Provera brzine Vaseg Interneta.

Osim toga, nema veze sa tacnoscu.
Jedna od linija koju koristim je 2MBps upload/download fiksno a merenja pokazuju:
1. Upload= 829, Download 1520
2. Upload= 1632, Download 1453
3. Upload= 956, Download 1285
4. Upload= 2890, Download 520
itd...
Ta merenja su toliko neprecizna da nemaju smisla. Na to se ne mozes osloniti.
 
I meni EUNET radi sa 75% odprilike...

Ali su oni to bezoobrazno opravdali postojanjem tri grupe pretplatnika tako da imate tri vrste naloga za 512 flat adsl.. Najjeftiniji standardni, srebrni i zlatni mislim. I sad ako njima platis 512 kao sto negde placas 1024 onda dobijes pun 512 ... a ako platis kao ja samo 1350 dinara onda dobijes 512 koji se ponasa kao 450 :D :D :D

Lopovska posla... ja sam ih i zvao i j**** im sve po spisku... i rekao da su lopovi i da tamo zapisu da sam ja to rekao...

evo ajde da me ne mrzi... vidite

2005467854714179294_rs.jpg


Dakle ako hocete da vam Eunet da ono sto zasluzujete , kao npr 512 K net protok... morate da ga platite vise nego standardni 1024 protok !!!

Sto ce reci... tarifa ima moto... sto vise platis to cemo manje da te krademo, ali cemo onda zvanicno da te oderemo... :D :D :D

ALi kada provajderi medjusobno imaju dogovor oko nivoa kvaliteta i kada se drzava ne tangira da im ukine monopolno ponasanje mi mozemo samo da kukamo.

Dosuse necu da budem zlurad i moram da priznam da se situacija sa netom u nas iz godne u godinu drasticno popravlja.
 
Pa to... Doduse meni retko radi ispod 50 Kb u sec... sto je nekih 400 K a placam 512k...

Ali kazem da mi imamo neku drzavu reklo bi se ili obezbedite ljudima ono sto prodajete ili nemojte da radite.Pa zamisli ti... 1400 din mesecno puta broj korisnika koje su to pare... Verujem da im posle svih troskova ostaju debeli novci. Koji se naravno kupe u dzepovima nase elite koja vlada koja god vlast da dodje.

Zato i trpimo. Mislim ne znam sta im bi d anam uopste uvode ADSL-ove i bezicne mreze kad su nas sasvim lepo pljackali dok smo svi bili na dial-up !!

Bitange.
 
Ajd ne kukajte... i ja imam EUnet i ista je pozicija kao i kod vas, ali sta vrijedi, meni je recimo jako bitno da veza ne puca i da je ima uvijek..
Sad da nije uvijek onako kako se plati, to je oduvijek bilo, posebno sada u uslovima kada moze da radi ko sta hoce, a pored toga, da ne govorimo o vrstama modema, kao kod mene recimo, dali su mi USB prikljucak koji je htio to ili ne dosta sporiji od LAN vezivanja, pa sad vidite, ali eto ide sporije, a sta da radim, sta treba da uradim, da izletim jos oko 2000 dinara za modem i da tjeram nesto brze nego sa ovim..
Nek se gura kako moze, a kad bude nesto bolje i brze, najlakse je promijeniti zar ne...
 
Sa 52kB/s (416kb/s) se ne bih bunio... (to je ~20% manje od onoga sto placam ali to razumem)
Ali sa 10kB/s (80kb/s) 'ocu da im je*em mamu u @#$@#$ zato sto je to svega ~15% protoka koji placam...
A inace, dosta dugo mi radi na 15-20kB/s.... jedno 50% vremena...

TO NIKAKO NE MOZE DA BUDE UREDU!
 

Ove vrednosti se nikako ne mogu uzeti kao precizne, ni priblizno.
Zavisi od previse faktora. (zagusenost servera, trenutno stanje servera, stanje na strani prvjadera, da li vam se ide u WC i koji je dan u nedelji) Ta merenja su samo veoma aproksimativni podaci, nemojte to uzimati zdravo za gotovo.

Vidim neko se buni kad kaze da placa 512 a brzina ni blizu tome. Placen je verovatno flat, sto podrazumeva da ce agregacija biti prema cefu provajdera, naravno na stetu korisnika. I NIKAD nece imati 512, to je tako. Mnogi provajderi daju opciju i fiksne (zagarantovane) brzine ali i to nije sigurno da ce se bas izmeriti.
Ja na primer, imam na ovoj liniji FIKSNO(?) 2MBps a rezultat bas ne kaze tako. I svaki puta kad izmerim biva drugaciji rezultat.

Tako da...
Dzaba se ovde iscudjavamo.
 

Back
Top