Virus W32.Blaster.E.Worm

D

Demetrio

Gost
Nakon sto mi je istekla probna verzija ZOneAlarm norton mi je izbacio da je identifikovao virus na racunaru , ankon cega sam ja kliknuo OK.Da li se time virus izbrisao, jer sam poslije skenirao i nije ga nasao. POslije toga racunar mi dosta sporije radi!
 
Pa je li ti rekao da ga je Izbrisao? Unable to delete this file, ako ti je tak pisalo..onda ga imas jos uvjek. Premda bi vec osjetio jer on bi ti vec poceo da gasi racunar
( ako nisi znao, taj virus koristi slabost svchosta, prekidom toga gasi racunar i to vrlo cesto u toku rada) Skini Sa Microsofta Patch i tool za skidanje tog virusa
Znaci "ako" pocne gasiti racunar ti fino
Start/Run/CMD/Enter/Shutdown -a ( to prekida gasenje)
Nabavi neki Firewall, i kontrolisi port 135
Pozdrav.
 
Pisalo je na Action Taken:Unable to repair this file nakon cega sam ja kliknuo OK! Skenirao sam jos jednom i nije pronasao nikakav virus.Racunar mi se ne gasi, a inace sa stranice www.microsoft.com skidam update redovno.Nije mi jasna ni funkcija Nortona, jer koliko sam ga razumio on samo pronadje gdje je virus lociran ane moze mu zabraniti ulaz. Isto tako ne znam funkciju firewall, iako sam imao ZoneAlarm mnogi kazu da oni ne mogu zajedno. To je trajalo nekih oar dana jer nemam licencu za Zone alarm!
 
Demetrio:
Pisalo je na Action Taken:Unable to repair this file nakon cega sam ja kliknuo OK! Skenirao sam jos jednom i nije pronasao nikakav virus.Racunar mi se ne gasi, a inace sa stranice www.microsoft.com skidam update redovno.Nije mi jasna ni funkcija Nortona, jer koliko sam ga razumio on samo pronadje gdje je virus lociran ane moze mu zabraniti ulaz. Isto tako ne znam funkciju firewall, iako sam imao ZoneAlarm mnogi kazu da oni ne mogu zajedno. To je trajalo nekih oar dana jer nemam licencu za Zone alarm!

Onda ga je verovatno bacio u Quarantine,znaci nije obrisan ali je na "sigurnom"
Zone Alarm ti je jedan "obicni" mali firewall koji samo kontrolise programe kad ulaze sa neta na tvoj racunar i kad izlaze na net. I nista ne smeta Nortonu AV. A ako hoces bolju zastitu preporucujem Norton Personal Firewall. Norton nije izbrisao virus jer si verovatno u tom trenutku bio povezan sa netom, pa to onda malo teze ide. Ali ako ga nije nasao drugi put kad si skenirao onda je OK.
Poz.
 

Back
Top