Zao nam je moracemo da vas smenimo zato sto ste "RODILI BEBU" gospodjice Snežana!

Da li je snezana kriva sto je rodila bebu pa sad ne sme da bude u politici?

  • Da

  • ne

  • demokratska stranka je kriva cak 17-oro je glasalo protiv nje!

  • sta ce im u politici sad ima dete!


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

feel_real_love

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
138
21. oktobar 2007. | 19:57 | Izvor: FoNet
Knić -- Grupa odbornika Skupštine opštine Knić smenila je, zbog porodiljskog odsustva, predsednicu Snežanu Banković - Đokić.

Uprkos osudama Odbora za ravnopravnost polova Skupštine Srbije i republičkog ombudsmana, Snežana Banković - Đokić smenjena je mesec dana posle porođaja, na vanrednoj sednici Skupštine opštine Knić, kojoj je od 33 odbornika lokalnog parlamenta, prisustvovalo njih 18.

Predsednik opštine Knić Branislav Nikolić izjavio je FoNetu da je za njenu smenu glasalo 17 odbornika Demokratske stranke, Srpskog pokreta obnove, Srpske radikalne stranke, Pokreta snaga Srbije, Grupe građana "Da nastavimo" i Gružanskog foruma, što je bilo dovoljno glasova za smenu.

On je rekao da su vanrednu sednicu, na kojoj se glasalo o smeni predsednice skupštine, bojkotovali odbornici Nove Srbije, Demokratske stranke Srbije i Socijalističke partije Srbije.

"Apsolutna je izmišljotina da je njenim odsustvom blokiran rad Skupštine. Ona je odsutna zbog rođenje deteta, a njene poslove mogao je legalno da obavlja njen zamenik", rekao je Nikolić.

"Ovom skandaloznom odlukom povređena su osnovna ljudska prava Snežane Banković - Đoković koja je pre mesec dana postala majka. Ovo je velika sramota za Knić, ali i za Srbiju koja se bori protiv bele kuge, dok pojedini lokalni odbornici na ovaj način ugrožavaju pravo na materinstvo", istakao je Nikolić.

Nikolić je dodao da je odluka o smeni predsednice skupštine "neljudska i nemoralna" i da je doneta mimo poslovnika o radu Skupštine opštine Knić.

"Zbog toga ću zatražiti i zvanično tumačenje Ministarstva za državnu upravu i lokalnu samoupravu, a podneću i zahtev da ovo ministarstvo preispita odluku odbornika Skupštine opštine Knić", napomenuo je Nikolić.

Prema njegovim rečima, zbog ovog problema u Knić je, pre nekoliko dana, dolazio i republički ombudsman Saša Janković.

"On je upozorio odbornike koji su pre petnaestak dana potpisali peticiju za smenu Snežane Banković - Đokić da je njihova inicijativa neprihvatljiva, i da se time dovode u pitanje osnovna načela ravnopravnosti polova, ali su oni uprkos tom upozorenju glasali za njenu smenu", zaključio je Nikolić.
 
Naravno da je sama kriva što je rodila, nije valjda slučajno, mada ko zna...
Ne treba je zbog toga smeniti, zapravo ne sme se zbog toga smeniti. Upravo je porod najjači argument, odnosno osnovni problem, feministkinja u borbi za jednakost polova. Demografski veoma stimulativna odluka naših stranaka. čast izuzecima koji su bojkotovali.
 
21. oktobar 2007. | 19:57 | Izvor: FoNet
Knić -- Grupa odbornika Skupštine opštine Knić smenila je, zbog porodiljskog odsustva, predsednicu Snežanu Banković - Đokić.

Uprkos osudama Odbora za ravnopravnost polova Skupštine Srbije i republičkog ombudsmana, Snežana Banković - Đokić smenjena je mesec dana posle porođaja, na vanrednoj sednici Skupštine opštine Knić, kojoj je od 33 odbornika lokalnog parlamenta, prisustvovalo njih 18.




Borba države za povećanje nataliteta.
 
Borba države za povećanje nataliteta.


mislim da si u pravu... ovako, svaku hrabru osobu koja se odluci da rodi treba izbaciti sa posla i onda ce ta osoba posto ima slobodnog vremena, a misli da je u redu radjati decu, napraviti jos neko dete, kao "ajde da rodim jos par dece, cisto ako me kasnije prime da mi ne padne na pamet slicna ideja" i eto mladog narastaja...:lol::lol:
 
E da je Toma rodio, ili da je bar bebče Tomino. Ne da je ne bi smenili nego bi novorođenče odmah dobilo pravo glasa... Toliko o natalitetu, o njihovoj istinskoj brizi za Srbiju i broj Srba i celom tom bla bla bla... Umorna sam od naših političara. Nookomponovana bagra. Eto, otelo mi se... izvinjavam se borcima za kulturnu komunikaciju na forumu.
 
Ovo smenjivanje je tolika budalaština da se o tome nema šta raspravljati.
A gde je taj Knić?
Sudeći po onome što sam u dosadašnjim porukama pročitao, to nije u Srbiji.
Mislim da je to neki lokalitet u Nigeriji jer sam čuo da tamo devojčicama pre puberteta zašivaju određene delove tela pa se stvar otvara tek kada to odobri budući muž ili tata.
Ako se desi ranije ili mimo volje ove dvojice, onda devojčice bivaju smenjivane sa funkcija.
Dakle, ako Knić nije tamo, onda zaista ne znam gde je.
A ako je kojim slučajem ipak ovde gde smo i mi (a bolje da nismo), onda im nema druge nego da se i oni dohvate igle i konca.
 
Ovo smenjivanje je tolika budalaština da se o tome nema šta raspravljati.
A gde je taj Knić?
Sudeći po onome što sam u dosadašnjim porukama pročitao, to nije u Srbiji.
Mislim da je to neki lokalitet u Nigeriji jer sam čuo da tamo devojčicama pre puberteta zašivaju određene delove tela pa se stvar otvara tek kada to odobri budući muž ili tata.
Ako se desi ranije ili mimo volje ove dvojice, onda devojčice bivaju smenjivane sa funkcija.
Dakle, ako Knić nije tamo, onda zaista ne znam gde je.
A ako je kojim slučajem ipak ovde gde smo i mi (a bolje da nismo), onda im nema druge nego da se i oni dohvate igle i konca.

:lol::lol::lol::lol::lol:
najzad jedan normalan komentar na "nigerijska" desavanja
 
Nisi me shvatio...DSS-ovi poslanici su napustili zasedanje u znak protesta (svaka čast), dok je 17 poslanika DS-a glasalo za smenu...Zato sam spomenuo Tadića. :wink:

Ne 17 poslanika DS-a već "17 odbornika Demokratske stranke, Srpskog pokreta obnove, Srpske radikalne stranke, Pokreta snaga Srbije, Grupe građana "Da nastavimo" i Gružanskog foruma", a bojkotovali NS, DSS, SPS - svaka im čast!

Nego do većine ovih glavonja bi nekako i mogla da dođe i zamoli za dopuštenje - samo Karići bi mogao da bude problem ;)
 
Ne 17 poslanika DS-a već "17 odbornika Demokratske stranke, Srpskog pokreta obnove, Srpske radikalne stranke, Pokreta snaga Srbije, Grupe građana "Da nastavimo" i Gružanskog foruma", a bojkotovali NS, DSS, SPS - svaka im čast!

Nego do većine ovih glavonja bi nekako i mogla da dođe i zamoli za dopuštenje - samo Karići bi mogao da bude problem ;)

Ups! izvinjavam se, mada i da je SAMO JEDAN - previše je... Totalno razočaranje u DS! Ove ostale i ne želim da komentarišem...
Svaka čast za DSS,NS,SPS (ovo nisam mislio da ću ikada prozboriti :cool: )
 
Sve je to lepo što se mi slažemo, ali neverovatno je to što se svi prave blesavi...Verovatno čekaju da sve padne u zaborav, ali ovo nije jedna od afera koje mogu biti tumačene ovako-onako, ovo je konkretan dokaz o totalnom odsustvu državne strategije povećanja nataliteta...O pravima žena da ne govorimo.

Ma svi su za natalitet na papiru, ali kad treba propustiti političku šansu ili finansijsku dobit u to ime, iskušenje je izgleda preveliko.
Iskreno, pesimista sam, mislim da će i ovo pasti u zaborav, kao i akcija "pa pa pdv", pa one bruke sa porodilištima....ništa od toga se nije dovoljno dugo održalo na površini :(
 
Ma svi su za natalitet na papiru, ali kad treba propustiti političku šansu ili finansijsku dobit u to ime, iskušenje je izgleda preveliko.
Iskreno, pesimista sam, mislim da će i ovo pasti u zaborav, kao i akcija "pa pa pdv", pa one bruke sa porodilištima....ništa od toga se nije dovoljno dugo održalo na površini :(

Da, zaista je sve to bruka "političke elite" (pf! :evil: ), a onda nas pozovu da glasamo za "demokratske vrednosti" i bla-bla-truć...

Zaista bih želeo da se pojavi neka nova stranka koja bi se angažovala na socijalnim pitanjima i sl. Znam da zvučim kao utopista, ali šta ću - takav sam, pogađa me nepravda običnog čoveka...
 

Back
Top