MUSKARCI KOJI POKUSAVAJU DA ZAVOLE NEKOGA RAZGOVARAJUCI SA NJIM NA CHATU

Znas kako se kaze:Koga zmija ujede i gustera se plasi!!! Moje misljenje je da nije u pitanju losa komunikacija,bice da je pre trazenje nekoga sa slicnim shvatanjima i osobinama.Zivot je isuvise kratak da bi se eksperimentisalo sa stvarnim osobama,suprotnog ili istog pola,zavisi od sklonosti.Ovako je jednostavnije,ne vidimo se,tipkamo i cekamo da se pojavi neko.
Na kraju,bar se ispraznis na tastaturi.Mozes da pises sto ti je volja,bez rizika da se razocaras.
 
Pretpostavljam da ti moze postati drag neko s kim se dopisujes, neko duze vreme... Naravno da to ne moze ni liciti na ljubav, na voleti.... ali je zasigurno emocija odredjene vrste, mada prenosiva. Dopadne ti se neko na netu, neciji stav, stil, razmisljanje, no ako nisi u kontaktu neko vreme s njim, on jednostavno pada u zaborav, zaboravis sta ste pricali, jer jednostavno nemas vizuelni objekat koji bi te podsetio, nemas dodir, glas...
 
Pretpostavljam da ti moze postati drag neko s kim se dopisujes, neko duze vreme... Naravno da to ne moze ni liciti na ljubav, na voleti.... ali je zasigurno emocija odredjene vrste, mada prenosiva. Dopadne ti se neko na netu, neciji stav, stil, razmisljanje, no ako nisi u kontaktu neko vreme s njim, on jednostavno pada u zaborav, zaboravis sta ste pricali, jer jednostavno nemas vizuelni objekat koji bi te podsetio, nemas dodir, glas...

Ja mislim da prilikom razgovora na netu nestaje ono uzasno osecanje dosade i samoce koje nam tisti dusu. Ta dva osecanja su veoma veliki problem u covecijem zivotu. Pre se odlucimo za sedenje i kuckanje nego... Setnju, voznju, ... Veoma je tesko danas imate prijatelje ! Svi su zauzeti, rade, ...
A na netu je lako naci nekoga ko ima vremena da razgovara ...
 
Ja mislim da oni imaju problema sa komunikacijom :wink:


ja ne razumem...ne razumem ja... :-(
a sh'a ako uopshte NE POKUSHAVAJU DA ZAVOLE , a na chatu su...jel' onda nemaju problem sa komunikacijom...hehehe ili imaju problem sa zenom...ili sa ...drugom...
...lupam...samo mi je zapelo uvo za ovo ''da zavole'', vratilo me u detinje dane leksikona, kad smo mislili da ljubav sluzi da se neko voli :-)
 
Da ti nisi onaj sa oglasom (TRAZIM ZENU ZA OZBILJAN(PRAVI) BRAK....bla,bla), pa sad probas iz drugog ugla da napecas nesto?
A ne, tip je tražio FIKTIVAN a PRAVI brak. Malo se zayebao, al ionako je obrisano. :lol:

Što se tiče ljubavisanja na netu, zašto ne - za one koji su romantici i naivni do yaya.
Može se zaljubiti u nekoga, naravno, ali ne u pravu osobu nego u osobu koju je stvorila tvoja mašta.
Neko ti piše divno, krasno, pošalje sliku ruže, napiše stih - ti ga zamisliš kao Apolona a nemaš pojma da možda taj tvoj Apolon dok se dopisuje s tobom češe dupe, prdi i čačka nos.
 
...sad se ne zezam...ne usudjujem se da komentarishem zashto neko radi ovako i onako, razlichiti smo, neko voli forumsku komunikaciju, neko uopshte, neko telefonira beskrajno, a nekome telefon sluzi za hitnu pomoc, neko shalje SMS poruke svakojakog sadrzaja i to smatra extra provodom...nekad su ljudi pisali pisma i sl...moje je samo da kazem, meni se svidja ovo ili ne...ima stvarno ljudi koji vrte istu prichu iste dozivljaje, isti kalup, pa im je chat super da ih tudje priche zabave, jer ne produbljuju odnose...shta znam...
...a inache igrom sluchaja, bash znadoh jedan mushki primer...chovek jednostavno MNOGO voli da DA PRICHA i ja mislim da boravak dotichnog na kojekakvim chatovima SPASHAVA blizu u dalju okolinu od hronichnog davljenja nebitnim rechima i dogadjajima...ali chat potraga je bila samo radi kres kombinacija poshto se emotivna potreba za ljubavlju josh koprcala u povojima, zaostala u razvoju...dal' je bilo neshto ili 50% prazne slame, nemam pojma, ali lovachkih pricha kol'ko volish, a razmenjene slike obishle ''kuglu zemaljsku'', ja mislim kad bi srela te cure uzivo, ne bi znala ime, al bi se setila''a to je ona shto je sa X radila to i to''...hocu reci, da on sam bi za sebe rekao da je sasvim normalan, shta vishe savrshen, tako da nisu samo pacenici chat konzumatori...imam utisak da to postaje stil zivota...komp postaje organ nasheg tela, sve vishe i vishe...shto milom, shto silom...
...a eto, i sam forum se uvuche pod kozu neprimjetno...pa secam se i pre i preko tel se deshavalo da upozanash ljude i svashta bude iz toga, pa se pitash da li je bilo sluchajno...
kako god , mislim da neshto shto mora da se sretne, sreshce se i na glup i na pametan nachin, pa onda da ne gledamo ''u dlaku'' kako...neka svako radi kako zeli, vjerujem da se ljudi ''prime na novu igrachku'', npr meni Forum, nekome chat i sl...pa kad dosadi onda neshto drugo bude zanimacija i tako...eh, kad bi mogli svi u prirodu i shetnju kad pozelimo, bilo bi divno...

joj, zaboravih da dodam, pa valjda chatuju s nekim zenama, tj, zashto nije tema ljudi na chatu...???
 
Može se zaljubiti u nekoga, naravno, ali ne u pravu osobu nego u osobu koju je stvorila tvoja mašta.
Moze biti da si u pravu..donekle.Sta sa onima koji mogu i u stvarnosti promeniti sliku nekoga ko uopste ne lici na tu sliku koju je stvorio tvoj um?Neshto kao nadgradnja..a kad se osvestis vidis azdahu.
Na jednom od foruma smo baš duboko razrađivali ovu teoriju o fenomenu internet i ljubavi sa interneta.
Moje mišljenje i tada i sada je da net poznanstva imaju i svoju negativnu i pozitivnu stranu.
Pozitivnu - ljudi se lakše opuste kada razgovaraju s nekim a da ga pri tom ne gledaju u oči, lakše se opuštaju i po pravilu su iskreniji (lakše će ispričati neki svoj problem "tamo nekome" nego prvom prijatelju, jer šta ga briga šta taj neko tamo na netu misli o njemu.

S druge strane, vizuelni kontakt nam govori mnogo šta o nekome, do duše postoje i predrasude u vezi izgleda, ali vizuelan kontakt je važan činilac prvog utiska. Takođe glas, sklop rečenice, držanje tijela - sve to nedostaje u komunikaciji na internetu.

Psiholozi kažu da mi vidimo ono što želimo da vidimo, tj. stvaramo sliku o nekome ili nečemu na osnovu svojih raspoloženja.
Tako isto, ako nas neko nepoznat "pogodi u žicu" nekom rečenicom, pjesmicom (koja je obično nečija tuđa) skrene našu pažnju i onda mašta počne da razvija svoju teoriju.

Sasvim druga stvar je shvatiti da si na istoj talasnoj dužini s nekim, nakon čega bi eventualno uslijedilo upoznavanje "face to face" i onda šta ti Bog da.
 
Ja mislim da oni imaju problema sa komunikacijom :wink:


Ja mislim da to ne vazi samo za muskarce, vec i za zene. Nije mi normalno da neko pokusava da nadje srodnu dusu na internetu kada moze da izadje u grad, u pozoriste, u kafic ... po meni su ti ljudi ili ruzni/glupi/smesni ili imaju neki kompleks ili problem sa komunikacijom (kao sto je gore navedeno). Apsolutno mogu da razumem da se posle nekog duzeg dopisivanja izmedju dvoje ljudi jave simpatije i zelja da se upoznaju, ali ne kapiram da neko moze konstantno da ide na chat/forum u potrazi za srodnom dusom i da se zaljubljuje i idealizuje osobu koju cak nije ni pogledao u oci.
 

Back
Top