji su pisani za 64-bitne sisteme.
Ali sam isto tako svestan da je malo programa pisanih za njih . neznam gde ali se sećam da sam nedavno čitao da se spremaju 128 i 256- bitni procesori za buduće generacije , čak i da postoje već prototipovi , međutim njihovo uveđenje sada ne bi imalo nikakvog efekta sem što bi izazvalu novu uzaludnu trku među proizvođačima procesora , i veliki zaostatak u razvoju softvera naspram razvoja hardvera. neujednačenost.
 
Core2Quad = 2x4=8 , tako su mene učili da računam , lol , možda ja grešim

Nije moje nishta shta sam rekao za "lol" moze da bude samo ono shto si ti rekao za lol..... Shta onda znachi Core2Duo ?? jel to znachi da ima 4 jezgra po tebi :confused:
Ako bi Core2Quad imao 8 jezgra onda za onu cenu koju koshta niko nebi kupovao Core2Duo ( o AMD X2 nemoramo ni da prichamo :lol: ) nego bi svi kupili Quad-a......
Chak i ja bi ga kupio kad bi imao 8 jezgra ali ovako kad ima samo 4 :lol: Inache Core2Quad koshta nekih 235-245 €......

 
Core2Quad = 2x4=8 , tako su mene učili da računam , lol ,

Idi bre Snejks , ja sam mislio da ti nesto znas :D
Sto se tice procesora sa 8 jezgra , samo jedno me interesuje - koliko ce to cudo da kosta . Vec neko vreme planiram da skupljam pare za nov komp , ali dok ja skupim pare za komp sa Core2Duo procesorom izaci ce procesor sa 64 jezgra :( . Ode sve u bestraga ...
 
Ovako da se ne zalećemo, Core Duo je bio prvi Intelov "64 bitni" procesor i on je imao dva 32 bitna jezgra jednostavno naslonjena jedno na drugo , pa su računali da je to 64 bitni , ostalo vidite sami za Core2Duo i za Core 2Quad. nasuprot njih ipak jedino AMD proizvodi 64-bitne procesore :D

Dodatak:
Core duo je bio pandan AMD64 , Core 2Duo za AMD64x2 , za core2 Quad će biti pandan nova generacija Phenom procesora sa 4 ili 3 jezgra(nagoveštena mogućnost izlaska procesora sa 3 jezgra od strane AMD-a)
 
Ovako da se ne zalećemo, Core Duo je bio prvi Intelov "64 bitni" procesor i on je imao dva 32 bitna jezgra jednostavno naslonjena jedno na drugo , pa su računali da je to 64 bitni , ostalo vidite sami za Core2Duo i za Core 2Quad. nasuprot njih ipak jedino AMD proizvodi 64-bitne procesore :D

Dodatak:
Core duo je bio pandan AMD64 , Core 2Duo za AMD64x2 , za core2 Quad će biti pandan nova generacija Phenom procesora sa 4 ili 3 jezgra(nagoveštena mogućnost izlaska procesora sa 3 jezgra od strane AMD-a)


Jeste , nagovestena je sa tim sto ce ti trojezgarni procesori biti zapravo cetvorojezgarni sa fabricki neispravnim jednim procesorom...

dakle cetvorojezgarni procesori kojima bude fabrickom greskom neispravan jedan procesor ce se prodavati kao trojezgarni...

nesvidja mi se cela ona varijanta sa jacanjem intela... najgore se moze desiti, opasnost je velika da AMD odustane od takmicenja sa intelom jel vec sada trpi jake dobitke...

u najgorem slucaju ako bi se AMD nedaj boze povukao sa trzista procesora za kucnu namenu intel bi ostao jedini gigant sto bi prouzrokovalo monopol..!!!

KUPUJMO AMD !!! (sala mala);)
 
Evo malo sam krstario netom i evo kakvu sam fenomenalnu vest upecao...


Sledeći veliki korak kada je Intel u pitanju biće Nehalem procesori. O njima je bilo dosta reči tokom Intel Developer Foruma, održanog u San Francisku. Intelov CEO Paul Otellini je pokazao vafer sa Nehalem čipovima, tvrdeći da svaki čip poseduje 731 milion tranzistora. Glavni čovek Nehalem projekta, Glen Hinton, je izjavio da će procesor biti izrađivan u 45-nm izradi, te da predstavlja ekstenziju pristupa koji je primenjen sa Penryn i Core 2 Duo procesorima - cilj je stvoriti univerzalan, robusni dizajn, a potom ga skalirati tako da bude prilagodljiv svim tržišnim segmentima, od mobilnih do serverskih aplikacija. Rat gigahercima je zvanično okončan - sada slede višejezgarni ratovi, te će Intel puno uložiti da omogući adekvatno skaliranje performansi višejezgarnih sistema. Hinton je naglasio da su veliki napori uloženi u poboljšanje single-thread performansi. Integrisani memorijski kontroler i novi QuickPath interfejs će doneti značakna poboljšanja, a tu je i oživljeni Hyper-Threading. Nehalem će omogućavati operativnom sistemu da dinamički gasi thread-ove. Nehalem je osmojezgarni procesor, a operativnom sistemu će biti omogućeno da po potrebi gasi neko od 16 logičkih jezgara, kako će se Nehalem "videti" zahvaljujući Hyper-Threading tehnologiji. Tako će Nehalem moći da dinamički prebacuje pojedine komponente u sleep ili neaktivno stanje, uključujući individualna jezgra, ili keš komponente. Paul Otellini je najavio da je kompanija proizvela funkcionalni primerak procesora pre tri nedelje. Tom prilikom je Otellini demonstrirao Windows XP koja je radila na Nehalem procesoru, a naveo je da se i Mac OS X može butovati bez problema. Ni Otellini ni Hinton nisu želeli da daju bliže informacije o tome kada bi se Nehalem procesori mogli očekivati na tržištu, ali sva predviđanja govore da će se ovi procesori pojaviti tokom leta sledeće godine

Sjajno zar ne???

Izvini ako sam glup,ali :
Gde u ovom tekstu piše o spremanju osmojezgarnog procesora?
 
Evo malo sam krstario netom i evo kakvu sam fenomenalnu vest upecao...


Sledeći veliki korak kada je Intel u pitanju biće Nehalem procesori. O njima je bilo dosta reči tokom Intel Developer Foruma, održanog u San Francisku. Intelov CEO Paul Otellini je pokazao vafer sa Nehalem čipovima, tvrdeći da svaki čip poseduje 731 milion tranzistora. Glavni čovek Nehalem projekta, Glen Hinton, je izjavio da će procesor biti izrađivan u 45-nm izradi, te da predstavlja ekstenziju pristupa koji je primenjen sa Penryn i Core 2 Duo procesorima - cilj je stvoriti univerzalan, robusni dizajn, a potom ga skalirati tako da bude prilagodljiv svim tržišnim segmentima, od mobilnih do serverskih aplikacija. Rat gigahercima je zvanično okončan - sada slede višejezgarni ratovi, te će Intel puno uložiti da omogući adekvatno skaliranje performansi višejezgarnih sistema. Hinton je naglasio da su veliki napori uloženi u poboljšanje single-thread performansi. Integrisani memorijski kontroler i novi QuickPath interfejs će doneti značakna poboljšanja, a tu je i oživljeni Hyper-Threading. Nehalem će omogućavati operativnom sistemu da dinamički gasi thread-ove. Nehalem je osmojezgarni procesor, a operativnom sistemu će biti omogućeno da po potrebi gasi neko od 16 logičkih jezgara, kako će se Nehalem "videti" zahvaljujući Hyper-Threading tehnologiji. Tako će Nehalem moći da dinamički prebacuje pojedine komponente u sleep ili neaktivno stanje, uključujući individualna jezgra, ili keš komponente. Paul Otellini je najavio da je kompanija proizvela funkcionalni primerak procesora pre tri nedelje. Tom prilikom je Otellini demonstrirao Windows XP koja je radila na Nehalem procesoru, a naveo je da se i Mac OS X može butovati bez problema. Ni Otellini ni Hinton nisu želeli da daju bliže informacije o tome kada bi se Nehalem procesori mogli očekivati na tržištu, ali sva predviđanja govore da će se ovi procesori pojaviti tokom leta sledeće godine

Sjajno zar ne???
Koliko rekoste da ima jezgara ovaj procesor?
 
Vidiš Pablo , sve zavisi od pogleda na svet , Nehalem će biti "osmojezgarni procesor po Intelu" , fizički će to biti jedan procesor , a logički će imati 16 jezgara

PS : nemojte da se upalite , super su im procesori jednostavno ja samo ne razmišljam kao oni samo vas malo bockam :D
 

Back
Top