IMATE LI KAKAV SAVET?

malo slatko

Zainteresovan član
Poruka
317
E,ovako izgubila sam radne navike,mnogo zapustam,pa kad se nakupi je strasno...IMATE LI KAKAV SAVET?Kako da pocnem ponovo kako-treba da ucim,da imam koncentraciju,ovo vec traje neke 2 god i ubija me u pojam...izvucem ja 4,5 na kraju godine,ali uz mnogo mucenja,da je bilo tu efikasnijeg ucenja(na vreme pre svega)prosek bi bio mnogo bolji...ma najgore mi je zbog fax-a,kako da nateram sebe imam koncentraciju 2,3 sata,bez pauza na svakih 15 min...HELP!!!!
 
budi sama u sobi, pusti neku mirnu muziku (najbolje da nema text ili da ti ne znas text napamet da ne bi mogla da pevas), probaj da prepricavas lekcije na papir pa da sa tog papira ucis (meni je, na primer lakse da ucim nesto sto je napisano mojim recima i mojim rukopisom), nemoj da trazis od sebe ucenje bez pauza, nego probaj da, kad nesto naucis, "nagradis" sebe pauzom, pa tek onda nastavis sa ucenjem... Pre pocetka ucenja probaj nekako da se motivises, da obecas sebi da, ako sve dobro naucis, mozes posle da radis nesto sto volis, i suprotno, da, ako ne naucis, ne mozes da radis to...
Veruj mi, deluje... Ja tako uspevam da satima vezbam flautu i onda, posle pet sati vezbanja, nagradim sebe tako sto pojedem celu cokoladu (sto inace ne radim nikad, osim u posebnim prilikama) ;)
 
Ono za papir stvarno radi, ali pitanje je koliko vremena imas :)...pokusaj da ne ucis kampanjski...makar pogledaj sveske posle casova i tako to...i da...meni je najbolje kad ucim ujutru...uvece nisam ni za sta...pa ti vidi kako je tebi lakse :)...
 
Mani je, naprotiv, uveche lakshe.
Inache, najmanji je precenat zaboravljenog ako se uchi uveche, premda moramo biti odmorni za to... I kada se zavrshi sa uchenjem, i legne se, informacije se ne brishu brzo...
Tako da je jedno ponavljanje ujutru dovoljno...
 
Da,uvek kad ucim na krevetu,spava mi se,i na kraju,ja se uspavam ,a ne ucim
najbolje je nesto slusati na casu,da bar kuci kad ucis otprilike znas o cemu se radi....!
Tacno tako.

Sto se tice radnih navika mozes ih vratiti samo ako si karakter. Zna se kad se ustaje, zna se kad se uci, zna se kad se jede. Da ne pricam o tome kako moras nauciti da se kontrolises od igranja igrica, muzike i dopisivanja sa deckom. Naredi sama sebi. Kad to savladas sve ce ici na bolje samo od sebe. Kako bi lakse savladala to, nemoj da ti dan prodje u lencarenju koliko god da imas slobodnog vremena. Zadaj sebi neku obavezu koju ces ispunjavati svaki dan u isto vreme. Npr. odlazak na sport i sl. pa ce ti se vratiti radne navike. Inace, svi smo kroz to prosli, govorim ti ovo iz licnog iskustva.
 
e, koje su nauke u pitanju? društvene ili prirodne, tehničke?
ako je srednja škola, to ti je kao dobar trening - odradiš šta treba i posle si slobodna...ili slobodan, šta već....jednostavno, svaki dan po malo. javi se pp ako treba pomoć.
 
:lol: :lol: :lol: Da,uvek kad ucim na krevetu,spava mi se,i na kraju,ja se uspavam ,a ne ucim :lol:
najbolje je nesto slusati na casu,da bar kuci kad ucis otprilike znas o cemu se radi....!

E, podsetila si me sta sam radila ovog utorka. Ucila ja...ali ne na krevetu. Vec za sto.. Ucim ja i navaliola se na stolu i zaspala.:shock: Vise ni stolica ne pomaze....jedino da prespavate podne pa da ucite...;)
 
Sve sam pokusao, ne vredi... Misli mi uvek odlutaju, kako god da ucim, kako god da sedim, gde god da ucim, koliko god da ucim. A bio sam vukovac...Keva preti da ce da mi zabrani gitaru. Da li ima nade? Jao gimnazijooo...
 

Back
Top