Da li je čovek merilo svih stvari ili merač?

pu prvi posle 10 minutes :)

ovaj,postoje neke sile na koje chovek jednostavno ne moze da utiche .....ja recimo dosta razmishljam o zivotu i postojanju zivota ,ali nisam koristio neku literaturu niti chitao kako bi mi "pomoglo" u laksem shvatanju suhstine te 'tvari
najvishe vremena provodim sam sa sobom razmishljajucji o postojanju choveka na zemlji i njegovo prisustvo uopste ...to je ..hm bitka sa vetrenjachama,ali moj um najvishe razmishlja o tome u free time a ostalo je posa i sta cje jesti
 
Да је мерач, то већ знамо. Наука се скоро и свела на то да идемо наоколо и меримо све живо.

А што се тиче мерила? Човек може евентуално да буде мерило ствари у свом свету, али тај његов свет представља само један мањи део свеукупне стварности. Чим прекорачи границу свог света, човек више није мерило него зачуђено и уплашено биће које панично покушава да укапира шта се овде догађа и зашто. Одличан пример је астрологија. Ту се буквално види како збуњени људи покушавају да на основу распореда звезда открију неке важне истине о овом свету и нашој судбини у њему.
 
Ako njega nema onda ne možeš tvrditi da ima i pamet...jer ne vidiš ni njega ni pamet,a što ne vidim u to ne vjerujem,a?

Ne, nisam rekao da nema Boga zato sto ga ne vidim...
Nego zato sto sam dosao logickim zakljucima do cinjenice koja ga negira.
Tako da zapravo nije potrebno videti nesto da bi stvari mogle da se zakljuce...
Isto kao kada detektivi otkrivaju sta se desava na mestu ubistva... oni ne mogu da budu tu za vreme zlocina... ali zato na osnovu nekih dokaza i logickih zakljucaka uspostavljaju vezu izmedju tih stvari.

I tako sam ja, gledajuci svet oko sebe (pri ovim ne podrazumevam samo ljudsko drustvo, vec ceo svet, svemir i zapravo sve sto nas okruzuje), uzimajuci opste poznate cinjenice, dosao do zakljucka da nema Boga.

Ali ipak ovo nije tema o tome.
 

Back
Top