Evropski euro 3 nije isto sto i srpski euro 3

Inace Bravo,Brava i Marea su uvozeni kao euro 3 a papiri su prepravljani sa 96` ili 98` na 2000 pa su i tako prolazili zbog nesposobnosti nase carine a i korupcije.Mnogi su odgovarali zbog tih malverzacija.Narod je samo gledao cenu a odgovaralo mu je sto je mogao da kupi jeftinije i do 500 eura jeftinije od nekih drugih primeraka ne razmisljajuci da su kola podmladjena podebelo.Na stklima su brisane godine i stancovane koje odgovaraju prodavcu a na plastikama oko motora ko je iole zagledao video bi pravo godiste.Jos jedna stvar,metalna usisna grana je dokaz da nesto nije u redu jer su Euro3 imali plasticnu usisnu granu(ovo vazi za benzince).Licno su mi X puta nudili u zamenu takva kola i kad sam pokazao i dokazao da su prevareni,odlazili su kod prodavca da se zale.E tako ti je to kad hoce jeftino i dobro.:D
 
Kod Opela jesu te oznake za Euro standard,ali samo za Euro standard motora!!! Euro 3 je standard kompletnog automobila,a ne samo izduvnih gasova,ima negde na forumu tema bas o tome...



Ne postoje Brave sa Euro 3 standardom,kao sto ne postoji Alfa 146 sa Euro3 standardom,nema veze sto su 2001 godiste...




Kao sto rekoh ,ne gledaju se samo izduvni gasovi za Euro normu,vec i ceo sklop automobila,tipa mogucnost reciklaze,bezbedonosti standardi itd...

Ovo je tačno, i euro standard se veže za šasiju, iako se odnosi i na motor, ali ga naš zavod određuje prema broju šasije.
 
Nasu carinu ni ne interesuje to ostalo nego samo motor.A sto se tice Fiata Bravo tesko si pogresio jer sam licno uvezao bar 25 komada koji su kao 2001 prosli i srecno se voze.Da ne pricam o 1,2 16V motoru koji je i u Stilu i Puntu ll. To dali ispunjava Euro 3 zavisi i od trzista za koje je pravljeno vozilo tako da se desava da isto godiste moze da bude Euro 3 a i ne mora.Pogledaj samo koliko Fiata Bravo,Brava i Marea se vozi po ulicama.Hoces da kazes da su svi ocarinjeni kao Euro3 a ustvari imaju Euro2 standard?Sto se onda ne oduzimaju ta vozila jer je napravljen prekrsaj?Zato sto su Euro3.:)

Baš naprotiv, našu carinu interesuje baš šasija, odnosno ne carinu, nego zavod za standardizaciju, a carinu interesuje godište (2002 i mlađe) ili oznaka EURO3 u nemačkim i belgijskim brifovima (2001) ili potvrda iz zavoda.
Da napomenem, ukoliko je auto npr. iz Nemačke, 2001. godište, a u brifu mu piše EURO3, ne mora na homologaciju, a ukoliko mu piše "EURO3 und D4", mora na homologaciju.

Špediter sam. Svaki dan carinim po nekoliko auta, i znam o čemu govorim.
 
Da li ove liste sa AMSS uopšte neko primenjuje, pošto sam hteo da uvezem peugeota 406 2.0HDI Brake(12.09 '99 proizvodnja) iz nemacke, i ima ga na ovoj listi ali ovi nasi su ga opet odbili????
Pitanje da li se ubuduće mogu osloniti na ovu listu Euro3 ?

Možeš se osloniti isključivo na informaciju koju ti da ovlašteni servis ili zastupnik. Sve ostalo je rizično, jer ovi naši u Agenciji su ubi Bože...
 

Back
Top