Evropski euro 3 nije isto sto i srpski euro 3

Jerry Ropero

Poznat
Banovan
Poruka
7.375
Hehe citam sad komentare na jednom sajtu u vezi euro 3 motora, sta drzava sa lopovskim demokratama na vlasti radi ovom narodu to je strasno.

gomila ljudi je dovezla auta koja zadovoljavaju euro 3 standard, ali lopine sa carine sve sto je starije od 2002 godine nece da carine nego ih salju u zavod za standardizaciju na banovom brdu da tamo prvo dokazu da zadovoljava euro 3 standrad. i ljudima se muda otegnu da to dokazu, mnogi i ne uspeju u tome a u EU saobracajnim za ta auta pise lepo da je auto sa euro3 motorom! Znaci strasno sta rade ovi lopovi sa vlasti obicnom narodu u Srbiji.

Ti ljudi su na zalost prevareni jer su kupili automobile u EU kojima u saobracajnim pise da zadovoljavaju euro3 standard al lopovska vlast u Srbiji to EU standarde ne priznaje vec ima neke svoje!


Evo par zanimljivih komentara:

---------------------------

No.468 Srpski Evro 3
E pa ja se opekoh pa ajde barem da pomognem da se drugi ne prodju kao ja. Srbija ima svoj Evro 3 standard.
Znaci - sto je EVRO 3 u Evropi ne znaci da spada u Evro 3 i u Srbiji
Kada kupujete auto u Zapadnoj Evropi - ako necete probleme, kupite 2002 ili mladje. Sve ispod tog godista ce 99% ici na zavod za standardizaciju - sto nikako ne zelite.
Takodje - kupite u Nemackoj, nasi najlakse citaju njihove papire. Na papiru referentni broj MORA biti 44 ili VISE - pogledaj link kupovina auta u Nemackoj na ovom sajtu da bi prepoznao ovaj broj!!! Ovo je vrlo vazno - posto moj auto je po nemackim propisima Evro 3 ali to nasi to ne priznaju te ga moram vracati. Takodje diler u Nemackoj nije slagao kada je rekao da je Evro 3 - te ne mogu nista ni protiv njega.
Takodje - d3 je po Srbiji uvek Evro 2 a d4 Evro 3
Kada nadjete auto - bez rezerve zovite lokalnog glavnog dilera, dajte im broj vozila i da vam potvrde da je to Evro 3
Na saobracajnoj - brief ili kako im se vec zove - MORA da pise EVRO 3!!!
Znaci u tri reci - Nemacka, 2002 i 44
Srecno svima

Da li neko zna - da li postoji neko udruzenje revoltiranih gradjana da se ukine ovaj glupi zakon sa evro 3 - da li neko pravi pritisak na politicare po ovom pitanju?

-------------------------

No.461 dzaba trud
Citam ovu stranu vec 3h i vidim da postoje ljudi koji dele istu muku kao i ja. Da razjasnimo samo nesto. D3 i D4 su eko standardi koje je Nemacka primenjivala pre stupanja na snagu Euro 3 na teritoriji cele Evropske unije 1.1.2001. To je bio samo prelazni period i to su standardi izmedju Euro 2 i Euro3 i ne mogu da se registruju po nasem zakonu. Da zivite u civilizovanoj drzavi kao sto je Nemacka tamo bi vam priznali to kao Euro 3 i placali biste porez kao i za E3. Neki automobili su se i u toku 2000 (neki luksuzni mercedesi i 1999) poceli proizvoditi kao Euro 3.

Samo da znate da se u Nemackoj na svake 2 godine kada se radi TUF (tehnicka ispravnost vozila) radi i test na izduvne gasove, tako da se Euro 3 potvrda stalno obnavlja. Za ove nase je takav test misaona imenica a pritom ne veruju ni vazecoj nemackoj saobracajnoj dozvoli u kojoj pise euro 3 jer Boze moj, neko je mogao na auto od 3500 evra da ugradi katalizator koji kosta 1500 evra i da mu nemci lupe euro 3. Ali to opet nije po nasem zakonu jer auto nije fabricki izasao kao euro 3.

Sto se tice carinske procedure verovatno ste svi sa automobilima 2000-2001 godiste za koje se "sumlja" da su Euro 3 (iako pise euro3 u saobracajnoj)zavrsili u "Zavodu za standardizaciju" (sto kaze jedan covek iznad oni verovatno jos uvek proveravaju koliko je dugacak metar). Ako ste u toj situaciji znajte da vam oni nista nece zavrsiti bez mita (koji sam ja cuo da je 100-150 evra u zavisnosti kome se obratite). Recice vam prvo da ta provera traje 10-15 dana, pa posle toga 1 mesec, pa 2.. itd. Poenta je da morate sami da nadjete firmu (i to u inostranstvu) koja je nadlezna da za taj region (u ovom slucaju Balkan) izdaje CoC dokumente (Certificate of Conformity, ili ti po naski homologacija). Tek kad sa tim papirom odete u zavod prestace da vas zavlace i izdace vam potvrdu. CoC dokument se regularno placa u inostranstvu oko 50 evra. Da smeh bude veci carina trenutno automobile vise ne drzi na carinskom placu (koji su iznajmili Delta autu), vec drzi po prigradskim opstinama oko Beograda na placevima seljaka koje su zakupili u te svrhe. Eto tako... kad saznam nesto vise javljam ovde. Poz


-----------

No.443 corsa
Imam problem sa Corsom 1.0, 2000. U knjizici pise
schadstoffarm d4 i pored toga 32, citam da bi to trebalo da zadovoljava euro 3, gledao sam jos neke tabele i sve kaze da je euro 3, ali sam dobio odgovor da nije ni euro 2 sto je smesno. Citam posle sasin post za istu takvu Corsu:
"Opel Corsa 1.0 2000
bencinski motor, 973 ccm, 40 kW / 55 KM "

da nije euro 3. Molio bih vise informacija, po tabeli upada u euro 3, po ovome ne ??!

Unapred hvala

-----------------
No.421 za sasu
Kupio sam OPEL KORSU 2000.god. u Nemackoj, ali ima Francuske papire u kojima ne pise da li je motor EURO 3. Tamo su mi rekli da jeste EURO 3, ima i GM certifikat ali su mi na carini rekli da oni ne mogu da utvrde kom tipu motora pripada.
Broj motora je X12XE. Mozes li mi reci da li je ovaj motor EURO 3.

------------------------

I jos mnogo komentara od strane prevarenih i od vlasti opljackanih gradjana nase zemlje na

http://www.nacionalnaklasa.com/content/view/1329/6/1/2/
 
Gospoda su se zanela nemora da znaci da su svi presli na euro3 posle 99!Neko je morao da uvali stari e2 pa makar to bijo i opel!
STA JE SA LADOM???
ONA JE TAD PROIZVODILA EURO 0 A I DANAS NEZNAM DALI IMAJU EU1??
Ali oni mogu da se uvoze, a zapadnjeci NE!
CEKAJ ONI PROIZVODE SAMARU KO MI JUGO 200GODINA A OVU SPECIJAL DOK SE FABRIKA NE RASPADNE!
TESIM SE............BAR JE BOLJE OD YUGO-SLAVA!
 
nije mi jasna jedna stvar-ovima na carini nije dovoljno to sto pise u svajcarskoj saobracajnoj dozvoli da je auto euro 3,pa im nije dovoljna izjava generalnog uvoznika fiata za svajcarsku da je auto euro 3,pa onda dolazi ono najbolmije-auto stoji vec danima na carini a oni kazu mogli bi mi odma da ga ocarinimo kad bi ga fiatov servis u svajcarskoj pregledao i utvrdio da je euro 3-a auto stoji kod njih...zamislite to....i onda naravno prodje jos 10ak dana,sve ukupno vise od mesec...e sad kazu ima u sloveniji firma koja moze da potvrdi i to je validno,kosta 50 eura....pa sto ne rekose odmah...ili sto ne kazu zvanicno sta od papira treba a ne kad ga doteras .....mislim uzasno da ne moze uzasnije biti....i zato svima kazem-ako zelite da uvezete auto,pre nego sto i pomislite na uvoz nadjite jaaaaku vezu...inace dolatize do stadijuma kad pozelite da ubacite sibicu u rezervoar...a ovima na carini porucujem--da Bog da da svaki dinar koji su uzeli na ovako bezobrazan drzak i jadan nacin NA LEKOVE POTROSE....toliko od mene
 
U Zr-u, svaki auto mora da se odnese na carinu, oni daju uput za zavod za standardizaciju, koji treba da utvrde da li auto zadovoljava euro 3 standard. Ovo vazi za sva vozila, bilo koje marke i godista, cak ne pomaze ni potvrda ovalscenog servisa da to vozilo podrzava euro3. U zavodu se ceka 1 do 2 meseca da ti oni obrade zahtev. A u principu oni samo pogledaju te papire i provere u tom istom ovlascenom servisu, da li taj auto podrzava euro 3, posalju to na carinu, i onda opet cekas da ti oni ocarine vozilo. Znam ovo jer je drugar uvezao Clia 2005 godiste, i trebalo mu je skoro 3 meseca da ga ocarini i registruje.
 
Ka vec pricate o Euro3 standardu (homologaciji),da li neko od bas moze da mi kaze fde mogu da izvadim potvrdu o Euro3 standardu (homologaciji) za Daewoo Leganzu.Cuo sam da se to moze izvaditi negde u Sloveniji i ako moze da li neko zna adresu,mail,kontak telefon.Ajde potrudite se pa mi odgovorite ovde ili na e-mail:monak881@yahoo.com
ZAHVALAN MONAK881
 
Eee, braćo sapatnici...
Dok se svima ovde ne podeli po komad oružja
i dok se ne uzme govnjiva motka u šake...
Krašće i demokrate i patrijote, dokle god mogu.
Slatka je vlast.
"Svaka ljubav vremenom slabi.
Samo ljubav prema vlasti vremenom jača."

Mi nešto pisasmo peticiju opštini da nam smanji komunalnu taksu za registraciju auta
a oni utuk na utuk - pa će je još izgleda i povećati...

usranu motku u šake (al onaj suvlji kraj :)) i udri...
 
Srbija je to ljudi,nije vlast kriva,narod je kriv sto je birao...

Rece ja jednom,u`vatite vi pa muljajte nesto, pa kad bude kesa kupite nesto mladje i **** vam se za e3

Gledam ja svi se vataju za 2001 god.kao moze i to da se carini i manje kosta, jebalo vas 2001 god pa naravno da to nije e3 ni u evropi, nemoj da vas laze neko,kao pise negde tamo,pise djoku ,nije to taj e3 koji vi mislite da je, od 2002 kraj je e3

Pogledajte recimo po cenama na stranim sajtovima 2001 i 2002/3 1500-2000e razika ... A zasto sta mislite... mozak bre malo srbi ukljucite

Malo sam pratio kobajagi...sta se desava ...
 
Da se i ja malo ukljucim jer sam i ja par puta najebao i shvatio da taj zakon ne vazi za nas koji bi uvezli pol.vozilo bez vecih problema i jednostavnog objasnjenja pre ulozenih para da li odredjeno vozilo moze ili ne nego je to opravdanje za grupu ljudi koji mogu sto vise para da maznu.Sa jedne strane carinici koje u zadnje vreme ko lasom pohapse po celu smenu i sa druge strane novac ljudi koji su dosli do para na ovaj ili onaj nacin i izmedju njih spediter koji je veza za malu kolicinu para ali stalnu.Jedino sto i da dodjemo do spoja mi ih ne interesujemo jer oni rade vec uhodano i ne zele da ih neko razotkrije a ni uzima slatko parce hleba.Pa zamislite sta bi bilo kad bi neka sluzba u ovoj kobajagi nasoj pravnoj drzavi izvrsila neku reviziju carinskih papira u zadnje 2 do 3 godine.Prvo bi ponistili reg.za oko 100.000 vozila a onda bi nastao rat ko kome dodje pare i normalno po nasem Balkanskom obicaju oruzje u ruke.Ali to se nece desiti jer bagru koju imamo na vlasii interesuje lova od bilo cega.Samo neka lije ali dokle i to je pitanje.
Zaboravih da dodam.Da li je neko cuo da su od ovih silnih carinika koje su grupno hapsili po prelazima a svi su zakacili ne ispod 1/2 miliona osudjen a da mu je nesto konfiskovano.Necemo ni cuti jer bi ledeni breg poceo da se topi kao i kod onih klosara u drumskoj mafiji.Oni su dugo u pritvoru dok ne podmite od ukradenih para/nasih/jos malo od onih sto su ih uhapsili pa onih koji ce da im presude a njima ce u medjuvremenu pomoci oni koji pisu zakone,uredbe itd.
Naravoucenije glasi.Ili buna ili da cutimo i vadimo iz dzepa kad nastane realan ili izmisljeni problem.
 
shvatite ljudi oni su te uredbe doneli da bi pljackali nevin narod . gledam sad nesto na auto oglasima americkim , mozes u americi kupiti ford focus 2002-3 godiste opusteno za 4-5000 dolara. to je nekih 3000 eura sa dovozom to je 4000 eura. znaci opusteno bi mogli svi srbi da voze odlicna kola za 5-6.000 eura ali ne moze kaze dinkic i lopovi oko njega - ne zadovoljavaju ekoloske standarde u srbiji. a raspali kecevi iz 74te i jugici iz 85 kao zadovoljavaju.. ili mozda oni kamioni iz 65te iz kojih kulja crni dim ko iz pakla. . i mesto da srbi voze sto bolje automobile za sto manje para, oni ih voze najskuplje u evropi .

cak kad i uvezes vozilo i hoces da ga carinis, lopovi na carini ti ne priznaju original fakturu , nego ti vozilo carine prema nekom njihovom katalogu po kojem naravno su sve cene 50% vece od danasnjih trzisnih, jer je katalog od recimo pre 3 godine.

a sve se to radi da vecina ljudi popizdi , i da se ne aka sa time, nego da ode lepo u delta motors i izbroji miskovicu 20000 eura za auto.

nema nama srece sa ovim demokratskim sistemom vrednosti "opljackaj gradjanina sto mozes bolje"
 
SVI OPELI SA x nisu evro3
odakle tebi taj podatak majke ti?

opeli zadovoljavaju euro 3 normu jos od 1995 pa na dalje..doduse ne svi..ali od 1999 SVI opeli imaju euro 3 ..inace ni najnoviji motor NIJE ni euro 2 ako nema bar trokruzni katalizator drugim recuima

ako na GOLFU 6 skines katalizator i dobices ne euro 5 auto vec euro 2 auto.
SVAKI automobil koji zadovoljava normu u sastavu izduvnih gasova i poseduje 16opinski dijagnosticki konektror sa bar jednim od 5 standardnih komunikacionih protokola je BAR euro 3 ..
sistem..pored sastava izduvnih gasova poseduje i neke interne monitore koji se startuju test voznjom..zbog cega je neophodan EOBD dijagnosticki uredjaj koji moze da ocita stanja tih monitora..nakon izvrsene test voznje koja ima svoju propisanu proceduru..euro 3 norma dozvoljava 2 od tih monitora da budu i dalje neizvrsena..euro 4 norma samo 1..

na ne duzim..kod nas ne postoji euro norma ni na koji nacin jer i automobil koji trosi vise ulja nego goriva je ..tehnicki ispravan sto se NASIH proisa tice..takod a ta euro 3 zay ebancija je samo to..zaye bancija naroda od strane drzave

jos jedan vazna napomena..da bi auto recimo prosao tehnicki pregled po euro 4/ euro 5 standardu npr..mora da ima i napunjen rezervoar sa gorivom koje ima PROPISAN SASTAV..sto je za srbiju misaona imenica..

nasi tehnicki pregledi tek treba da se opreme za pregled po euro normama..sto podrzumeva analizator izduvnih gasova sa 4 gasa a ne samo sa CO kao do sad i EOBD dijagnosticki uredjaj pored ostalih provera..(kocnica.. mehanizma za upravljanje itd)..by the way ako vas negde na zapadu slucajno zaustavi saobracajac i vidi da vam na tabli stoji upaljena MIL lampica moze da iskljuci to vozilo iz saobracaja (MIL..malfunction indicating light ili check engine lampica)
 
Kod Opela oznaka na motoru X oznacava da je Euro2,Y da je Euro 3 a oznaka Z da je euro 4.Sta je ko skidao i dodavao njih ne interesuje,oni gledaju sta pise na motoru.Moj auto je usao bez i jednog katalizatora i ispunjava Euro 0 normu a prosao je carinu bez problema.Dokaz da im je bitan papir.;)
 
Poslednja izmena:
Kod Opela jesu te oznake za Euro standard,ali samo za Euro standard motora!!! Euro 3 je standard kompletnog automobila,a ne samo izduvnih gasova,ima negde na forumu tema bas o tome...

nikler:
prosle godine kupio sam u francuskoj fiat bravu 2001 god. br. motora zfa18200005095.... sa emisijom izduvnih gasova 96/69 i dobio odgovor od zavoda za standardizaciju da je motor euro 2. molim za pomoc posto vise ni sam ne znam da li je euro 2 ili euro 3 unapred zahvalan

Ne postoje Brave sa Euro 3 standardom,kao sto ne postoji Alfa 146 sa Euro3 standardom,nema veze sto su 2001 godiste...


Navar:
opeli zadovoljavaju euro 3 normu jos od 1995 pa na dalje..doduse ne svi..ali od 1999 SVI opeli imaju euro 3 ..inace ni najnoviji motor NIJE ni euro 2 ako nema bar trokruzni katalizator drugim recuima

ako na GOLFU 6 skines katalizator i dobices ne euro 5 auto vec euro 2 auto.

Kao sto rekoh ,ne gledaju se samo izduvni gasovi za Euro normu,vec i ceo sklop automobila,tipa mogucnost reciklaze,bezbedonosti standardi itd...
 
Nasu carinu ni ne interesuje to ostalo nego samo motor.A sto se tice Fiata Bravo tesko si pogresio jer sam licno uvezao bar 25 komada koji su kao 2001 prosli i srecno se voze.Da ne pricam o 1,2 16V motoru koji je i u Stilu i Puntu ll. To dali ispunjava Euro 3 zavisi i od trzista za koje je pravljeno vozilo tako da se desava da isto godiste moze da bude Euro 3 a i ne mora.Pogledaj samo koliko Fiata Bravo,Brava i Marea se vozi po ulicama.Hoces da kazes da su svi ocarinjeni kao Euro3 a ustvari imaju Euro2 standard?Sto se onda ne oduzimaju ta vozila jer je napravljen prekrsaj?Zato sto su Euro3.:)
 

Back
Top