Ricard Lavlje Srce GEJ

То је обична француска псовка, назвати некога геј, кад се одвоји од њих. То се десило у крсташком походу на Јерусалим, пошто нису могли победити Арапе, Ричард је склопоио примирје са Арапима и они га пусте у Јерусалим, а Французе и остале нису хтели, јер нису хтели, као Ричард, да пристану на примирје.
 
И ја сам чуо ту причу. Ко се сјећа загребачке "Квискотеке" ? У једној од емисија је између осталог било и питање које је везивало Робина Худа (односно романтичног разбојника којег ми знамо под тим именом, а чијег се правог имена не сјећам, иако је тамо речено како се зове) и краља Ричарда Лавље Срце. Као интересантну стварчицу је Млакар онако вицкасто (у његовом стилу) додао да би, да су се срели, Робин и Ричард јако добро слагали, јер су дијелили исте сексуалне склоности. Свакако није речено без основа.
 
gledao sam neku dramu o njegovom ocu, dal je obradjen Sekspir ili tako nesto
tamo je predstavljen kao gej, kao silovao je nekog francuskog princa (zaboravio sam ime) jos kao decaka
po tome je pre pedofil

Шекспир је написао "Ричарда Трећег" (ако си мислио на то), koji нема везе с тим, јер обрађује сличну, али много комплекснију тему. Иначе, Ричард је био француски принц (из породице Плантаженет (Плантаџенет, англизирано)), јер је то био и по крви, језику и образовању, а презирао је Енглезе и врло мало од своје владавине је провео у Енглеској. И никад није конзумирао брак са својом законитом женом, иако је био способан за прављење потомства. Прави друг историјском Робину Худу. Баш би било весело у Шервудској шуми, да су се нашли. :lol:
 
Ričard je bio Norman,umro je i sahranjen je u Francuskoj.Iskreno ne znam zbog čega Englezi normanske(okupatorske) kraljeve računaju u svoje heroje.To bi bilo kao da Sulejmana Veličanstvenog smatramo svojim herojem.Valjda razlika u mentalitetu,'bem li ga.
 
Ričard je bio Norman,umro je i sahranjen je u Francuskoj.Iskreno ne znam zbog čega Englezi normanske(okupatorske) kraljeve računaju u svoje heroje.To bi bilo kao da Sulejmana Veličanstvenog smatramo svojim herojem.Valjda razlika u mentalitetu,'bem li ga.

ali bio je engleski kralj
i kasniji njihovi vladari cesto nisu bili Englezi, nisu ni ovi sad
Sulejman nije bio vladar Srbije, Srbije tad nije bilo, nije tu znak jednakosti
 
То је обична француска псовка, назвати некога геј, кад се одвоји од њих. То се десило у крсташком походу на Јерусалим, пошто нису могли победити Арапе, Ричард је склопоио примирје са Арапима и они га пусте у Јерусалим, а Французе и остале нису хтели, јер нису хтели, као Ричард, да пристану на примирје.
znachi to je tada nastalo :lol:
 
Da li je to moguce?
DA JEDAN OD NAJPOZNATIJH ENGLESKIH KRALJEVA NIJE NORMALAN.
Au!

biti gej ne znači biti ‚‚nenormalan‚‚ baš naprotiv, to je sasvim prirodno, a i zašto bi vam se mišljenje o njemu menjalo zbog činjenice da je bio homoseksualac? pa većina tih velikih ljudi iz istorije su bili homoseksualci i to ne menja ono što su oni uradili, i ne treba nekome da prestane biti omiljena ličnost iz istorije samo zato što je bio gej - to je kao da ti je i bio omiljena ličnost zato što je voleo žene :roll: banalnosti...

nego, uzela sam dotičnu knjigu Fajfrića i sa oduševljenjem sam je držala u rukama pošto sam je dugo tražila, ili makar bilo koju o krstaškim ratovima, a nisam mogla naći nigde :)
 
Ja nisam za to iako ne gajim mnogo simpatija prema gay populaciji. Ipak treba biti svestan da je to bolest i treba to tako tretirati a ne proglasavati nesto protiv prirodno za normalno...mada je u prirodi coveka da radi bas takve stvari... nista novo
 

Back
Top