Koji je smisao zivota?

slytherin_rules

Zainteresovan član
Poruka
276
Da li moze neko da mi kaze koji je smisao zivota, jer ponekad pocnem da mnogo filozofiram i padam u depresiju. Jednom ce se sve zavrsiti, sve sto smo ucinili, sve sto smo osecali ce nestati, izbrisati se, zaboraviti se. Ja sad kao treba da zivim neku svoju pricu, i u jednoj sekundi sve to pada u vodu? Pa, 'oce l' neko onda da mi objasni koji je smisao zivota i koja je svrha zivljenja?
 
slytherin_rules:
Da li moze neko da mi kaze koji je smisao zivota, jer ponekad pocnem da mnogo filozofiram i padam u depresiju. Jednom ce se sve zavrsiti, sve sto smo ucinili, sve sto smo osecali ce nestati, izbrisati se, zaboraviti se. Ja sad kao treba da zivim neku svoju pricu, i u jednoj sekundi sve to pada u vodu? Pa, 'oce l' neko onda da mi objasni koji je smisao zivota i koja je svrha zivljenja?

bavi se umetnoscu, popni se tamo gde niko nije ili ti upoznaj samu sebe i jednog dana znaces da si besmrtana :wink:

jeeeeeeeee

kad majstor obavi posao vise nema sta da trazi, quit :roll: 8)
 
baaka:
slytherin_rules:
Da li moze neko da mi kaze koji je smisao zivota, jer ponekad pocnem da mnogo filozofiram i padam u depresiju. Jednom ce se sve zavrsiti, sve sto smo ucinili, sve sto smo osecali ce nestati, izbrisati se, zaboraviti se. Ja sad kao treba da zivim neku svoju pricu, i u jednoj sekundi sve to pada u vodu? Pa, 'oce l' neko onda da mi objasni koji je smisao zivota i koja je svrha zivljenja?

bavi se umetnoscu, popni se tamo gde niko nije ili ti upoznaj samu sebe i jednog dana znaces da si besmrtana :wink:

jeeeeeeeee

kad majstor obavi posao vise nema sta da trazi, quit :roll: 8)

thanx baaka!you made me feel better! :D
 
Da, znam ja da vredi ziveti u ovom trenutku za mnoge stvari,ja mnogo cenim zivot,i inace I wouldn't, I couldn't made myself a victim. Samo ponekad ne shvatam poentu of why are we here. Maybe love? Da li mislite da sitnice koje ste ucinili,za koje ste mislili da su nevazne,mogu znaciti mnogo u buducnosti,i mogu mnogo uticati i na vas i na vasu okolinu, a da vi to i ne primetite? (Ja sam Aristotel 2 :P )
 
A znas sigurno i ti da se cesto cimamo oko nekih stvari, ulazemo mnogo truda...Evo ti na primer-forum.Ko zna koliko sam ja sati do sada ovde potrosila,pa ne stize dzabe meni racun 5000din.Da li ce to imati nekog uticaja na moju buducnost? Vrlo moguce da nece...I zbog toga se nerviram. Sto sam toliko truda ulozila u neke apsolutne sitnice, i cimala se oko njih,kidala svoje zivce i nerve, da mi to na kraju ne bi nista znacilo.Ovo stvano nema smisla!Zivot je jedna besmislena stvar!
 
Zivot ne cine samo divne stvari. Da li je neko rekao da je sve u zivotu "med i mleko"? Tvoja sudbina je u tvojim rukama. Verovatno ti i nije tako lose na forumu, zato si ovde, zar ne? Sve sto radis ima neke posledice, dobre ili lose. U slucaju neta...veliki t.racun, sasvim normalno..utesicu te meni je poslednji bio 6800. I ne razmisljaj o sitnicama. To jesu sitnice. A kad samo pomislim koliko sam zivaca gubila u skoli, jos kad mi smanji ocenu namerno, krava :lol: , uvek..."trebala sam ovo...ono", i nikad kraja. :roll: "Filozofiranje", pre bih rekla da nisi povrsna kao vecina ljudi, jos si mlada i normalno je da ne shvatas neke stvari bas najbolje. a za koju godinu ces se tek uveriti koliko su ljudi stoke, kako mogu da budu super s tobom, a sutra "noz u ledja", koliko su prosti, neosecajni, bahati...Vremenom ces poceti drugacije da razmisljas.
Neces padati u depresiju zbog nebuloza, uradices nesto zbog cega ces biti ponosna, vise ces ceniti sebe. Zavoleces zivot...nije sve tako crno. Jeste, ponekad je previse bola, ali ebi ga, "pain is always a pleasure" :roll:
Dosadila sam sama sebi, pa sad..valjda ovo ima nekog smisla :roll:
 
Devilishgirl:
Zivot ne cine samo divne stvari. Da li je neko rekao da je sve u zivotu "med i mleko"? Tvoja sudbina je u tvojim rukama. Verovatno ti i nije tako lose na forumu, zato si ovde, zar ne? Sve sto radis ima neke posledice, dobre ili lose. U slucaju neta...veliki t.racun, sasvim normalno..utesicu te meni je poslednji bio 6800. I ne razmisljaj o sitnicama. To jesu sitnice :lol: . A kad samo pomislim koliko sam zivaca gubila u skoli, jos kad mi smanji ocenu namerno, krava :lol: , uvek..."trebala sam ovo...ono", i nikad kraja. :roll: "Filozofiranje", pre bih rekla da nisi povrsna kao vecina ljudi, jos si mlada i normalno je da ne shvatas neke stvari bas najbolje. a za koju godinu ces se tek uveriti koliko su ljudi stoke :lol: , kako mogu da budu super s tobom, a sutra "noz u ledja", koliko su prosti, neosecajni, bahati...Vremenom ces poceti drugacije da razmisljas.
Neces padati u depresiju zbog nebuloza, uradices nesto :lol: 8) zbog cega ces biti ponosna, vise ces ceniti sebe. Zavoleces zivot...nije sve tako crno. Jeste, ponekad je previse bola, ali ebi ga, "pain is always a pleasure" :roll:
Dosadila sam sama sebi, pa sad..valjda ovo ima nekog smisla :roll:

kill'em all :lol:
 
Gosh, thanx for support! Veruj mi, iako sam mlada,vec sam do sada mogla na neke, mozda blaze nacine, iskusila kako prijatelji mogu da ti zabiju noz u ledja, i iznevere te kada su ti najpotrebniji. Jednim delom zbog nekolicine prijatelja koje sam smatrala pravim, a koji su se kasnije ispostavili kao poslednja djubrad, nisam mogla da shvatim poentu svega ovoga. A neko je rekao na prvoj strani (izvinjavam se unapred sto ne mogu da se setim nicka) da samo zivim svoj zivot. U prevodu da ne gledam na buducnost, i da ne razmisljam previse. Ja bih volela da nisam ovoliko filozof koliki sam, ali jednostavno sam takva po prirodi. I uvek sam sebi postavljam pitanje "A sta posle". Ja sam mnogo komplikovana osoba.
 
Dobro... ali razmlisli malo, kako bi izgledalo to tvoje interesovanje ,,sta posle, kako, zasto...''...

Ujutro ustanes i postavis sebi pitanje: ,,Zasto moram da ustanem? Koji je smisao toga?...''. Ti o tome razmisljas pola sata, zakasnis u skolu.

Na putu do skole razmisljas: ,,Zasto skola? Zasto mi je to potrebno? Koja je svrha toga?...''. Pokvaris ocene, napravis nekoliko ukora...

Za ruckom gledas u svoj tanjir i pitas se: ,,Za cega ce mi hrana?... Zasto mi je ona uoste potrebna... O zasto, zasto?...''.

I ubrzo postanes depresivna, puknes godinu ili pre toga umres od gladi... Zato sam rekla da ne treba previse da se brines o ,,smislu zivota, spoznavanju sebe, ...'' Samo ziveti zivot... :wink:
 

Back
Top