Multitasking

Sta pokusavas? Da napravis alatkicu koja ce u obicnom DOSu da omoguci pustanje dva ili vise programa odjednom?
Hm... ako je to ici ce malo teze od "radi i jedi sendvich"...

A u kom jeziku radis?
 
dos nije multitasking OS tako da ako hoces da ti nesto proradi u multitasking moras da napravis ceo mali OS koji ce da ucitava programe, rasporedjuje resurse i izvrsava instrukcije, sto mislim da je tesko. uostalom sta ce ti dos? (Dead OS) :lol:
 
RiSK:
Sta pokusavas? Da napravis alatkicu koja ce u obicnom DOSu da omoguci pustanje dva ili vise programa odjednom?
Ma, da.
Citat:
A u kom jeziku radis?
Znam Pascal, Basic, Delphi, C++, FoxPro i još neke za koje mislim da sada nisu bitni.
U kojem je najbolje/najlakše?

stormbringer:
sta ce ti uopste dos?
Imam svoje razloge(sra*e komp :-)))).
Treba mi, ako ikada uspem to da uradim kako treba, da bih postigao svetsku slavu.
 
imas moj blagoslov, ako nateras dos da radi multitasking onda si car :) probaj da uradis u delphi-ju, trebalo bi da radi na bilo kom compu na kom radi windows...nije valjda tolko jadan...ako jeste onda bar uzmi delphi 1 za 16bit platformu i instaliraj win 3.11 (to sigurno radi na 3(4)86, a ako imas i slabiji od toga - sta ce ti multitasking :lol:
 
Ako imas bilo sta jace od 386-ice instaliraj Linux i eto ti multitaskinga bez da ga sam pises, mada mislim da postoji i distribucija koja se kotrlja na 286-ici :wink:
Mislim multitasking pod DOS-om :shock: ti to oces da budes novi Linus :lol:
 
Anonymous:
Ako imas bilo sta jace od 386-ice instaliraj Linux i eto ti multitaskinga bez da ga sam pises, mada mislim da postoji i distribucija koja se kotrlja na 286-ici :wink:
Mislim multitasking pod DOS-om :shock: ti to oces da budes novi Linus :lol:

Tesko da ce ti proci Linux na bilo cemu ispot 386 procesora. Za te varijante mislim da je bolja stvar QNX www.qnx.com i jedan i drugi su POSIX kompatibilni ;) i podrzavaju multi tasking.
 

Back
Top