Novi spomenik u Bg

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Gost 36589

Domaćin
Poruka
3.225
Slusam jutros na vestima,podignut novi spomenik u Bg.
Ni manje ni vise nego decaku romu,kog su pre 10 godina ubili skinhedsi.
Kaze...i predsednik drzave postavio venac.

Sta vi mislite o tome?

Ja mislim da Srbija nije mogla nize da padne i pored cinjenice da je SZO proglasila ovaj vek vekom roma.

Nekad je bilo potrebno da covek nesto uradi kako bi mu podigli spomenik,ako nista drugo bar da pogine za slobodu svoje zemlje.
 
...он је био дете које никако није заслужило такву судбину..следеће што можемо очекивати је скрнављење истог, повлачење по новинама, прикупљање поена разних страначких лидера који ће се сликати поред споменика итд...
 
...он је био дете које никако није заслужило такву судбину..следеће што можемо очекивати је скрнављење истог, повлачење по новинама, прикупљање поена разних страначких лидера који ће се сликати поред споменика итд...

Nemam sta da dodam.
 
....taj dečak i počinioci nerazoomnog ubistva su, takođe....bili maloletnici...dobili su svoje najviše zaslužene kazne......kada kao primer staviš nešto što će ljoode da pozorava i opominje....na totalnu sooludost međurasne mržnje.. u tom smislu je to ....... misliš li da će nekome da smeta ta ploča na zidu...nećeš moći da prođeš...ili šta.........na zelenjaku je inicijavom građana isto postavljena ploča posvećena jednom bezoomnom zločinu.........maloumnici su misli da je gloomac dragan maximović ciganin i ubli su ga..pre dve , tri godine......zar je potrebno objašnjavati.....
 
ej, doors, kazes da pogine za slobodu...u neku ruku, dete je stradalo zbog toga...jer, kod nas su romi neslobodni, cim slobodu koju imaju ne znaju (i ne mogu) da koriste...ako shvatas sta hocu da kazem. dakle, doors, percipiraj malo sire i dublje.
 
Matora, moram da te iskritikujem po prvi put ikao si mi simpaticna. To romsko dete ocu reci "cigance" je sigurno pralo sofersajbne na semaforu, kralo po pijacama, prosilo po Knezu..... ili sl. Tesko da igde mozes da cujes da je neki ciganin vukovac u skoli ili da je uradio nesto za dobrobit naroda. Ja to nisam cuo. Obicno cujem suprotno i kada ih vidim, uhvatim se za novcanik ili mob da vidim dali su jos tu. A to sto kazes da su romi neslobodni......pa slobodniji nemogu biti. Jel treba nama belcima da zabrane setnju ili nesto drugo da bi se pokazalo koliko su cigani slobodni ? Ja licno ostro osudjujem ovaj gnusni cin Borisa Tadica sa dizanjem spomenika iliti spomen ploce jbm li ga sta je. Shlihta se za ciganske glasove kada uskoro dodju izbori. A gde je spomenik [kao sto je neko vec rekao] onome sto je poginuo 5 oktobra kada je on i njegovi dosli na vlast ? Tu se nije sazalio. Kao da je taj neko poginuo od droge....... Sta da kazem osim STRASNO
 
ok. treba podici spomenik i tom coveku koji je izgubio zivot 5. oktobra.:(:oops: ali, politika je jedna stvar, a stvarnost sasvim druga.:-? cinjenica da je glumac dragan maksimovic bio na smrt premlacen samo zato sto je nekome licio na ciganina je strasna.:cry::shock: bila bi strasna i da je covek i bio ciganin, da me neko pogresano razume.8)
da li moju macku volim zato sto je siva i ima zute oci ili je volim sto je super maca?:D
daj, bre....nemoj zezati. ljudi su u pitanju.:roll:
 
Mnogo vrucih glava... besposlen um je djavolja rabota... ljudima padaju na pamet kojekakve nenormalne misli jer im je dosadno, jer su siti i besni i lade yaya od nerada... deca su ubila to dete, ma cije da je, pa ko ih je tako vaspitao... misle da je zivot kao u americkim filmovima, osisaj se, obuj martinke i udri ... mrzim zloupotrebu bilo cije nesrece, sve je to marketing.. i niko me nece ubediti da je ta ili neka slicna spomen ploca zaista zbog secanja na ubijeno dete ili opomena da se ne ponovi...
 
Cigani, narkomani, ******, lezbejke, jevreji.......nisu ljudi. Da njih nema "normalno" ljudstvo bi bolje, srecnije, zdravije i duze zivelo. Nisam pripadnik nacionalnog stroja ali mi se neke stvari kod njih veoma veoma svidjaju. Postoji li neki parametar, zasto spomenik nije podignut npr istaknutom glumcu Pavlu Vuisicu ili npr Stevi Zigonu, Zoranu Radmilovicu........a podignut je ovom cigancetu ? I verovatno nikada nece biti spomenik mladom, lepom i ambicioznom pevacu Tose Proeskom. Ali cigi hoce.......zbog shlihtovanja za svaki glas. Razmisli malo, dali sam u pravu ? Pozz
 
Mnogo vrucih glava... besposlen um je djavolja rabota... ljudima padaju na pamet kojekakve nenormalne misli jer im je dosadno, jer su siti i besni i lade yaya od nerada... deca su ubila to dete, ma cije da je, pa ko ih je tako vaspitao... misle da je zivot kao u americkim filmovima, osisaj se, obuj martinke i udri ... mrzim zloupotrebu bilo cije nesrece, sve je to marketing.. i niko me nece ubediti da je ta ili neka slicna spomen ploca zaista zbog secanja na ubijeno dete ili opomena da se ne ponovi...
Tako je sanja. Potpuno se slazem i podrzavam te. Nije ploca podignuta zbog nekog osecanja nego zbog nekih drugih interesa. Ubedjen sam 100 %
 
možeš da podigneš kome god hoćeš spomenik... al u svome dvorištu.....čoodno je što to ljoodi ne rade, a mnogo vole nekoga.........a zbog čega mislite da samo mladiću koji je poginuo tog dana 5. oktobra .......treba podići spomenik...zar nije neka devojka pala pod bager.....? pre toga....imali smo ono... istog dana na istom mestu poginuo je i policajac. i mladić 9.marta........u isto vreme im se svake godine polažu venci....stvarno ne znam da li postoji ploča...mislim da postoji......ali sad ne mogu da znam sigoorno...btw..ispred atelja 212 nego šta je nego spomenik z. radmiloviću........odnosno um. rad.....al pošto je po nekima i spomen ploča spomenik....dobro...recimo...po meni je skupljanje političkih poena kad premijer dočeka individualnog sportistu na aerodromu.....pa onda razmene suvenire.........
 
Kad neko ko poziva na bombardovanje može da dobije ulicu što ne bi ciganče spomen-ploču, jer em je dete em divljački ubijeno batinama samo zato što neki misle da su nad-rasa.

Principijelno, motivi za posatvljanje nekih monumenata su poruka koja treba da svojim postojanjem potseća ...
 
Pardon,na sta da potseca???
Kao da se to prvi put desilo,pobogu.
Zar nam celo detinjstvo nije jedno veliko potsecanje na fasizam s obzirom da smo zadojeni antifasistickim filmovima.
E sad,daj malo da im lizemo dupeta posto je svet stao na njihovu stranu kako bismo nakupili jos koji poen dok ne uhvatimo Mladica.
Po cemu se to dete razlikuje od ostale hiljade dece koja su zlostavljana pa im niko nikada nije podigao spomenik.

Izvinjavam se,ali meni suludo zvuci : ploca koja ce da nas seca na cigance koje su ubili skinhedsi (u svakodnevnom jeziku i tako ih niko ni ne naziva romima)

Ima li tu logike !?

A da se vratim na ideju s pocetka posta,ako mislis da treba da potseca na cin,pa potsecani smo celog zivota s obzirom da smo svojevremeno svrstavani u isti kos i mi i oni i jevreji.
 
Koji god od moderatora da je prebacio ovu temu na Beograd izgleda da je nije ni procitao.
Poenta nije u gradu,nego u spomeniku.
Ali valjda je lepse da se pise sta je ko jeo za dorucak,koju muziku slusa i koga bi da potu.ca sa foruma.
 
Slusam jutros na vestima,podignut novi spomenik u Bg.
Ni manje ni vise nego decaku romu,kog su pre 10 godina ubili skinhedsi.
Kaze...i predsednik drzave postavio venac.

Sta vi mislite o tome?

Ja mislim da Srbija nije mogla nize da padne i pored cinjenice da je SZO proglasila ovaj vek vekom roma.

Nekad je bilo potrebno da covek nesto uradi kako bi mu podigli spomenik,ako nista drugo bar da pogine za slobodu svoje zemlje.

Ma nemoj a sto su podigli spomenik trubi u Guci? A sto su podigli nekom filmskom junaku tamo negde u istocnoj Srbiji? Bas je lepo da ima sto vise spomenika jer ako se setas, a ne juris negde, mozes uvek da ih razgledas. Ako neko ne nalazi nista lepo u razgledanju spomenika treba da ode u Grcku u Panteon i onda kad bude video njihove spomenike zavolece takvo razgledanje.
 
možeš da podigneš kome god hoćeš spomenik... al u svome dvorištu.....čoodno je što to ljoodi ne rade, a mnogo vole nekoga.........a zbog čega mislite da samo mladiću koji je poginuo tog dana 5. oktobra .......treba podići spomenik...zar nije neka devojka pala pod bager.....? pre toga....imali smo ono... istog dana na istom mestu poginuo je i policajac. i mladić 9.marta........u isto vreme im se svake godine polažu venci....stvarno ne znam da li postoji ploča...mislim da postoji......ali sad ne mogu da znam sigoorno...btw..ispred atelja 212 nego šta je nego spomenik z. radmiloviću........odnosno um. rad.....al pošto je po nekima i spomen ploča spomenik....dobro...recimo...po meni je skupljanje političkih poena kad premijer dočeka individualnog sportistu na aerodromu.....pa onda razmene suvenire.........

Ma samo se Tadic shlihtuje gancima.....
 
Slusam jutros na vestima,podignut novi spomenik u Bg.

to nije spomenik, vec spomen ploca koja treba da sve NORMALNE ljude upozori na primitivizam koji je ovde prisutan.

Cigani, narkomani, ******, lezbejke, jevreji.......nisu ljudi.

a ti si covek? :):):)
sa takvim nacinom razmisljanja bih te proglasio za neku amebicu ili paremecijum u najboljem slucaju :)

I verovatno nikada nece biti spomenik mladom, lepom i ambicioznom pevacu Tose Proeskom.

normalno da nece.
tamo odakle je dobio sve pocasti.

Po cemu se to dete razlikuje od ostale hiljade dece koja su zlostavljana pa im niko nikada nije podigao spomenik.

deckic, kolko ti imas godina?
 
Ma nemoj a sto su podigli spomenik trubi u Guci? A sto su podigli nekom filmskom junaku tamo negde u istocnoj Srbiji? Bas je lepo da ima sto vise spomenika jer ako se setas, a ne juris negde, mozes uvek da ih razgledas. Ako neko ne nalazi nista lepo u razgledanju spomenika treba da ode u Grcku u Panteon i onda kad bude video njihove spomenike zavolece takvo razgledanje.

luckasta,kad tvoja mozdana masa dostigne 1 gram,javi se da ti izdiktiram cirilicu...onda moze latinica pa skupovi.
 
Cigani, narkomani, ******, lezbejke, jevreji.......nisu ljudi. Da njih nema "normalno" ljudstvo bi bolje, srecnije, zdravije i duze zivelo
a da si rodjen kao jedan od njih? ne mislim na narkomane, jer, ajde, oni biraju svoj put :roll: ali da si rodjen kao cigance da li bi odmah izvrsio samoubistvo, ili sta?
verovatno ti je poznato da je hitler smatrao jevreje, ali i slovene nizim bicima.
a cekaj, ti se slazes sa njim u vezi sa jevrejima, ali is iskulirao ovo za slovene?
:lol: mrzim kad ljudi ne razmisljaju dok govore o bitnim stvarima.

sto se tice teme i spomenika za decaka... verovatno jos jedan pokusaj da se steknu glasovi biraca, ali svakako je rasizam tema o kojoj se jos treba govoriti, pa makar i ovakvim povodom!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top