Program za sinhronizovanje filmova

dakyorlando

A picker, a grinner, a lover, and a sinner
Moderator
Poruka
39.596
Postoji li neki program pomoću koga je moguće sinhronizovati neki film (najčešće je u pitanju animirani)? Znači, da je pomoću njega moguće snimiti glasove, a onda taj audio "nakačiti" umesto postojećeg zvuka u video fajlu? I da se tako dobije film sa glasovima na drugom jeziku, kao što je ova serija "Bračne vode" (naravno, na amaterskom nivou)?
 
Ti bi u taj video fajl ubacivao samo zvuk tj. audio i nikakve druge efekte?

Idemo pretpostavkom da ćeš samo to odrađivati,onda ti može pomoći Adobe Premier, Final Cut... a ako ćeš da ubacuješ neke efekte tipa atmosferski efekti, čestice, eksplozije itd koristi Maya, Lightwave ili 3DSMax....

Tvoje je samo da zapakuješ audio fajl koji ti treba i da ga u skladnim intervalima sa video fajlom sklapaš.

Vidi ovako, nemam nameru da ubacujem nikakve "svoje" efekte: svi efekti su u originalnom audio delu videa, dakle, samo glasovi bi bili na srpskom umesto na engleskom a efekte bih ostavio kakvi su bili ranije (mislim da se tako radi kod sinhronizovanja). Znači, recimo, u filmu se čuje uzvik "Lookout!!!" i eksplozija, a u novom audiu treba da se čuje "Pazi!!!" i ista ta eksplozija. OK?

Možeš li da daš neki konkretan link za neki od programa? Poželjno je da je za DŽ i da je što manje napakovan dodatnim opcijama, tj. što lakši za rukovanje...

To sa pakovanjem audio fajla i sklapanjem mi nije naš najjasnije ali pretpostavljam da dotični program(i) ima(ju) opciju za to i, naravno, uputstvo kako se to radi...
 
Mislio sam da ćeš ti snimati taj audio fajl,konkretno znači da ćeš ti govoriti te reči koje želiš da ubacuješ u video fajl.

I hoću ja da snimam audio fajl i govorim reči, ali ostale efekte hoću da zadržim, dakle da budu isti kao i u originalu (logično: što bih sad snimao neku novu eksploziju u ponuđenim efektima programa kad već imam originalnu?)

Moram da primetim da ima dosta tih Adobe programa, čuo sam samo na ovom forumu da se pominje njih nekoliko, a sve u različite svrhe: Photoshop, Acrobat, Premier...

Dakle, šta da učinim? Da probam s tim Adobe programom (ne znam el' bih se snašao u njemu) što ga Agent nazva "monstrumom" ili možda neki jednostavniji?
 
I hoću ja da snimam audio fajl i govorim reči, ali ostale efekte hoću da zadržim, dakle da budu isti kao i u originalu (logično: što bih sad snimao neku novu eksploziju u ponuđenim efektima programa kad već imam originalnu?)

Moram da primetim da ima dosta tih Adobe programa, čuo sam samo na ovom forumu da se pominje njih nekoliko, a sve u različite svrhe: Photoshop, Acrobat, Premier...

Dakle, šta da učinim? Da probam s tim Adobe programom (ne znam el' bih se snašao u njemu) što ga Agent nazva "monstrumom" ili možda neki jednostavniji?
Imam osjecaj da me svi na forumu kuliraju... :lol:
Jesi li uopshte prochitao moj post... Sa Windows Movie Makerom mozesh to vrlo jednostavno da uradish, a shto je najbolje verovatno ga vec imash instaliranog na kompu...
Zato što je možda monstrum za njegove sposobnosti.
kako to mislish monstrum za njegove sposobnosti... I sam znash da je Adobe Premier tezak program... Kako ochekujesh da ce neko ko je pochetnik, u ovom sluchaju Dakyorlando moci da radi na njemu...
P.S.Uklonjen je link Premire-a jer je to kršenje prava, tako misli naš mod,trebalo bi onda sve linkove ukidati i sa Warez-a,Rapidshare-a itd,katastrofa ...
A inache, gde vidish da ima josh takvih linkova:???
 
Evo ja radim u Premieru i to profesionalno i sve bih se usudio reci osim da je jednostavan.
Iskreno sto vise radim u njemu sve vise spoznajem njegovu kompleksnost.
Adobovi specijalizovani programi nikako nisu za potcenjivanje, no dobro, clan pod nikom dvr je verovatno vecliki profesionalac cim tako olako prica o radu u mocnom Premieru i drago mi je da sam naleteo na takvog jer mi uskoro bas sledi zahtevan projekat pa sad znam koga cu da cimnem ako zapne.

Nadam se da ces mi izaci u susret dvr ako zatreba.

Pozdrav svima.

Zaboravih da pitam: dvr, ti se bavis i 3D modelovanjem?
Ako si mi kolega i u tom polju onda cemo se lepo druziti i razmenjivati korisne informacije.

Inace kolega, programi koje si naveo su ipak preambiciozni za jednog pocetnika, ma znas sve i sam.....;)
 
@-Air Stefan- nisam iskulirao tvoj post, pročitao sam ga, ali WMM mi je nekako... šta ja znam... nepodesan (možda nije prava reč). Pokušao sam da nešto pročačkam po njemu još čim sam dobio ovaj svoj komp, pre tri godine, ali nisam uspeo da se "pokačim"...

@dvr da li možeš da staviš neki link gde taj program (Ulead VideoStudio) može da se skine (a kad kažem "skine" mislim "zadžabno" :) )? Ja sam probao da guglam ali nisam uspeo da nađem fri varijantu, osim one probne.

@dvr Takođe, dobro si ovo rekao u poslednjem postu... u ovom pasusu koji počinje sa "Primer" a završava se sa "korisnikove potrebe". Nego, šta ti znači to PS? A kad hoću da tražim "Fireworks" nađem sajtove o vatrometu...

@F10 i ti si u pravu, Adobe obično znači neki komplikovan i profi program, i, kako ti kažeš, "preambiciozan za jednog početnika"... Ali koji onda program preporučuješ početniku koji bi da snimljen audio fajl sa već postojećim efektima ubaci u video (uostalom, opisao sam šta me zanima na početku posta) ? I bio bih ti zahvalan na konkretnom linku. Pozdrav svima koji mi pomažete ;)
 
Ja sam probao da guglam ali nisam uspeo da nađem fri varijantu, osim one probne.
Pa covece skini free trial i vidi da li ti odgovara program.

Nego, šta ti znači to PS?
PS je Photoshop o kome smo diskutovali pre vise od mesec dana (secas se:wink:) kad si se naprzio da ga skines i da u njemu radis stripove koje si inace editovao u Paint-u i dokle si sa tim dogurao??? (retoricko pitanje)

A kad hoću da tražim "Fireworks" nađem sajtove o vatrometu...

Sta ti tacno kucas u polju za pretragu na googlu kad ti stalno izbacuje ono sto ne trazis? :lol:

WMM mi je nekako... šta ja znam... nepodesan (možda nije prava reč). Pokušao sam da nešto pročačkam po njemu još čim sam dobio ovaj svoj komp, pre tri godine, ali nisam uspeo da se "pokačim"...

Znaci batali pricu o bilo kom Adobe-ovom programu, ozbiljno ti kazem!!!!

I na kraju krajeva osecam se duznom :mrgreen: da ti kazem da ne postoji program koji ce imati Assistant (u obliku Ajnstajna iz Worda :mrgreen:) kome ces ti jednostavno narediti sta zelis, a on ce ti ispisati: Your wish is my command! i zavrsiti ceo posao umesto tebe!
 
@Ivanana pomenuti program je jako veliki (čini mi se 120-130 MB) i trebaće ubibože vremena da se skine, pogotovo što ja stalno nešto skidam preko torenta što mi veoma usporava i Internet i skidanje preko njega, a baš i ne bih da prekidam... a i već sam napisao da program treba da je malo manji. Sećam se kad smo diskutovali o Adobe programu (dobro, pretpostavljam da ako je retoričko pitanje ne traži se odgovor, ali eto da kažem da sam sasvim dobro dogurao s Paint-om). Pitaš šta ukucam za pretragu, pa samo "Fireworks", ili "Fireworks program", jer ne znam da je taj program napravila Macromedia... A priču o Adobe programima ću možda sad da batalim, ali jedna od profesija koje me zanimaju da se bavim je i web designer, a u toj profesiji ću se sigurno susretati sa PS-om...

@dvr tebi zahvaljujem na lepo i konkretno objašnjenim stvarima koje me zanimaju. E to je prava pomoć na Forumu: neko traži nešto konkretno i dobije konkretno objašnjenje i uputstvo kako se to radi. Ja sam možda početnik, ali nisam toliki duduk da se ne snađem pored ovako lepo objašnjenog uputstva. Samo bih te pitao: je li Sound Forge neki zaseban program ili je u okviru Premiere-a? pozz
 
Kad budeš otvorio "jednom" Premier javi mi se,do tada ne mudruj.
Šta želiš da ti kažem,torrent sajtovi su isto kao i rapidshare,warez...možeš da nađeš potpuno full ono što ti treba i dosta stvari na samom forumu je linkovano ka tim servisima,znači sve bi trebalo da bude uklonjeno jer se protivi pravilniku Krstarice,budalaština ništa drugo,a ti me se mani dečače,ne vidim potrebu za proganjanjem.
Sve shto sam napisao si pogreshno svatio...
Sad nemam vremena da ti objashnajavam, pa se potrudi da ponovo prochitash temu od pochetka do kraja, kako bi razumio moje postove koje si citirao...
Inache kad budem imao vremena(nadam se da ce biti sutra) objasnicuti, ukoliko sam do tada ne shvatish...
 
@-Air Stefan- nisam iskulirao tvoj post, pročitao sam ga, ali WMM mi je nekako... šta ja znam... nepodesan (možda nije prava reč). Pokušao sam da nešto pročačkam po njemu još čim sam dobio ovaj svoj komp, pre tri godine, ali nisam uspeo da se "pokačim"...
Evo ti upustvo kako to da uradish sa movie makerom:
83332423gl0.jpg
 
Nemam vremena da sve procitam a ni zivaca.To jednostavno mozes uraditi pomocu dvdlab pro.
Ima opciju za vise jezika prilikom pravljenja dvd-a.
Jednostavno moras da imas na srpskom jeziku vec uradjeni audio izmiksovan prevod.Taj audio prevod mozes uraditi sa Soundforge.
Sa dvdlab pro netreba ti nikakvi dodatni programi sve imas u njemu.
On dvd razdvaja na dva dela audio i video.Podrzava vise audio zapisa,sto znaci da mozes zadrzati na tom crtanom filmu engleski i da dodas srpski.Mozes uraditi veoma lep kompletan dvd sa menijem autoringom,titlom,izbor scena kao i crtani meni
A posto si pocetnik uspeces sa njime sve da uradis veoma je lak za upotrebu a ima i crack za njega.
 
Hvala svima na pomoći i uputstvima, moraću da isprobam sve ovo što je rečeno. Ne verujem da će cela stvar da ide brzo, jer treba skinuti programe, naći ekipu za davanje glasova, snimiti, sve izmiksovati... Ali zahvaljujući vama sada znam kako to sve da uradim ;)
 

Back
Top