roming

djuca

Početnik
Poruka
43
Postovani korisnice, ukljucena Vam je usluga roming. Ukoliko ne zelite da koristite
ovu uslugu, mozete je iskljuciti pozivanjem korisnickog servisa MTS 064&789.

Da li neko zna, po kom osnovu MTS aktivira roming korisnicima koji to nisu trazili ?
 
Konacno, nakon trodnevnog vozanja, dobio sam operatora iz korisnickog servisa.
Objasnio sam gospodinu da je roming aktiviran bez moje saglasnosti i da zelim deaktiviranje usluge.
Pitao je da li znam sta je usluga roming. Odgovorio sam da ne znam , da nisam trazio takvu uslugu
i molim da je odmah deaktiviraju. Sledi pojasnjenje " To je usluga koja se aktivira nakon
tri redovno placena racuna, automatski i ne naplacuje se dok ne krenete na put i ako naredne racune
ne platite na vreme nece biti deaktivirana a Vas mesecni limit je 80.000 dinara".
Ukocio sam se od pomisli da mi neko u Malom Zvorniku mazne telefon i ode malo preko.

Da li je procedura ukljucivanja usluge automatski roming bez saglasnosti korisnika u skladu sa
vazecim propisima RS ?
 
Napomena: Korisnicima, koji steknu uslov za automatsko ukljucenje roming-a
(tri na vreme placena racuna) se ne iskljucuje usluga kasnjenjem uplate nekog narednih racuna.

Ovaj automatski roming je cudo, sam se upali nakon tri redovno placena racuna.
 
Zakon o telekomunikacijama:

Javni telekomunikacioni operator ne moze odredjivati obaveze korisniku prilikom modernizacije mreze.

Automatski roming nije modernizacija mreze ili MTS nije javni telekomunikacioni operater?
 
Winni, korisnici rominga znaju da je pripejd jeftinija i sigurnija varijanta a srpska sirotinja
u zelji da detetu obezbedi bilo kakav telefon i ne procita pretplatnicki ugovor. Da Telekom
ima postene namere, gore citirana poruka bi glasila:
"Postovani korisnice, stekli ste pravo na ukljucenje usluge roming, ukoliko zelite aktiviranje usluge
pozovite nas korisnicki servis" .

Da li znate zasto je poruka o aktiviranju automatskog rominga oodmah pokrivena porukom
od JUKE ?

Sitnica, samo da se ne procita.
 
30.10.2007 13,46
Ukoliko do 01.11.2007 ne izmirite svoja dugovanja prema MTS bice vam ogranicen polazni saobracaj i
obracunata taksa od 39,50 za aktivaciju telefona.

Nisam na vreme izmirio obaveze-nisam vise " postovani korisnik" MTS-a.
Dragi prijatelji iz MTS-a, Zakon o telekomunikacijama vam daje pravo da ogranicite izlazni saobracaj 15. dana nakon isteka datuma dospeca obaveza. Taj rok ste malo skratili, jer imate pravo da tumacite pravo
po svom izboru.
Clan 11.4. pretplatnickog ugovora glasi: Korisnik se obavezuje da ce u slucaju docnje u placanju platiti
pripadajucu zateznu kamatu. U pretplatnickom ugovoru nema slova o "taksi za aktivaciju telefona", ali
imajuci u vidu da sva prava pripadaju MTS-u a korisniku obaveze, platiti se mora sve sto MTS trazi.
Pre potpisivanja ugovora tvrdili ste da je kontrola troskova moguca u svakom momentu. Vas servis nije
aktivan redovno od 1-10 u mesecu, a u oktobru 2007. godine uopste ne radi, ali MTS ima pravo da po
svom izboru deaktivira servis....
Za koga se onda pisu Zakoni , MTS nikoga ne dovodi u zabludu jer imaju pravo po svom izboru.
 
Pise u nekom vazecem zakonu ... javni telekomunikacioni operator i korisnik medjusobna prava i obaveze regulisu ugovorom, a uslovi pruzanja javne telekomunikacione usluge moraju biti unapred poznati i dostupni javnost... na sajtu MTS do 15.10.2007. godine stajalo je sledece obavestenje:
uoliko ste u poslednja tri meseca izmirili vase obaveze na vreme , usluga rominga bice vam automatski aktivirana, dovoljno je da pozovete nas korisnicki servis..... ali od jula 2006. godine primenjuje se procedura
zavedena pod brojem2009/83153/2 koja glasi: svi postpejd korisnicimogu koristiti uslugu rominga., ova usluga bice automatski aktivirana ukoliko ste u poslednja tri meseca izmirili vase obaveze na vreme. kad
usluga bude aktivirana dobicete SMS poruku:
"postovani korisnice, ukljucena vam je usluga roming. ukoliko ne zelite da koristiteovu uslugu mozete je iskjluciti pozivanjem korisnickog servisa....." na sajt MTS obavestenje postavljeno 15.10.3007.

imajuci u vidu da telekom nikada ne gresi, zakonodavac koji je formulisao citirani clan zakona dovodi
korisnike u zabludu jer jedno pise u zakonu, drugo na sajtu MTS, vazeca procedura je nesto trece,
 

Back
Top