MAFIJA I TAKUNI vs DELIJE!!!

GruberBG

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.145
Izvor:Tanjug [ 12:47 / 19.10. ]
Fudbal: Piksi: 'Otišao sam zbog mafije'
"Zvezda je pod velikim pritiskom moćnika"
Bivši predsednik FK Crvena zvezda Dragan Stojković rekao je u intervjuu "Frankfurtskim Vestima" da je napustio taj klub jer nije želeo da radi sa mafijom.


"Nisam više želeo da radim u lošem okruženju i da gledam mafijaše pored sebe, a sportiste gurnute u zapećak:, kazao je Stojković i dodao: "Javnost zna šta se dešava i neću i ne mogu mnogo da objašnjavam. Zvezda je pod velikim pritiskom moćnika, a ja nisam više mogao da održavam ravnotežu. Evidentno je da Zvezdi treba predsednik privrednik, a ne sportista", naglasio je Stojković.

"Dolazim u Beograd da gledam Zvezdine mečeve sa OFK Beogradom i Bajernom, a biću tu i za Bolton. Nisam se umorio od moje Zvezde, već od posla i pritisaka u njoj", rekao je bivši predsednik crveno-belih i istakao da će biti prisutan u klubu do Skupštine kako bi pomogao u tekućim stvarima, ali i radi podnošenja izveštaja.

Što se tiče kadrovskih rešenja u budućoj upravi Stojković tvrdi da nikakvih smena neće biti i da će Stojaković, Mrkela, Vasiljević i ostali ostati gde su.

"Izuzetno je važno da svako radi svoj posao. Sport sportistima, biznis biznismenima, a to je pravilo uspeha u Zvezdi", zaključio je Stojković.

MISKOVIC UZ POMOC ALEKSANDRA VLAHOVICA ZELI DA PREUZME ZVEZDU!TO JE ISTI ONAJ MISKOVIC KOJI SE OBOGATIO ZA VREME SANKCIJA,U VREME MILOSEVICA!ISTI ONAJ KOJI JE ZA VREME "DEMOKRATA" LEGALIZOVAO UKRADENI NOVAC I KOJI JE POSTAO BOGATIJI OD DRZAVE!ISTI ONAJ KOJI SE POJAVIO NA SAHRANI NENADA BOGDANOVICA,ONAJ KOJI JE DINKICEV UJAK,ONAJ KOGA DSS POZIVA NA DAN BIA,ISTI ONAJ KOJI FINANSIRA DS....
JEDNOM RECJU,TO JE VLASNIK DRZAVE SRBIJE!!!:evil::mad:
NAVIJAM ZA ZVEZDU ALI ....
 
Svi se kunu da im je Zvezda sve,a onda preko noci dolazi do umora,drugih angazmana i sl.

Nije doslo do umora;pa nece covek valjda da kaze da ide iz Zvezde zbog mafije pa da ga sutra nema vise. Opste je poznata cinjenica da je u nasem fudbalu teska mafija i kriminal a sada posto je sve blize donosenje i zakona i privatizaciji sportskih klubova veliki kriminalci su bacili oko na Zvezdu i Partizan.
 
A kao vođe severa nisu u tim kombinacijama...
Ako će Mišković od Zvezde da napravi klub kakav ona treba da bude, onda neka izvoli, neka odvoji deo onoga što je ukrao u korisne svrhe. Ni Abramovič se nije pošteno obogatio i eno vlasnik Čelzija.

E pa gde ti zivis. Pa valjda si do sada mogao/la da vidis po kom sistemu rade ovi nasi lopovi.Znas kad ce neki nas lopov da izdvoji milione za klub kao sto je recimo Abramovic ili drugi Ruski....itd tajkuni. Nasi rade po drugom principu. Ako su bacili oko na nesto prvo to sjebu da bi mogli da ga kupe po sto manjoj ceni ,zatim kad kupe otpuste sve sto se moze otpustiti i onda polako nastave da peljese i ogoljavaju to sto su pazarili.
Kad bi kupili Zvezdu ili Partizan tu bi bio sistem da se ne ulozi nista ili sto manje ako moze i da se gleda da se samo prodaju igraci i tu zgrce neka lova.
Pa evo Zemun su bili uzeli Karici pa sta su ulozili?? Postavio par stolica i to je to.Igraci plate nisu dobijali mesecima i klub se totalno upropastio i eno ih sada u drugoj ligi.
 
E pa gde ti zivis. Pa valjda si do sada mogao/la da vidis po kom sistemu rade ovi nasi lopovi.Znas kad ce neki nas lopov da izdvoji milione za klub kao sto je recimo Abramovic ili drugi Ruski....itd tajkuni. Nasi rade po drugom principu. Ako su bacili oko na nesto prvo to sjebu da bi mogli da ga kupe po sto manjoj ceni ,zatim kad kupe otpuste sve sto se moze otpustiti i onda polako nastave da peljese i ogoljavaju to sto su pazarili.
Kad bi kupili Zvezdu ili Partizan tu bi bio sistem da se ne ulozi nista ili sto manje ako moze i da se gleda da se samo prodaju igraci i tu zgrce neka lova.
Pa evo Zemun su bili uzeli Karici pa sta su ulozili?? Postavio par stolica i to je to.Igraci plate nisu dobijali mesecima i klub se totalno upropastio i eno ih sada u drugoj ligi.

Iz tih razloga sam ja upravo u batalio naš fudbal. Previše mutnih radnji, premalo sporta.
 
Aman ljudi!Ja ne propustam ni jedan derbi(na ostalim utakmicama nema sta da se vidi),ni jednu medjunarodnu utakmicu,a ima ih za razliku od "komsija":lol::lol:,ali ovo bre BOLI:mad:!!!Mogli su tako da ponude i svom Cumetu da upravlja ZVEZDOM,umesto sto krvavim parama asfaltira puteve!Izmedju njih dvojice nema razlike,osim u godinama!
 
Stadionsko ogledalo..
Evo, taman sam se vratio sa Karaburme. Gledao sam Zvezdu protiv OFK Beograda, ali sam izdržao samo poluvreme. Hladno je i vetrovito, a i Zvezda je već u prvom poluvremenu dala dva gola što se nije odavno dogodilo, pa je pobednik nadam se, odlučen.

No ne pišem ovo zbog fudbala. Pišem zbog nekih neobičnih događanja u publici i među navijačkim grupama a koja su svojevrsni društveni i politički barometar. Pa evo šta se događalo. Na Karaburmu je došlo negde oko 3000 ljudi. Većinu su činile "delije" smeštene iza severnoga gola, njih oko 2000. Suprotno od njih, na jugu, jedno 200 do 300 navijača OFK Beograda. Na istoku i na zapadu još najviše 1000.

Igrači izlaze na teren, a navijači na severu i jugu kao po dogovoru počinju pesmu " **** vas zakon". Potom se ređaju pesme u kojima je glavni junak ministar Jočić. Nema šta nije pomenuto iz njegove biografije, uključujući nezaobilazni kiosk. Potom je pesmom "počešćen" Koštunica uz preporuku da "spasi Srbiju" a Tadiću je nuđeno nešto vrlo skaradno. Naravno, svi su dobili i epitet lopova kao opšte mesto.

Utakmicu nije gledao niko kao da se ništa i ne događa. Publika na istoku i na zapadu, ona "finija" je neprekidno aplauzom podržavala delije i ofkove navijače, bez izuzetka.

Negde u 15 minutu čulo se "idemo kući" i kao po komandi sever i jug se ispraznio. Od tada pa nadalje igrači i preostala 1/4 publike posvetila se utakmici.

Ova i ovakva atmosfera osećala se negde 2000. godine, kad se orilo "Slobodaneeee...." samo što ovaj put ne interveniše policija na tribinama.

Dobar deo navijača koji je danas izveo šou na Karaburmi bio je sigurno na onom Cecinom koncertu pred skupštinom kad je ona tražila da se pozdravi "voljeni premijer". Danas mu oni pevaju "Spasii Srbijuuuu..."

Tadićevu politiku su "provalili" i navijači. Zato je sa tribina dobio porciju krajnje negativnih poruka. Prvi put. No sigurno ne i poslednji. Nisam siguran da bi mu sada izlazak na "crtu" bio delotvoran na način na koji o tome razmišlja on i njegovo okruženje.

Pa da sam na mestu onih kojima se danas "skandiralo" brinuo bih o mogućnosti da se to skandiranje sa tribina ne preseli na skandiranje pod prozorima kabineta. I ne bi trebalo da se zavaravaju da je sve što se događalo na Karaburmi zbog Zakona o neredima na sportskim utakmicama. Publika na zapadu ne brine zbog toga zakona, a masovno i sa strašću podržava skandiranja "delija"..

Stadionsko raspoloženje koliko god mu ko bio nesklon, indikator je masovnoga društvenoga raspoloženja...
 

Back
Top