Најстрожа казна

Најстрожа казна

  • 20 година, као раније

    glasova: 0 0,0%

  • Ukupno glasova
    32
  • Anketa je zatvorena .

Alekasandar3

Buduća legenda
Poruka
35.716
Има више различитих мишљења, која то казна треба да буде најстрожа.
Наше законодавство се кретало од стрељања преко 20 година до, сада, 4'година затвора.
Сведоци смо појаве нејгнуснијих кривичних дела, али и преблаге законске и судске политике према починиоцима.

која би најстрожа казна била најадекватнија по вашем мишљењу?
 
Двоумио сам се између смртне и присилног рада, иако сам гласао за смртну, јер по традицији верујем у смртну казну,све сам склонији да поверујем да је доживотни принудни рад уз комбинацију "цивилне смрти" из Наполеоновог кодекса, најбоља опција.

- Доживотни присилни рад без права псоета, комуникације са спољним светом и без права на условно пуштање, аболицију или скраћење казне.

Он би садржавао:
- 12 часовни присилни физички рад у радном логору (рудник, каменолом) који искључује било којиоблик кориштења и најпростијих машина, значи искључиво ручни рад примитивним алаткама (крамп, пијук).
- Потпуна изолација од спољњег света:
Забрана посета, примања вести, телефонске и друге комуникације, гледања Тв или слушања радио пријемника билокоје врсте.
- Цивилна смрт:
Брак се аутоматски разводи, губи се право наследства,конфискуј епокретна и непокретна имовина, гобе људска и грађанска права изузев права на живот и здравље (да дуже траје), губи се име и презиме и добија се уместо њих број.
 
Двоумио сам се између смртне и присилног рада, иако сам гласао за смртну, јер по традицији верујем у смртну казну,све сам склонији да поверујем да је доживотни принудни рад уз комбинацију "цивилне смрти" из Наполеоновог кодекса, најбоља опција.

- Доживотни присилни рад без права псоета, комуникације са спољним светом и без права на условно пуштање, аболицију или скраћење казне.

Он би садржавао:
- 12 часовни присилни физички рад у радном логору (рудник, каменолом) који искључује било којиоблик кориштења и најпростијих машина, значи искључиво ручни рад примитивним алаткама (крамп, пијук).
- Потпуна изолација од спољњег света:
Забрана посета, примања вести, телефонске и друге комуникације, гледања Тв или слушања радио пријемника билокоје врсте.
- Цивилна смрт:
Брак се аутоматски разводи, губи се право наследства,конфискуј епокретна и непокретна имовина, гобе људска и грађанска права изузев права на живот и здравље (да дуже траје), губи се име и презиме и добија се уместо њих број.

izvini ali to je cisti sadizam, uzas...
 
Hirurskim putem, odseci ruke i noge, odsraniti oci , usi i jezik.........i tako slepo, gluvo,mutavo i nepokretno ***** ostaviti da zivi sto duze........................

Зар не схваташ да му тако, како год на први поглед деловало, у ствари - чиниш велики уступак. Незаслужени.

Спасаваш га од тог да истински ОСЕТИ последице свог злодела.
 
ja sam za: doživotna robija uz prisilan rad + bez mogučnosti pomilovanja

zašto?

zato jer
1.lepo odsedi ostatak života i time služi za primjer mnogima na slobodi daje sloboda ipak neprocjenjiva, a on ima da celi život zbog tog da ispašta
2. prisilan rad zato da barem jedan veći dio nadoknadi za potrebe održavanja zatvora i za dobrobit zajednice, a ne da njegov smješta plačamo isključivo MI POREZNI OBVEZNICI:evil:
i 3. bez mogučnosti pomilovanja (tu je sve jasno)


smrtna kazna nije ok iz dva razloga 1. to uopće nije nikakva kazna jer dobro se zna da velik broj monstruma posle svog nedjela počini samoubojstvo...a drugo iz religijskih i etičnih
 
Pa, baš si se potrudio, ali kad malo bolje razmislim, imaš i pravo.:wink: Neki zaista baš to zaslužuju.

neznam, mislim da mi ljudi, sa svojim subjektivnim osjecajima, nismo u stanju da prosudujemo tko je za neki zlocin koliko "zasluzio"..jel npr. ja vidim neki zlocin gnusnim, ubojstvo npr; netko drugi, recimo taliban u tome vidi svetu stvar...ili netko iz nekih sekti na to gleda kao ritualan cin...upravo zbog toga moraju postojati koliko - toliko objektivne norme koje vrijede za sve i gdje se zna tko je za sto i koliko "zasluzio"...
 
Ne dvoumim se uopšte-smrtna kazna ubrizgavanjem inekcije osuđenom. Da li je to kazna ili nagrada, kako se uzme. Nisam za varijantu ,,ostaviti skota u životu, pa neka se muči i ispašta, možda se pokaje,,. Posle J nema K. Prisilan odnosno društveno koristan rad - ipak ne, treba skota izdržavati na teret budžeta i na uštrb ostalih budžetskih korisnika. Boli njega uvo uza druge i za komunikaciju uopšte. To je takav mentalni sklop da nema potrebe prevaspitavati. Uništiti.
 
neznam, mislim da mi ljudi, sa svojim subjektivnim osjecajima, nismo u stanju da prosudujemo tko je za neki zlocin koliko "zasluzio"..jel npr. ja vidim neki zlocin gnusnim, ubojstvo npr; netko drugi, recimo taliban u tome vidi svetu stvar...ili netko iz nekih sekti na to gleda kao ritualan cin...upravo zbog toga moraju postojati koliko - toliko objektivne norme koje vrijede za sve i gdje se zna tko je za sto i koliko "zasluzio"...


E baš si ih opravdala.:shock: Da li misliš da je onoga, kome taliban ili sektaš ubije nekog bliskog, briga za njegova ubedjenja. Ili zamisli da je žrtva dete?

Jedino ubistvo koje se može opravdati je ubistvo u samoodbrani.
 
Има више различитих мишљења, која то казна треба да буде најстрожа.
Наше законодавство се кретало од стрељања преко 20 година до, сада, 4'година затвора.
Сведоци смо појаве нејгнуснијих кривичних дела, али и преблаге законске и судске политике према починиоцима.

која би најстрожа казна била најадекватнија по вашем мишљењу?
Voda:|

Dabogda te voda odnijela je od davnina najveća i kletva i kazna.

p.s.
Smrtna kazna je u odnosu na doživotnu imajući standard u vidu za mnoge primamljivija. Osim toga danas ni doživotna ne traje tako dugo ka ranije.:|
 
Ne dvoumim se uopšte-smrtna kazna ubrizgavanjem inekcije osuđenom. Da li je to kazna ili nagrada, kako se uzme. Nisam za varijantu ,,ostaviti skota u životu, pa neka se muči i ispašta, možda se pokaje,,. Posle J nema K. Prisilan odnosno društveno koristan rad - ipak ne, treba skota izdržavati na teret budžeta i na uštrb ostalih budžetskih korisnika. Boli njega uvo uza druge i za komunikaciju uopšte. To je takav mentalni sklop da nema potrebe prevaspitavati. Uništiti.

tacy terminatorica
http://images.killermovies.com/t/terminator3/poster.jpg
8-)
 
E baš si ih opravdala.:shock: Da li misliš da je onoga, kome taliban ili sektaš ubije nekog bliskog, briga za njegova ubedjenja. Ili zamisli da je žrtva dete?

Jedino ubistvo koje se može opravdati je ubistvo u samoodbrani.
naravno da nije briga..o tome govorim..u nasem kulturnom krugu znamo sto "zasluzuje", a ako nam nije dostupan (taliban, recimo) moramo se moci osloniti na to da ce biti u svojoj sredini dostupan i biti mu sudeno

ja kad cujem o nekom zlodjelu nad djecom totalno se izgubim u emocijama i prva reakcija mi je "na zid" ili "metak u celo"...
ali kad razmislim toga nesmije biti...cilj drzave, po meni" nesmije biti osveta nego reintegracija...zlocinci su isto ljudska bica, i nitko nije roden sa genom zlocinca (iako najnovija istrazivanja i pokazuju nesto u tom pravcu...neki defektan gen, nemam jos dovoljno znanja o tome)
jedini bitno je, za bolesne i nepopravljive, da se drustvo od njih zastiti, forenzicke ustanove npr., ili neki zatvoreni tip doma...
ja sam protiv bilo kojega cisto represivnog sistema
 

Znaš kako je, Tokyo, postoje tri osnovne kategorije ljudi: problematični, spavači i čistači.

Problematični prave probleme i čine razna nedela sebi i drugima.
Spavači gledaju, kritikuju nedela problematičnih i ništa ne preduzimaju.
Čistači sve dovode u ravnotežu. Nekad su ih zvali dželatima. Kako god, rade sa rukavicama...
 
Питао бих дежурне "хуманисте" како би се понашали да је неко повредио или убио њима драгу особу?
Да ли би онда послали убицу/силоватеља само у лудницу?
 
Нисам за смртну казну, јер сам сигурна да ја лично не бих могла да одузмем некоме живот и да ме то не прогања, без обзира шта је дотична особа урадила.
Мислим да је доживотна робија без права на помиловање сасвим довољна казна.
А што се тиче присилног рада, мислим да би сваки осуђеник морао да ради у затвору, а не да `лади јаја на рачун пореских обвезника!
 

Back
Top