Lepa i zgodna

gost 92482

Primećen član
Poruka
636
Često sam u prilici da čujem ili pročitam da za neku devojku kažu kako je lepa i zgodna (najčešće to čine same za sebe, al ajd). Može li neko meni duduku da pojasni tanane razlike između ova dva, kao i šta označava njihov sklop? Hvala.
 
Lepa - lepa glava (a meni se povraca od takve lepote, misli se, mesnata, rumena u licu, sa jako nasminkanim ocima i usnama), zgodna - lepo telo. Tako neki misle.

A ja mislim: Lepa - estetski lepa, kad je pogledam stvara mi se osecaj za lepo. Zgodna - :-) moze da bude zgodna za zezanje, pogodna kao suparnica, zgodna za nekoga jer je neko na njenom nivou pa za njega ima lepo telo.
 
Slatka moze da znaci, slatko ce mi pasti ova, lako cu joj skinuti decka, ili, lako cu da je zavrtim oko malog prsta, ispalice se, navuci cu je na svasta. Sto bih ja govorila za devojku da je slatka u pravom smislu kad sladak decko to znaci savrsen za mene, pre svega fizicki,a ja nikad ne bih bila lezbejka.
 
Često sam u prilici da čujem ili pročitam da za neku devojku kažu kako je lepa i zgodna
"zgodna" - odnosi se na telo koje je skladno gradjeno (uobicajeno oznacava vitku figuru sa sisama i dugim, fino izvajanim nogama).
"lepa" - odnosi se prevashodno na lice i opsti utisak... ali ja bih rekla da je to bilo koja devojka koju ti vidis lepom.
zgodna devojka ne mora biti lepa (Rosi Di Palma), ali ni lepa devojka ne mora biti zgodna (Ivana Konstantinovic).
 
mislim da je podeljeno. ovi moji iz familije listom imaju lepe zene (ono lepa lica, kestenjastwe duge kose i divan ten i zubi), ali su okruglaste pre nego vitke...a opet neki ortaci insistiraju na mrsavosti i telu, a devojke im imaju ruznjikava lica... naravno, sve ovo sto ja pricam bacite u vodu - bitno je subjektivno, tj. da su njima njihove devojke privlacne (a za to se ne mora biti ni zgodan ni narocito lep)
 
Bitno je da devojka ima makar nešto lepo. Bilo to lice ili noge, guza, sise, šta god.
Dešavalo mi se da se 'naložim' na devojku koja niti je nešto lepa, niti zgodna, tj. bila je
antipod takve devojke, ali me je nešto neverovatno privlačilo u njenom osmehu i očima.

@LePiaf: Isti slučaj sam imao kao mlađi. :D Lice neverolvatno lepo, a telo hjudž. I nikad' ne bi'
pomislio da tako lepo lice može biti na takvom telu, zato što joj je lice bilo 'pomršavo'. :?
 
Sise i dupe u principu ne bi trebali da budu markeri lepote. Na žalost, danas se to jako često meša tj. sisato = lepo.
Verovatno si mislila da su im lepe one upadljivo jebozovne? Tip Miloske Venere:lol:.
Slazem se da ljudi cesto ne primete pravu lepotu, ako nije istaknuta da bude oci, upakovana...
Ali to je jako dobro ustvari! Zato sto odredjeni tip lepote primete upravo ljudi za koje su one pravi izbor!
 
Bitno je da devojka ima makar nešto lepo. Bilo to lice ili noge, guza, sise, šta god.
Dešavalo mi se da se 'naložim' na devojku koja niti je nešto lepa, niti zgodna, tj. bila je
antipod takve devojke, ali me je nešto neverovatno privlačilo u njenom osmehu i očima.

@LePiaf: Isti slučaj sam imao kao mlađi. :D Lice neverolvatno lepo, a telo hjudž. I nikad' ne bi'
pomislio da tako lepo lice može biti na takvom telu, zato što joj je lice bilo 'pomršavo'. :?
Da! Bitno je da ima ono nesto!
Pogled, zube, kosu , oci, kozu...:)
Ima dosta lepih muskaraca koji mi se ne svidjaju, nekako su mi sminkeri :) Ili imaju ruzne dlake (previse ili premalo...).A ako nema zubice fine, dzabe mi misici i teretana!

Imam teoriju da zene dosta gledaju genetski potencijal. Mada cesto nesvesno:)
 
Ja mislim da je zgodna fin izraz za yebozovna...ali malo blazi,recimo neshto kao 1.stepen gradacije.
"Zgodna" se vishe odnosi na fizichki aspekt lepote a "Lepa" je spoj duhovnog i telesnog.
 
imam jednu drugaricu koja je bas yebozovna, a nije zgodna - realno ima par kg-a vise. kad je pogledas, uvek neki seretski osmeh, pune usne, sjajne oci, stav, flert...ama cela je yebozovna, provokativna i zenstvena...
nema ni onu klasicnu lepotu, ni zgodno telo.
al je seksipilna
lepa vs zgodna - isticem ono sto je njena jaca strana - lice ili telo...dajem kompliment pa ono sto nije sjajno ne spominjem. drugi stepen je simpaticna ili slatka kombinovano sa pametna . treci stepen dobra.
ja tako
 

Back
Top