Sexy things

pa kao....moćan je.... vidi... paralela pare i sex.....ameri kad kažu....devojka od milion dolara....ili kako se osećaš...kao milion dolara....to sa stvarima je novac-sex-moć....ili kad je esteteski lepo....pa je i skoopo...materijalizacija sexa ....... ( :
 
ok sex-moć...ali ima i stvari koje ne uključuju nužno Moć kao neko svojstvo.

evo npr.

koja je od ove dve more sexy

22255531.jpg


ili

istockphoto_2109626_porcelain_tea_cup_with_floral_design.jpg
 
...ne mora noožno....sličice.... ova gore šoljica je elegantnija, i što je važnije-šalje porooku.....može da boode sexy... zove na drooženje...iako ova dole ..... je sigoorno skooplja..možda je neki porcelan sa visokom cenom...ali je prazna i samo je fotka šoljice.........tako nekako...postoje tako simboli...
 
kako komplet solja moze da bude seksi? :?
ok
ako moram da biram ova prva,druga je kicerica,al to gledam po lepoti vise.soljica nije seksi i tacka.ova druga ko da je moj bakutaner izvuko iz skrinje.
 
pa malo se osecam glupavo kada analiziram seksipil solja al ajde :lol:
volim jednostavnost,ravne linije i eleganciju,odmara mi oci a i nekako je lepo.geometrijski je pravilno i stvara osecaj savrsenosti,potpune kontrole i mira.
sa druge strane previse nakicene i zakomplikovane stvari mi smetaju jer su kofuzne i ruzne za videti.konkretno u poredjenju solja,ne mislim da li su seksi ili ne,jer solja to meni ne moze nikako da bude.ali ako govorim o estetici - kako solje tako i ljudi,previse nakiceno,detaljno i naglaseno mi je neukisno i iritirajuce.
ne govorim o ekstravaganciji,to volim - ali opet u okviru onog elegantnog gore.
kada bolje razmislim uvek su me zbunjivale i nervirale asimetricne stvari i previse neukusno naglasene stvari,a ona soljica mi je upravo preforsirana onim zbunjem.
 
Zanimljiva tema.Ali ja nemam obicaj da kazem da je nesto od materijalnih stvari sexy.Lepo,fensi,zanimljivo...al sexy ne,koliko se secam.Sto se solja tice:lol: ,ona prva mi se svidja,simpa je,jednostavna,bez suvisnih detalja,ova donja je kicherica teska!Btw MRZIM mrtvu prirodu tako na slikama,gde god,to mi je bas ruzno...
Sto se poJente pitanja tica,neko je lepo odgovorio,stvari koje si naveo kao primere su sexy jer samim posedovanjem se tako osecas (?) Mocno.I drugi te tako gledaju,povrsni pogotovo-na visem si stepeniku cim ih posedujes makar ninasta ne licio,al da izvadis kljuceve BMW-a,telefoncic dobar na sto,odma' si lep.Imas osobe koje se loze u bukvalnom smislu te reci na materijalne stvari,vredne jel.Ne mora to biti ni extra lepo,estetski,nego pre-skupo.
 
super.

a ovde? koja je kuća "sexy" i zašto

redhouse.jpg


i

istockphoto_3388307_detached_house_symmetric.jpg
hm,mislim da su slike dosta neusaglasene jer je prva kuca dosta veca a druga je relativno mala,ili tako bar izgleda iz ovog ugla.
sto se tice prve kuce,svidja mi se jer je arhaicna nekako a i jer ja jako volim kuce gradjene u tom stilu - od crvene cigle.medjutim ne bih tu zivela.previse mracno cak i za moj ukus.
sa druge strane volim dosta stakla i svetla u zivotnom prostoru,i donja kuca je pozitivnija i nekako ima zivota iako odavde deluje ko kutija sibica.volim i staklene stolove - staklo gore,dole neki metalni deo,ne znam koji je materijal.
ovde bih cak mogla da kazem malo konkretnije - prva kuca je lepsa - kao nesto da se gleda samo, ali druga je vise seksi :lol: samo sto bih u mojoj varijatni stavila bar jos pet krovnih prozora :lol:

inace vezano za ovu drugu kucu,letos sam u berlinu videla savrseni zivotni prostor - kuce dvospratnice i jednospratnice,sa cele prednje strane staklo i zavese...unutra drvo i metal,ma fantazija,ko najgori voajer sam blejala u kuce 15 mnuta :lol:
 

Back
Top