Sudbina, ili sta vec...

apocalypse_iki

Aktivan član
Poruka
1.497
Pre nekog vremena sam sa jednom osobom pricala o jednoj knjizi, ili, da budem preciznija, Frojdovo Tumacenje snova. Inace, sa tom osobom sam bila veoma povezana... Malopre, vracam se kuci iz grada, i slucajno, ne znam ni sama sta mi bi, svratim u antikvarnicu da pitam za neku knjigu od Frojda (ne odredjen naslov, nego generalno za njegova dela). Nisam planirala da kupim, u dzepu ionako imala samo 3marke (oko 120 din). Kaze meni onaj covek "Imamo samo neku staru knjigu, u jako losem stanju". Ja pogledam, kad ono Tumac snova. Pitam za cenu, i kaze mi taj covek: 3 marke!!! Samo niz slucajnosti, ili nesto vise?
 
Hm...mozda vama ovo izgleda smesno (sudeci po odgovorima), ali mene je stvarno nateralo da se zamislim...

A isto, par minuta pre toga, setim se ja jednog druga koga dugo nisam videla, kad, minut kasnije, prolazi on i pozdravlja me..

Hm..sta se ovo desava sa mnom danas :D
 
Do 7. razreda osnovne skole isao sam sa jednim Zoranom u isto odeljenje . Onda se on odselio i nisam ga vidjao godinama , nije mi cak ni padao na pamet . Bio sam 4. godina srednje skole kada sam jedne veceri legao u krevet i bas on mi je pao na pamet - toliko godina je proslo , gde li je , sta radi , u kom je gradu , u kojoj je drzavi ... Verovali ili ne , posle 2 dana razredni se obratio celom odeljenju rekavsi da nam u razred dolazi nov ucenik - Zoran , isti onaj Zoran koji je isao samnom u osnovnu . E sad , ne pridodajem nikakav poseban znacaj ovom spletu okolnosti , jer ne verujem niusta , ali ponekad se zamislim ...
 
Hm...mozda vama ovo izgleda smesno (sudeci po odgovorima), ali mene je stvarno nateralo da se zamislim...

A isto, par minuta pre toga, setim se ja jednog druga koga dugo nisam videla, kad, minut kasnije, prolazi on i pozdravlja me..

Hm..sta se ovo desava sa mnom danas :D

slicne stvari su se i meni danas desile...necu da razmisljam o tome toliko
to je samo slucajnost...bar za mene :P:P:P
 
Mozes ti pozitivno da mislis koliko hoces , ako ti se ne desavaju lepe stvari - dzabe ti je sve .

To da li je i koliko je nesto "lepo" ili "ruzno" samo je stvar percepcije. Tako da - ako covek misli pozitivno, cak i neke objektivno strasne stvari, tipa gubitka voljene osobe i sl., dozivece manje tragicno i lakse ih prebroditi.
U sudbinu verujem. Izdesavalo mi se previse "slucajnosti"(slicnih onima koje ste naveli) da bih verovala da su samo slucajnosti. Sve se desava s razlogom...
 

Back
Top