Demokrate beze od izbora za gradonacelnika BG!

GruberBG

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.145
Nisam simpatizer niti cu ikada glasati za SRS,ali je ocigledno da DS izbegava izbore za gradonacelnika Beograda!Jos jedno u nizu krsenja zakona,a sve zarad ocuvanja vlasti i privilegija.Po anketama Aleksandar Vucic ubedljivo vodi u trci za prvog coveka Beograda.Ukoliko se desi da se raspisu izbori i SRS na njima dobije gradonacelnika,sasvim je zagarantovano da ce dobiti vlast i u citavoj drzavi!
 
Ovo je trebalo da bude neki analitički post?:lol:
Kad pišeš o lokalnim izborima, piši o lokalnim izborima, ne o posebnim u nekom gradu ili opštini. Lokalni izbori u Beogradu biće održani kad i u Novom Sadu,recimo, tako da se po ovome može zaključiti da i Maja Gojković beži od lokalnih izbora ili da je DS, njihovim neraspisivanjem, održava na vlasti:shock:
Uostalom, ako imaš pojma, a nemaš, mogao si već da pročitaš da se gradonačelnici, verovatno, neće birati neposredno.
 
Svako bezi od izbora ako mu trenutno stanje odgovara... pa ih pomeri po 6 meseci unapred ili unazad, po potrebi. Ionako je definisana "izborna godina"... niko ne brani da izbori budu 3.1. ili 29.12. ...
A posto niko nema pola glasova u prvom krugu... onda se uvek spreme za drugi... ko ce koga... i koliko... da podrzi, naravno ;)
 
Ovo je trebalo da bude neki analitički post?:lol:
Kad pišeš o lokalnim izborima, piši o lokalnim izborima, ne o posebnim u nekom gradu ili opštini. Lokalni izbori u Beogradu biće održani kad i u Novom Sadu,recimo, tako da se po ovome može zaključiti da i Maja Gojković beži od lokalnih izbora ili da je DS, njihovim neraspisivanjem, održava na vlasti:shock:
Uostalom, ako imaš pojma, a nemaš, mogao si već da pročitaš da se gradonačelnici, verovatno, neće birati neposredno.

DECKO,ja nisam pisao o lokalnim izborima,nego o izborima za gradonacelnika Beograda!Ne znam u kom si kontekstu spomenuo Maju Gojkovic i Novi Sad,ali pokusaj je totalno neuspesan!Za tvoju informaciju Maja Gojkovic je jos uvek ziva,za razliku od Nenada Bogdanovica!Po zakonu,koji se sada krsi,izbore je trebalo raspisati u roku od 15 dana,od dana prestanka mandata gradonacelnika!
Procitao sam ja i da postoji tajno oruzije Nikole Tesle,pa od toga nema nista!:-D
Ali ako nisi znao,a ne znas,zakon o lokalnim izborima jos uvek nije promenjen.Prema tome,postuje se onaj zakon koji je trenutno aktuelan!A taj zakon kaze da se gradonacelnici biraju posredno,odnosno,direktnim glasanjem biraca!
SEDI ,JEDAN!!!:lol:
 
Nisam simpatizer niti cu ikada glasati za SRS,ali je ocigledno da DS izbegava izbore za gradonacelnika Beograda!Jos jedno u nizu krsenja zakona,a sve zarad ocuvanja vlasti i privilegija.Po anketama Aleksandar Vucic ubedljivo vodi u trci za prvog coveka Beograda.Ukoliko se desi da se raspisu izbori i SRS na njima dobije gradonacelnika,sasvim je zagarantovano da ce dobiti vlast i u citavoj drzavi!

Po kakvoj li to računici? Jasno mi je da je Bg najveći deo Srbije, ali ipak premalen za tako jake reči.
 
pa ja koliko znam, donosi se novi set izbornih zakona pa i zakon o lokalnoj samupravi, sve u okviru primene ustavnog zakona...samim tim će izbori biti raspisani do kraja godine. Pošto je logično i normalno da se svi lokalni izbori održe tada, a ne da se održe izbori za gradsku skupštinu grada Beograda po starom zakonu u novembru, pa u februaru po novom....
tačno je da se u slučaju smrti gradonačelnika raspisuju izbori u roku od 15 dana, ali je takođe jasno da ustavni zakon koji je u ovom slučaju jače pravne snage od zakona o lokalnim izborima prolongira ove izbore...
nadam se da sam pojasnio problematiku, ali možete vi i dalje da drvite o zaverama, strahovima i ostalim kenjanjima, to je bar na ovom forumu uvek imalo veću prođu:roll:
 
Po kakvoj li to računici? Jasno mi je da je Bg najveći deo Srbije, ali ipak premalen za tako jake reči.

Kako ja da TEBI to objasnim?!:lol:
Ali,da pokusam!BG ima budzet nekoliko puta veci od budzeta Vojvodine!U BGu zivi 1/4 populacije Srbije!BG poseduje sopstvene medije,kao sto su studio B(besplatna propaganda)!Osvajanjem BG stekao bi se psiholoski utisak kod ostatka birackog tela Srbije!Jer od sadasnjih 4 gradonacelnika u Srbiji,SRS bi imala 2!Sa vlascu u NSu i BGu,ali i sa ostalim opstinama u kojima vladaju,oni bi imali vlast nad 60% teritorije Srbije!Uz sadasnjih 33-34% dobili bi jos nekoliko procenata...
 
Sta ukoliko je?:lol:

pa ne pitaj mene, hvataj se knjige...
ukoliko je do izbora ostalo manje.......
uostalom, bio je sastanak skupštinskog odbora, a radikali su ga napustili i srušili kvorum, toliko im je stalo.
Ti ne kapiraš da oni samo kevću. Ne radi sela već sebe radi.
Uostalom, oni NISU za izbore dok je u toku rešavanje statusa kosova. Ili jesu? Ispravi me.
Ili lažu?
Potvrdi.
 
pa ne pitaj mene, hvataj se knjige...
ukoliko je do izbora ostalo manje.......
uostalom, bio je sastanak skupštinskog odbora, a radikali su ga napustili i srušili kvorum, toliko im je stalo.
Ti ne kapiraš da oni samo kevću. Ne radi sela već sebe radi.
Uostalom, oni NISU za izbore dok je u toku rešavanje statusa kosova. Ili jesu? Ispravi me.
Ili lažu?
Potvrdi.

jao kako neko LAGI :D

radikali su rekli da nisu za raspisivanje republickih i predsednickih izbora dok je u toku resavanja statusa kosova, dok za lokalne izbore nema smetnje :)
 
pa ne pitaj mene, hvataj se knjige...
ukoliko je do izbora ostalo manje.......
uostalom, bio je sastanak skupštinskog odbora, a radikali su ga napustili i srušili kvorum, toliko im je stalo.
Ti ne kapiraš da oni samo kevću. Ne radi sela već sebe radi.
Uostalom, oni NISU za izbore dok je u toku rešavanje statusa kosova. Ili jesu? Ispravi me.
Ili lažu?
Potvrdi.

Znaci ako se status Kosova i Metohije ne resi u roku od 5 godina,do tada nece biti izbora?!I kakve veze ima izbor gradonacelnika sa Kosovom I Metohijom?!
 
Znaci ako se status Kosova i Metohije ne resi u roku od 5 godina,do tada nece biti izbora?!I kakve veze ima izbor gradonacelnika sa Kosovom I Metohijom?!

Kakve veze imaju i jedni izbori sa rešavanjem statusa KIM?
Šta ako oni pomere rok za određivanje statusa sa 10.12. recimo na 01.03. a izbori raspisani, hoće biti prolongiranja već raspisanih izbora
komično je sve ovo
 
jao kako ste bre licemerni kako vas vise nije sramota?

pa zar se upravo vi demokrate niste zalagali da status kosova ne odlaze raspisivanje izbora?

pa sto ne raspisete onda izbore za gradonacelnika, sta vas koci? :)

A što se vi radikali javljate za gradonačelnika kada vas ni tu niko nije zvao?
Računam, analogno... ako vas ne zovu vi se ne oglašavate i tako to :lol:
 
Znaci ako se status Kosova i Metohije ne resi u roku od 5 godina,do tada nece biti izbora?!I kakve veze ima izbor gradonacelnika sa Kosovom I Metohijom?!
znači batalio si zakon o lokalnim izborima i ustav, pa mi sad postavljaš nova pitanja?:roll::lol:
Uostalom, ja ti ne mogu odgovoriti, rekao sam da su radikali izjavili više puta da nisu za izbore(predsedničke i lokalne, jer je bilo govora da će se raspisati u istom danu), pitanje uputi centralnoj otadžbinskoj upravi ili Jerry-ju, svejedno.
 

Back
Top