JAT formalno precizira ponasanje zaposlenih

Interesantni kodeksi ponasanja kruze nekim Bg firmama... ovek me je nasmejavao deo sa garderobom odredjenih boja, cipelama cije stikle ne ostecuju tek montirane podne plocice, zabranom ovoga i onoga, jedenja za stolom ali i izlaska da se jede van tog prostora, zabranm kretanja dalje od 1m od radnog mesta bez saglasnosti shefa... Pitala sam a sta ako sef nije tu, jel zapisavamo radne stolove?
Hoce zapadna pravila a bez trunke mozga su... samo nauceni da drpaju... i crno prevode u najprosperitetnija preduzeca... fuj..
 
Zacudjen sam, nisam ni predpostavio da toga ima u takvom obliku.
Nakaradna interpretacija "zapadnjackih" pravila u firmama....

Slazem se naravno da treba da postoje neki kodeksi, kreirani u zavisnosti od vrste firme, razloga za to i po osnovu opsteg imidza firme.

Kod nas se medjutim zaboravlja da ti kodeksi imaju potpuno drugaciju svrhu od onoga sto je svrha kod nas u nasim firmama. To sa propustanjem nadredjenih i odredjenih ljudi ima svoj smisao ali je kod nas dovedeno do apsurda i sistema konc-logoraskog kodeksa logorasi-nacisti (stati uza zid kad "boss" prolazi). Pa naravno da ce zaposleni imati respekt prema vlasniku firme, odredjenom direktoru segmenta firme ili prema svom sefu, jer to je neka hijerarhija koja postoji svuda. Ali, to nije potrebno uredjivati uredbama, pobogu! Nece niko da puzi uza zid ako zaboga veliki sef prolazi.
Ali, ta firma, taj sef ta ustanova su ti dali posao, ti njima svoje znanje i ta simbioza je nesto sto treba postovati.

Umesto da zaposlene animiraju za sto bolje rezultate rada (negde procitah da zaposleni treba da mogu da oddremaju malo posle rucka), mi zavodimo strahovladu i kretenska pravila...

Jedno vreme sam proveo u poseti coveku koji u USA ima softversku firmu. Taj covek je shvatio prednost i vrednosti sto boljeg baratanja ljudskim resursima. U suterenu zgrade firme je postavio stolove za stoni tenis i svako je mogao da igra koliko zeli, ceo dan ako hoce... Cak je i sam "cepao pong-pong" sa zaposlenima. Jednom smo imali i sastanak u sali za stoni tenis i razgovarali u toku utakmice u dublu!
Takodje je postavio male separee sa posebnim svetlom i udobnim stolicama, pa su se zaposleni tu opustali citajuci novine, knjigu ili naprosto caskali kad god su osetili potrebu....

Ono sto on jeste postavio kao najvaznije su
- rokovi
- kvalitet projekta
- posvecenost firmi
Neka neko proba da probije rok (sem ako ga proguta zemljotres ili mu neko prosvira glavu)
Neka neko uradi projekat slampavo ako se usudjuje.
Neka neko ne radi u interesu firme ili predstavlja firmu u losem svetlu ako sme...
Ako sve to postuje, neka radi sta hoce, rezultat je ono sto se gleda...

Ovo sa JAT-om ako je tacno, je samo dokaz kako se nakaradno shvacene ideje pretvaraju u nsvoju suprotnost.
 

Back
Top