Clone view i razlicite rezolucije na 961bf Samsung-u.

Zlaja87

Primećen član
Poruka
867
Short story, pazario sam nov monitor (961bf samsung), pre toga je bio 753s...
Od gf 2 mx 400 furam TV-out, i do sada nikakvih problema nisam imao, medjutim nativna rezolucija ovog monitora je 1280x1024, i kad podesim tu rezoluciju na TV ne vidim ceo desktop, nego da kazemo centar, pa pomeranjem misa u bilo koj ugao slika na tv-u se pomeri, bukvano je secena ne moze da stane na tv (72cm), kad stavim na 1024X768 sve je ok(kao kad sam imao 753s), sta da uradim da mi monitor ima 1280x1024 a da se na tv-u vidi cela slika??
 
Nisam siguran i možda ću da lupim, no mislim da to prosto tako radi.
Kada koristiš CloneView i rez. veće od 1024x768, na TV-u bude prikazana slika koja odgovara širini od 1024 piksela (na monitoru), a ostalo je odsečeno.

Moguće da ima i neko rešenje za to, no... Ja ga ne tražih nikada... :)

Pa da, postoje tu sad fore, recimo da su dva monitora u pitanju mozes da podesis razlicite rezolucije, al posto je obican TV izgleda da spasa nema :(
Jedino resenje koje imam za sada, da vratim u 1024x768 i onda pustim film i sve se vidi na tv-u ;)
 
Vako...da bi to radilo moras da izaberes DUALVIEW. Pa onda posebno odredis rezoluciju za monitor (koju hoces) i TV(meni je 640x480-najjasnija slika i za filmove OK).

Ako insistiras na CLONE i manjoj rezoluciji TVa onda mora da se slika pomera da bi video ceo desktop.Tako ti je....

Evo par informacija...
Clone kad je rezolucija veca od 1024X768, u OS XP na obicnom TV se ne vidi se vidi slika koja je sa svih strana odsecena za ostatak pixela rezolucije na monitoru...
U OS Visti, nije tako, cim namestite clone view na monitoru ne moze da se namesti rezolucija veca od 1024x768, tj ne mogu da namestim monitor da radi u nativnoj rezoluciji... Al se sve vidi na TV-u...
Koristim ja Dualview i nije problem za gledanje filmova, nego football... Nas 4-ca treba da se guzvamo na monitoru ;)
Pa sad kad igram fudbal sad ortacima premestim na Clone, a kad radim sve ostalo dualview...
Inace koristim vistu...
Da jos jedno pitanjce, kad je podesen dualview kad hvatam screen shot, on mi slika oba displeja, jel to mora tako?
 
"U OS Visti, nije tako, cim namestite clone view na monitoru ne moze da se namesti rezolucija veca od 1024x768, tj ne mogu da namestim monitor da radi u nativnoj rezoluciji... Al se sve vidi na TV-u..."

To mozes i na XPu ako podesis rezoluciju TVa i monitora u istu npr. 1024X768...Ali nije resenje problema.

"Da jos jedno pitanjce, kad je podesen dualview kad hvatam screen shot, on mi slika oba displeja, jel to mora tako?"

Mislim da jeste jer kod dualv. desktop(iliti screen) ti je monitor+tv i mislim da mora.
 

Back
Top