Demokratska matematika

Jerry Ropero

Poznat
Banovan
Poruka
7.375
Barel nafte dostigao cenu od 85 dolara ali istovremeno dolar je pao u odnosu na euro i dinar se pojacao u odnosu na euro za 5% .1 dolar je pre mesec dana kostao 60 dinara a danas kosta 53. Sto znaci da gorivo u dinarima sobzirom na rast dinara u odnosu na dolar u iznosu od preko 10% bi trebalo da pojeftini a ne da poskupi. Al po nekoj demokratskoj matematici gorivo poskupljuje? :)

e narode ti nisi nista drugo do jedno obicno stado ovaca koje sisaju demokratski cobani
 
Poskupeće nepun dinar po litru, to te baš pogadja:lol:
A matematika i ekonomija ti je, to smo se uverili već više puta, jača strana. Taj tvoj trange-frange obračun može da funkcioniše na pijaci i tvoj problem je što isključivo na taj način posmatraš stvari.
Kad su tvoji uvozili naftu i benzin plaćali smo ga 3-4-5 maraka, točili iz kanti i dobijali 10-20% manje.
Ne moraš o sankcijama, poznat mi je tvoj žal za tim vremenima...
 
Poskupeće nepun dinar po litru, to te baš pogadja:lol:
A matematika i ekonomija ti je, to smo se uverili već više puta, jača strana. Taj tvoj trange-frange obračun može da funkcioniše na pijaci i tvoj problem je što isključivo na taj način posmatraš stvari.
Kad su tvoji uvozili naftu i benzin plaćali smo ga 3-4-5 maraka, točili iz kanti i dobijali 10-20% manje.
Ne moraš o sankcijama, poznat mi je tvoj žal za tim vremenima...

ma ne pogadja me dinar gore/dole - ono sto me pogadja jeste LAZ i da me neko pravi majmunom!

Pa dovoljno sam inteligentan da saberem 2 i 2 i da znam DA ME(NAS) LAZU lopine demokratske!
 
Poskupeće nepun dinar po litru, to te baš pogadja:lol:
A matematika i ekonomija ti je, to smo se uverili već više puta, jača strana. Taj tvoj trange-frange obračun može da funkcioniše na pijaci i tvoj problem je što isključivo na taj način posmatraš stvari.
Kad su tvoji uvozili naftu i benzin plaćali smo ga 3-4-5 maraka, točili iz kanti i dobijali 10-20% manje.
Ne moraš o sankcijama, poznat mi je tvoj žal za tim vremenima...

Dinar po dinar i eto euro!:wink:
Svuda u svetu bilo šta što poskupi preko 10 centi diza se pobuna i demonstracije, a kod nas cene su katastrofalne po đžep gradjana! tako upoređujući svet i nas kada gorivo kod nas poskupi kao što ti kažeš za dinar, a svi znamo da nije tako nego od 2-7 dinara po litru to onda znači da je gorivo skočilom od 5-10 centi pa i preko, a sobzirom kolika je naša plata u odnosu na svetsku onda ispada da je gorivo previše poskupelo nego što bi i trebalo! Takvi i traže poput tebe da ćutiš i plaćaš ono što ti oni serviraju jer uveden je monopol, pa ti hteo ne hteo moraš da kupuješ gorivo od njih! Zašto nedozvole da strana firma ima predstavništvo za distribuciju i preradu nafte kod nas kako bi se pojavila konkurencija a stime i pad cene naftnih derivata? Pa baš iz tog razloga, neodgovara im konkurencija!
 
Nase biracko telo je ionako nedovoljno obrazovano i nadasve inertno. Umesto da koristi 5. oktobar kao dokaz da dovoljno velika masa ljudi moze da uradi sve sta pozeli... Ispada da ce 5. oktobar biti jedini za 50 godina... Pa ako nesto nevalja, sto ne uraditi jos jednom???

Sam benzin mora da pojeftini ako cena u dolarima stoji, a dinar jaca.. to je bar prosta logika. Ali trenutno nafta poskupljuje i u evrima... tako da je stanje ocigledno.

A dosta od tog cirkusa ce otici u istoriju kad nis, eps i slicni budu privatne firme, pa samim tim ne bude stranackih zamlata u upravnim odborima. Privatne firme uvek zele profit, ali i funkcionisu u uslovima konkurencije, tako da je to sistem koji moze lepo da balansira, na realnim osnovama.
 

Back
Top