Provera brzine Vaseg Interneta.

...a retko ko je stvarno i pise.
Uostalom valjda ste sa vasim provajderima potpisivali ugovor, pa vidite sta tamo pise ako vam je bas stalo do zalbi na zvanicnom nivou koje moraju imati pravnu osnovu.
hehehehe ja sa mojima nisam ni ugovor potpiso (koristim wirelles)

Ma to su sve prevare,to sto tamo pokaze u vecini slucajeva nije tacno.

Vi se zalite na te velike protoke ,a sta ja da radim sto imam "128",na sajtu mi pokazuje 80/50.
 
Pa nista nemoj da radis... Imas 80 kb download-a... a to je malo da bi skidao bilo sta vece s neta... brze nego dial up i verovatno jeftinije... a opet sporije i jeftinije od ADSL-a na 512k...

Mada da nemam 512K mislim da bih se smorio jer ne bih mogao tako da downloadujem svasta s neta po toj nekoj minimalnoj brzini (realnoj) od 400 K :D
 
Pa nista nemoj da radis... Imas 80 kb download-a... a to je malo da bi skidao bilo sta vece s neta... brze nego dial up i verovatno jeftinije... a opet sporije i jeftinije od ADSL-a na 512k...

Mada da nemam 512K mislim da bih se smorio jer ne bih mogao tako da downloadujem svasta s neta po toj nekoj minimalnoj brzini (realnoj) od 400 K :D
Pa jes malo i jeste da ide sporo al mi je duplo brze nego do pre mesec dana kad sam imao 64K,mada nemoze da se poredi sa tvojih 512.Jeftinije je od ADSL duplo.Samo me to drzi tu gde sam. :D
 
evo i mog testa naravno brzina je manja nego sto treba...
URL=http://www.speedtest.net]
202479393.png
[/URL]
 
@korektor007
Ko kome da pise peticiju?
Pa postoji toliko ISP i ovde svako iznosi situaciju u odnosu na vezu koju ostvaruje preko svog ISP?
Te vrste problem se ne resava peticijom a pogotovo ne jednom na jedno mesto.

Merenja su nepouzdana, ma sa kog servera merio i sa bilo kog provajdera.
Najmanje sto treba uzeti u obzir je da li smo na flat ili rezimu fiksne brzine.
Dalje, u momentu merenja, moze postojati manje ili vece zagusenja na ulazinim internet linijama u zemlju ali i na linijama izmedju vas i provajdera.
Dalje, moze postojati trenutni problem na samom nasem racunaru.
Takodje, server prema i od koga merimo protok moze biti zagusen delimicno.
Ako smo na wireless, mozda imamo naslage snega ili je okvasena antena ili je baba stavila saksiju tacno ispred antene ili debela komsinica susi grudnjak velicine pristojnog satora za 5 osoba, bas ispred vase antene...

Dakle, generalno, ovakva merenja mogu da posluze samo kao neka orijentaciona vrednost ali nikako kao neka precizna vrednost.
Stoga je ova diskusija je dosta besmislena ako gledamo samo merenje protoka.

Kod nas se izgleda zapatila ideja da se za sve i svasta pise peticija - koju naravno niko ne zarezuje ni 2%

Ma kojih 2%, peticije niko ne zarezuje ni 0,002%! :mad:
 
E moj Code, naravno da nije imala smisla niti ima uopste smisla, kako rece, ovo je prepucavanje, moj je ili tvoj veci, mislim download, upload, te ne vidim nikakve druge i kvalitetnije diskusije od same navodne provjere brzine interneta..

Da sam u startu zakljucao ili obrisao temu, onda bi mi sledilo bombardovanje sa ciljem da ne ocrne, i to na nacin kako ja ili moje kolege zavodimo "nekakvu diktaturu", te je tema i ostala, a kako je bilo u jednom ctacu ovo je u stvari "cemu ovo sluzi, a uz to i ne radi"..

Mislim da je jasno svima, a cim postane zamorno i posjetiocima foruma ona ce da padne na dno, pa na drugu stranu, kao sto padaju mnoge i dobre i kvalitetne teme koje vrijeme gazi, tako ce i ova..
 

Back
Top