ja i moja mama smo zamenile uloge

Valenticka

Početnik
Poruka
37
Moja mama ima 39godina.Ona ne radi,ima probleme sa deckom,slusa glasnu muziku,kasno se vraca kuci...Ceo svet se vrti oko nje i oko toga kako su joj zagorele kiflice(jer ne ume da kuva)sestra je nervira..Pored njenih tekstova meni se sve toliko smucilo da ne izlazim,nemam decka skoro godinu dana,mislim da cu poludeti,apsolutno neznam sta da radim,isterace me iz takta svojim detinjastim ponasanjem!Sta da radim?
 
slazem se sa sofffy...
jer...ako bi ti popricala sa njom - onda bi stvarno zamenile uloge...
pozali se nekom bliznjem...sigurno ce te razumeti...
ako pak naletis na onaj odgovor "tvojoj majci je tesko, pusti je da se "opusti" "...onda predji na to da ti porazgovaras sa njom...
ako to bude krenulo naopako tipa...ona da ti uzvrati sa "ti mislis da se sve vrti oko tebe! zar sve mora da bude za tebe!?"
e onda bi bilo realno da kazes - NE. NIje sve za Mene...NIJE ni za Tebe...sve treba da bude za NAS, treba da zivimo ZAJEDNO...itd. ...taj stil...sigurno me razumes na sta mislim...

nadam se da je od pomoci...
 
Moja mama ima 39godina.Ona ne radi,ima probleme sa deckom,slusa glasnu muziku,kasno se vraca kuci...Ceo svet se vrti oko nje i oko toga kako su joj zagorele kiflice(jer ne ume da kuva)sestra je nervira..Pored njenih tekstova meni se sve toliko smucilo da ne izlazim,nemam decka skoro godinu dana,mislim da cu poludeti,apsolutno neznam sta da radim,isterace me iz takta svojim detinjastim ponasanjem!Sta da radim?
kriza srednjih godina...proci ce to nju brzo...;)
 
To nece trajati zauvek,naravno nije utesno,ali procice je kroz neko vreme.Bitno je da se ti nerviras sto je manje moguce,da probas da okrenes svom zivotu,skoli,drustvu,nekom sportu ili hobiju...Pokusaj da uhvatis pogodan trenutak,kada nije nervozna i razdrazljiva pa da porazgovaras sa njom,da joj kazes da tako vise ne moze,da treba malo da spusti loptu i da se vrati u neko normalno stanje.Reci joj da je potrebna tebi,da zelis da se uzajamno pomazete.nemoj da je napadas,vredjas i optuzujes,jer je ona tvoja majka,vec probaj sve lepo da joj kazes,da joj objasnis da probleme i tvoje i njene treba da resavate zajedno.Pomoc trece osobe je takodje dobra ideja,samo ne bi bilo dobro da treca osoba bude okrutna pre njoj i da joj sve to saspe u lice,jer ce to nju sigurno povrediti,gledace na to u fazonu:ona drugima odaje moje tajine,ogovara me pred svetom.
 

Back
Top