Marko Milošević čestitao Oriću izlazak iz zatvora!

nesha t.

Veoma poznat
Banovan
Poruka
12.885
''VEKARIĆ: MARKO MILOŠEVIĆ U KONTAKTU SA NASEROM ORIĆEM


BEOGRAD , 19. oktobra (Tanjug) - Sin bivšeg predsednika Srbije i SRJ Marko Milošević i nekadašnji komandant snaga bosanskih Muslimana u Srebrenici Naser Orić, koga je Haški tribunal osudio na dve godine zatvora zbog mučenja i ubistva Srba krajem 1992. godine u tom gradu, u stalnom su telefonskom kontaktu, izjavio je portparol Tužilaštva za ratne zločine Bruno Vekarić.

Tužilaštvo je do ovih informacija došlo preko obaveštajnih krugova iz Bosne i Hercegovine, odakle je potvrđeno da kontakt između Marka Miloševića i Orića nije prekidan od početka devedesetih godina, rekao je Vekarić za sutrašnju "Politiku".

"I ne samo to, Oriću je Marko Milošević čak i čestitao nakon što ga Haški tribunal krajem juna prošle godine pustio na slobodu budući da mu je vreme provedeno u pritvoru uračunato u izrečenu kaznu", rekao je Vekarić i naglasio da taj podatak najbolje govori o besmislenosti sukoba koji je doveo do raspada SFRJ.

Prema optužnici Haškog tribunala, Orić (1967) je završio šestomesečni policijski kurs u Zemunu, a pripravnički staž je odslužio u policijskoj stanici Savski venac u Beogradu.

Kao pripadnik policijske jedinice za specijalne zadatke 1990. poslat je na Kosovo i Metohiju. Potom se vratio u Beograd, odakle je 5. avgusta 1991. godine raspoređen na dužnost u Stanicu javne bezbednosti na Ilidži, u predgrađu Sarajeva.

Prema nezvaničnim informacijama, Orić je krajem 1990. godine postao pripadnik policijske jedinice koja je obezbeđivala tadašnjeg predsednika Srbije Slobodana Miloševića, prenosi "Politika".

O Orićevoj policijskoj službi u Beogradu piše i Vuk Drašković u svojoj novoj knjizi "Meta", gde tvrdi da je među policajcima koji su ga 1991. godine hapsili nakon demonstracija 9. marta bio i Naser Orić.

Po Draškovićevom sećanju, Orić je tada bio najljubazniji od policajaca koji su ga privodili, a da je potonji haški optuženik bio jedan od onih koji su ga hapsili, Drašković je shvatio tek pošto je njegovu fotografiju video na televiziji.

Nakon što je aprila 2003. godine uhapšen i prebačen u Haški tribunal, Orić je smešten na isti sprat sa Slobodanom Miloševićem.''


http://www.tanjug.co.yu/FlashFull.aspx?2001525

Stara ljubav zaborava nema...
 
Kulturan momak.
Pa šta vi mislite kako da otvori javnu kuću ako nema kontakte?
Biće tu qrvi za zapadno i istočno orijentisane a po ovome i za jugonostalgičare.

Још једино да тебе и оног ИДИ МИГА који има искуство као подводач и макро да ангажује као САВЕТНИКЕ.......ахахахаааааааааа.................
 
Још једино да тебе и оног ИДИ МИГА који има искуство као подводач и макро да ангажује као САВЕТНИКЕ.......ахахахаааааааааа.................

Šta radiš u tom bade-mantilu?
Mrš na tuširanje, čeka te galantna gospoda iz Rusije...
Bakšiš naravno - nama :twisted:
 
sad ce da kontaktiraju chedu... nem' da se trzash na prazno... :) jbt. kad budu objavili neke od onih kaseta shto su stigle...

Dzaba se trudish da ispadnesh duhovit, nije Cheda iz te priche. U tom "dekoru" je mesto Vuchicu, Nikolicu......, Jer kao shto sam rekla, BAGRA SE NAMIRISHE
A da postoje te kasete, vec bi ih odavno pokazali, ovako, ispucali ste svoje "argumente"
 
ne znam...meni ni taj Vekaric nije bas jasan tip...tu informaciju je pomenuo u emisiji na pinku,cetvrtak vece,ne znam ime....i to totalno nevezano za temu o kojoj su tada pricali(i prilicno nervozno..)...shta ce jos da nakache Milosevicu i njegovoj porodici sad kada ne mogu da se brane,niko zivi ne zna..al da je otvoren lov,jeste...inace tema o kojoj su govorili u emisiji kada je Vekaric ovo rekao bila je opravdanost maltretiranja porodica OSUMNJICHENIH za ratne zlocine pred haskim tribunalom(Karadzic) i koliko je to(a nije uopshte) u skladu sa medjunarodnim i bilo kojim drugim pravom...iliti:.ko najglasnije vice :"drzte lopova!!".?...pa lopov...
 
Ovo za Nasera Orića je sve tačno, osim da je "premešten" iz Savskog Venca u Sarajevo.
Među policajcima u stanici je bila priča da je pobegao u Sarajevo uz pomoć "odozgo". Bilo je još nekoliko muslimana koji su u to vreme napustili službu u policiji, ali se o njima kasnije nije ništa pričalo.
Stanica policije S.Venac je davala i obezbeđenje za političare, pa je vrlo moguće da je Naser zaista poznavao i bio u nekakvim odnosima sa Markom Miloševićem, kao i da je učestvovao u hapšenju Vuka Draškovića !
Savski Venac je moja "parohija" i imam vrlo pouzdana saznanja šta se tamo dešava, a imao sam i tu nesreću da upoznam Nasera Orića.:evil:
 

Back
Top