Enterococcus i kako je pobediti?

karamfil333

Početnik
Poruka
1
Uradjen mi je bris usne i konstatovano da imam bakteriju enterococcus.
prvi simptom koji sam primetio je brzo susenje usana (izrazito suve usne).
Proveravali su mi secer u krvi, davali razne antibiotike (sinacilin, pentrexyl, ciprocinal...), preparate protiv gljivica... i konacno ustanovljeno da je u pitanju enterococcus.
Sta da radim, kome da se obratim?
Umoran sam od trovanja lekovima.
 
Iz licnog iskustva sa ovom odvratnom bakterijom i pola godine trovanja antibioticima prepisanih od strane "strucnih" lekara, na kraju sam se sama izlecila bez antibiotika, posle sedam dana upotrebe Solubitrat caja, nemacki proizvodjac, nema ga u apotekama ali se moze naruciti u istim. Cula sam za taj caj od drugih osoba koje su se isto mucile bespotrebnim trovanjem antibioticima zbog eserihije, enterokokusa...pa posle za 7 dana zavrsile posao sa ovim cajem. Da ne pricam sto je privatnik hteo da me salje na razne analize, ukljucujuci IVU...STRASNO!!! Sva sreca pa sam uzela stvar u svoje ruke inace bih verovatno ostala sa upropascenim zeludcem i istraumirana od raznoraznih bespotrebnih analiza i otimacine para. z:((
 
Данас сам добио уринокултуру мокраће и пронашли су ми enterococcus species 1 000 000 CFU/ml.
Интересује ме како се добија ова бактерија, да ли могу да заразим особе око себе и какве последице оставља по организам?
 
Данас сам добио уринокултуру мокраће и пронашли су ми enterococcus species 1 000 000 CFU/ml.
Интересује ме како се добија ова бактерија, да ли могу да заразим особе око себе и какве последице оставља по организам?
Ентерокок има два соја: ентерококус фециум и ентерококус фекалис. Обе бактерије су становници црева, чине физиолошку микрофлору, међутим, кад се задесе на неком месту изван црева, изазивају инфекције.
Мислим да ти је јасно како се може пренети- буквално, преласком из аналног отвора до улаза у мокраћни канал- пут је кратак.;)

ОБАВЕЗНО уради антибиограм, јер та бактерија не сме да се лечи емпиријски, већ мора тачно одређеним антибиотиком на који је осетљива.
Битно је јер је у питању бактерија која лако оде у резистенцију и после је нећеш моћи ни са чим отклонити.
 
Naisao sam na ovu temu pa nisam htio novu da otvaram.

Naime 2 mj me muci vec ucestalo i naglo mokenje, radio sam pretrage razne od urina, preko bubrega i na kraju tj prije 10ak dana spermiogram i spermokulturu. U spermokulturi mi je oktriven Enterococcus Sp i prepisan mi je ciprocinal. Koliko je opasna ova bakterija, koliko se dugo lijeci, da li bi mi ovaj caj Solubitratmogao pomoci, kako prilagoditi prehranu, sta izbjegavati? Hvala unaprijed
 

Back
Top