Provera brzine Vaseg Interneta.

Mislim da nije pouzdano to merenje koje vi primenjujete.
Pocnite download i stopericu u ruke pa da vidimo :)
Naravno da ce da bude manji od onog koji platite.Tako je svuda.Kad odete na pumpu da sipate goriva tek vas tu olese,a da niste ni svesni koliko :))
Nedavno su duplirali pakete za adsl.Koliko je pre kostao 256 sad je 512.Tako da opet nije lose.Mada podrzavam to sto za svoje pare hocete ono za sta ste ih dali.

P.S. Kad ste se toliko zainteresovali,ajde da pisemo neku peticiju.To je svakako korisnije od ove price."Mozda" se nesto i postigne :)
 
@korektor007
Ko kome da pise peticiju?
Pa postoji toliko ISP i ovde svako iznosi situaciju u odnosu na vezu koju ostvaruje preko svog ISP?
Te vrste problem se ne resava peticijom a pogotovo ne jednom na jedno mesto.

Merenja su nepouzdana, ma sa kog servera merio i sa bilo kog provajdera.
Najmanje sto treba uzeti u obzir je da li smo na flat ili rezimu fiksne brzine.
Dalje, u momentu merenja, moze postojati manje ili vece zagusenja na ulazinim internet linijama u zemlju ali i na linijama izmedju vas i provajdera.
Dalje, moze postojati trenutni problem na samom nasem racunaru.
Takodje, server prema i od koga merimo protok moze biti zagusen delimicno.
Ako smo na wireless, mozda imamo naslage snega ili je okvasena antena ili je baba stavila saksiju tacno ispred antene ili debela komsinica susi grudnjak velicine pristojnog satora za 5 osoba, bas ispred vase antene...

Dakle, generalno, ovakva merenja mogu da posluze samo kao neka orijentaciona vrednost ali nikako kao neka precizna vrednost.
Stoga je ova diskusija je dosta besmislena ako gledamo samo merenje protoka.

Kod nas se izgleda zapatila ideja da se za sve i svasta pise peticija - koju naravno niko ne zarezuje ni 2%
 
Samo si zaboravio da pomenes najbitniju stvar::evil:
Pre nego sto sam sve to uradila obukla sam suknjicu i ocas posla zavrsila sta sam htela.....ta kombinacija redovno pali!

Sta da vam kazem...placite sto niste na mom mestu :mrgreen:.

Edit: Samo da argumentujem izreku iz prethodnog posta i sta se desava kad nezna rucica lupi o sto:

merenjee.png


E sad, ako laze merenje lazem i ja.
 
Alo ljudi,koji vam je???Pa ta merenja su potpuno netacna.Stavite neki veci fajl da skida i jednostavnom racunicom dobicete prsecnu brzinu.
@codemaker
Nemoj se primati toliko za peticiju.Znam i ja kako stoje stvari kod nas u drzavi.Samo kazem ako su vec ustanovili problem da ne bi trckarali u mestu nek probaju nekako da ga rese,ako je moguce.Ako nije,onda je bas bez veze toliko daviti o tome.
Ja se necimam nesto puno oko toga.Meni je sasvim prihvatljivo to sto sezampro nudi.
Protok je ako ne veliki onda bar stabilan.Imam 512/64 flat.DL mi nije veci od 53 kB/s ali ne pada ispod 51 kB/s.UL je izmedju 6 i 7 kB/s.To moze da prodje s obzirom da nijedan provajder ne daje pun protok koji placamo.Kad na to dodam da je ip 'jako dinamicna' tj. nema cekanja za drugu kao kod nekih,situacija i nije tako losa.Sad,da me neko klepa za stabilan protok 512 koliko je 1024,kao eunet,nece moci.Znam da je mnogo toga poremeceno kod nas,ali ja nisam.
@porin50
Koliko ja znam vi u Hrvatskoj imate odlican adsl.Kod nas nece skoro biti tako.
Ako si iz Hrvatske kao sto pise.

Opet kazem,cimate se bez veze.Te cifre koje vi dobijate moze da vam da i Milan Radonjic.Eto koliko su tacne.A verovatno mozete nesto uciniti koliko vam i gore pomenuti moze pomoci.
A taj Milan i njegovi gledaoci su jos jedan dokaz koliko je nasa zemlja u k...u i koliko je poremecena.
 
@korektor007

Je ADSL je odličan i daje uglavnom pun protok
i nema prekida signala

Ovako izgleda ponuda T-com-a: ADSL

START paket:

promet:1GB..........................promet:1GB.........................promet:1GB
brzina: do2Mbit/s..................brzina: do8Mbit/s..................brzina: do16Mbit/s
cijena:99 kn/mjesečno..........cijena:199 kn/mjesečno.........cijena:349 kn/mjesečno

5GB paket

promet:5GB..........................promet:5GB..........................promet:5GB
brzina: do2Mbit/s..................brzina: do8Mbit/s...................brzina: do16Mbit/s
cijena:138 kn/mjesečno.........cijena:238 kn/mjesečno..........cijena:388 kn/mjesečno

FLAT paket

promet:neograničen...............promet:neograničen...............promet:neograničen
brzina: do2Mbit/s..................brzina: do8Mbit/s..................brzina: do16Mbit/s
cijena:219 kn/mjesečno.........cijena:319 kn/mjesečno.........cijena:469 kn/mjesečno

Ovako izgleda ponuda B.Net-a (kabelski internet)

Xnet UNLIMITED paketi :...........Brzina (kbps)...............Cijena (mjesečno)
Mistral Light.............................384/128............................ 94,00 kn
Mistral.....................................768/256............................145,00 kn
Scirocco................................1536/384............................225,00 kn
Bora......................................3072/512............................343,00 kn
Typhoon.................................6144/768...........................485,00 kn

Slične ponude ADSL-a i kabelskog interneta imaju i ostali provajderi

Kao i ponuda t-mobile preko HDSP kartice to je za laptop računala

Ja sam na b.Net-u Mistral paket 768/256
nisam imao nikakvih problema s njima
 

Back
Top