Toshetova natalna



E, ma ja ne dramim kada je smrt u pitanju. Mislim da je zivot najstrasnije sto se ljudima desava.. Ako nekoga zivot ne plasi, ne znam zasto bi ga plasila smrt. :confused:

Evo ja npr., tipičan sam primer osobe koja se ni malo ne plaši smrti.
Imam Veneru u 8. polju u četiri dobraaspekta, izmedju ostalog i u trigonu sa Plutonom.
Moram priznati da me fenomen smrti u neku ruku fascinira.
 
Nego, da se vratimo na temu.;)
Evo analize Tošeove karte.


Jedan od najpopularnijih pevača na prostorima bivše Jugoslavije Todor-Toše Proeski izgubio je tragično život u saobraćajnoj nesreći 16 oktobra 2007 godine. Tragična smrt mladog pevača potresla je ceo Balkan. Pripadao je generaciji koja je stasavala nakon raspada stare Jugoslavije, kada su ustanovljeni novi kriterijumi u odnosima izmedju naroda i narodnosti, a mnoge vrednosti, naročito ljudskost i humanost dovedene u pitanje. Uživao je epitet sveca u Makedoniji, blagonaklono prihvatan u Srbiji, sa uvažavanjem dočekivan u Sloveniji, a nagradjivan u Hrvatskoj i Bosni.

Toše je bio u znaku Vodolija, a u podznaku Bik. Kao i sve Vodolije bio je čovek slobodnih shvatanja, druželjubiv i uvek prijateljski nastrojen. Podznak u biku darovao mu je svo strpljenje i staloženost koje je potrebno za ostvarivanje zacrtanih ciljeva. Aspekt trigona izmedju Sunca i Jupitera govori da je reč o rodjenom optimisti koji umeo da prepozna sreću i znao šta želi od života. Aspekt izmedju Saturna i Sunca ukazuje da je sve uspehe postizao vlastitim zalaganjima i voljom. Bio je veoma odgovorna i visoko moralna ličnost.

Pored toga što je bio veliki pevač, bio je i veliki čovek. Osim po svom andjeoskom glasu na šta nam ukazuje pozicija Venere, ostaće upamćen i po humanitarnom radu. Održao je veliki broj humanitarnih koncerata, učestvovao u raznim akcijama za pomoć deci sa posebnim potrebama i deci bez roditelja i pomagao siromašnima. O čemu govori sazveždje Vodolije u kom mu se pre svega nalazi Sunce. Takodje položaj Sunca nam ukazuje da je uprkos velikoj popularnosti i finansijskim mogućnostima, bio je veoma skroman i umeren u svemu. Razuman i častan čovek. Pored pevanja bavio se sportom i završavao muzičku akademiju. Vladar prvog polja Venera nalazi se u devetom polju i kulminantna je planeta njegovog horoskopa. To ukazuje da je bio veoma ambiciozan, uvek u pokretu, dosta putovao naročito u inostranstvo.

Aspekt trigona izmedju Sunca i Meseca govori da je bio dobra i osećajna duša koja je volela sva živa bića. Veoma razuman, tolerantan i saosećajan. Voleo je porodicu, patrijahalno je vaspitan, iskreno verovao u Boga, a roditelji su mu časni i pošteni ljudi.

Pozicija planete Uran u sedmom polju na 29 stepenu Škorpije govori o tome da je Tošetu bilo sudjeno da za života ne udje nikada u brak. U ljubavi nije imao puno sreće i obično je ulazio u veze sa osobama sa kojima nije bio na istim talasnim dužinama. I ako je bio po prirodi u životu skroman, umeren i staložen, u ljubavnom životu je bio temperamentan i možda ne dovoljno shvaćen. Umeo je dosta puta da bude ljubomoran, ali to je zato što je umeo iskreno da voli i to je zahtevao i od partnera.

Sunce koje se nalazi u zenitu horoskopa je vladar petog polja kreativnosti, i postavljeno je u Vodoliji koja se uvek odnosi na originalnost i savremenost. Da je nekim slučajem poživeo duže, ovaj momak bi postigao mnogo toga. I ovako su njegove pesme veoma kvalitetne, originalne i dosta slušane, ali bi pored toga uspeo da karijeru izgradi u više pravaca jer su mu sfere interesovanja bile raznolike. Ali sudbina je želela da mnoge poslove ne završi do kraja, i bez obzira na sve udje u istoriju gde će biti upamćen kao čovek sa andjeoskim glasom i božanskim mislima.



„Opasnost u saobraćaju i tragična sudbina“



Aspekti koji u Tošetovom horoskopu ukazuju na opasnost i moguću tragediju u saobraćaju su Merkur konjukcija Mars, kao i konjukcija vladara trećeg polja Meseca sa vladarem osmog polja Jupiterom. Što pored toga ukazuje i na to da ga smrt može zadesiti u inostranstvu. Pozicija Neptuna u osmom polju govori o tome da je Toše smrt doživeo u snu. Tranzitni aspekti koji ukazuju na moguću tragediju u tom periodu su aspekti planete Mars koja je ušla u treće polje saobraćaja šaljući kvadrat ka stelijumu planeta u Vagi, prvenstveno ka Mesecu, Saturnu i Jupiteru. S’obzirom da se Mars spremao za retrogradni hod vršio je puno jači i negativniji uticaj nego što je to uobičajeno kod brzog prolaza. O mogućoj saobraćajnoj nesreći takodje govore loši aspekti (i natalni i tranzitni) planete Merkur koji su sredinom oktobra bili na snazi.

O tragičnoj sudbini i preranoj smrti govori loš aspekt vladara ascedenta Venere i vladara osmog polja smrti Jupitera, kao i postavka planete Uran. Da će ga nesrećnim slučajem u smrt odvesti jedan od najboljih drugova može se zaključiti na osnovu postavke planete uran koja je inače vladar 11 polja prijatelja, a takodje i zbog konjukcije Marsa i Merkura u istom polju, koja se uvek odnosi na opsnost od brze vožnje.
 
Hoces da kazes , ukoliko bi ti neko rekao da " neces dugo"...obradovala bi se...tj. bilo bi ti sve jedno ?Alal vera...:|

Pa ja u stvari sama za sebe kazem da necu bas trcati na duge staze. Nije da sam morbidna, ali ne mogu da se foliram da nisam provalila kako izgleda horoskop osobe koja ne dozivi starost. Cak sam primetila i sablon osoba koje ne dozive 40-tu. Pa ima i drugih sablona. Meni licno to nije tabu tema. Na istoku konkretno u djotisu to je najosnovnije sto djotisi (astrolog ) ima prava da ti kaze. Njima je to najbitnije , pa tek onda ti objasnjava koliko imas vreme da odradis karmicki zadatak. Ali to nije tema za zapad jos uvek ;)
 
Ne znam. Ja volim zivot, za njega jedino znam...svemu onome ,cemu nisam sigurna...ne da ne mogu da se radujem, ne da ne moze da mi bude sve jedno...nego ne znam.

Zavisi kakav zivot vodis? Nije isto nekome ko se mnogo trudi i uspeva postepeno i nekog ko se koliko god trudi ne ide nista od ruke stagnira godinama pa i kad se nesto desava to su teske price, porodicne tragedije, zivot ide tri koraka unatred pa pa te vraca dva unazad pa izgleda kao da izlaza iz neke velike kocke nema. Ja kad cujem da je neko " otisao" prvo sto mi padne na pamet " Blago njemu" . Sto je najgore nekad to lupim na glas. :mrgreen:
Al Toseta sam obozavala pa mi bas bilo grozno sve , i neposteno. Al uvek dobri ljudi umiru mladi ne znam jel ste primetili to! - Po vedama se smatra da je Zemlja mesto gde se se odradjuje losa karma, kad to zavrsimo nemamo sta vise da trazimo surovom svetu. Zato Hriscansto smatra da je zivot dar Boziji " dar " ( sansa ) da se popravimo, iskupimo i ne kvarimo dalje na drugoj strani jer se onda vrtimo u krug - Vecnoj Samsari. Istocnjacki mudraci kazu da se za svaku osobu koja je rodjena zna tacan broj udisaja i izdisaja - i slucajnosti nema sto se kraja tice.
 
Sve je to bila jedna cudna greska, ili mi je i danas tesko da shvatim...
Ni po natalnoj, ni uopste ne bih rekla da ce to da se desi.
Ali kako Neptun "vlada" i masama, mozda je zato sve ovo, neshvatljivo...
 
Zavisi kakav zivot vodis? Nije isto nekome ko se mnogo trudi i uspeva postepeno i nekog ko se koliko god trudi ne ide nista od ruke stagnira godinama pa i kad se nesto desava to su teske price, porodicne tragedije, zivot ide tri koraka unatred pa pa te vraca dva unazad pa izgleda kao da izlaza iz neke velike kocke nema. Ja kad cujem da je neko " otisao" prvo sto mi padne na pamet " Blago njemu" . Sto je najgore nekad to lupim na glas. :mrgreen:
Al Toseta sam obozavala pa mi bas bilo grozno sve , i neposteno. Al uvek dobri ljudi umiru mladi ne znam jel ste primetili to! - Po vedama se smatra da je Zemlja mesto gde se se odradjuje losa karma, kad to zavrsimo nemamo sta vise da trazimo surovom svetu. Zato Hriscansto smatra da je zivot dar Boziji " dar " ( sansa ) da se popravimo, iskupimo i ne kvarimo dalje na drugoj strani jer se onda vrtimo u krug - Vecnoj Samsari. Istocnjacki mudraci kazu da se za svaku osobu koja je rodjena zna tacan broj udisaja i izdisaja - i slucajnosti nema sto se kraja tice.

Bez obzira ima i ovde lepota, jeste surov ali je i interesantan, i ja volim zivot. Sad sto nas neka visa sila ponekad spreci da uzivamo u njemu to je druga prica.Dovoljno je da budes mlad, zdrav i da imas para da uzivas u zivotu potpuno, ali opet postoje ljudi koji sve to imaju pa su opet nesrecni, i tu dolazi znak pitanja :confused:
 
Jel ima neko podatke o njegovom rodjenju i da li je mogla da se predvidi takva tragedija ?
Ne moooogu da verujem da se neko setio na tako odvratan nacin da proveri istinitost astrologije....Ako ces proveravati.....proveravaj na sebi.......a ne na stradalima i umrlima.... (cime li je ova tema zasluzila da stoji ovde skoro 2 godine, nije mi jasno)
 
Poslednja izmena od moderatora:

Back
Top