NE MOGU DA ISKLJUCIM PC!!!!!!!

gost 8170

Veoma poznat
Poruka
10.963
imam windows XP. processor amd athlon xp 1700 i 256DDR.
kada odem na bilo koja 3 od shut down, restart, stand by, on mi restartuje windows. Krene da se iskljucuje i onda kada dodje do kraja on ponovo pokrece vidnous. da li neko zna kako da otlonim ovaj problem? :cry: :?
 
ma ne mislim da je potrebno da se ponovo instalira XP

Znaci kad ugasish jednom i kad pocne da se ponovno dize pritisni ono dugme sa zada na kucistu( sto gasi skroz racunar) pa ga onda ponovo upali i valjda bi kasnije trebalo...

Jer glupi XP zapamti nekad koliko puta si klikno dugme za gasenje racunara ( bar kod mene nekad)i onda ga toliko puta starta...
Znaci ono dugme sa zada.. i ponovo upali fino i mora da radi...

Poz.
 
pratim duze vreme ovu temu,ali je jako zanimljivo ,unapred nisam neki strucnjak ali citam ko se najvise javlja za odgovore, incognito,axez,kulirazza,..... ali ljudi niko do sada nije rekao neko konkretno resenje koje je zaista resenje,meni se isto to desavalo sa XP pa sam preso na 2k ,pa sad opet na Xp,mada sada nemam tih problema,ali mislim bez uvrede da niko od vas nije rekao tacno resenje za ovaj problem,svaka cast svakome,mozda je takav windows,ali cenim kada neko zna tacan odgovor na ovu problematiku,a incognito to zna da ima jako mnogo tema bas ne na restart vec na ne gasenje pod XP, zanimljivo je koliko pratim da se uglavnom zale ljudi sa amd 1700+ i sl. e sad ja pitam strucnjake u cemu je FAZON ???!! hvala unapred svima,da ne smaram dalje izvinite, pozdrav !!
 
KTULU:
imam windows XP. processor amd athlon xp 1700 i 256DDR.
kada odem na bilo koja 3 od shut down, restart, stand by, on mi restartuje windows. Krene da se iskljucuje i onda kada dodje do kraja on ponovo pokrece vidnous. da li neko zna kako da otlonim ovaj problem? :cry: :?

Ovako, proveri u Regestry bazi, putanja:


Start-Run-Regedit-(HKEY_LOCAL_MACHINE)-System-
-Current Control Set-Control-Shutdown

E u tom kljucu proveri sta ti je sve upisano. Lako je moguce da imas "String" pod imenom FastReboot sa "Value" 1. Ako je tako modifikuj tu jedinicu u 0 ili jednostavno samo izbrisi taj "String".
 
KTULU:
imam windows XP. processor amd athlon xp 1700 i 256DDR.
kada odem na bilo koja 3 od shut down, restart, stand by, on mi restartuje windows. Krene da se iskljucuje i onda kada dodje do kraja on ponovo pokrece vidnous. da li neko zna kako da otlonim ovaj problem? :cry: :?

Ovako, proveri u Regestry bazi, putanja:


Start-Run-Regedit-(HKEY_LOCAL_MACHINE)-System-
-Current Control Set-Control-Shutdown

E u tom kljucu proveri sta ti je sve upisano. Lako je moguce da imas "String" pod imenom FastReboot sa "Value" 1. Ako je tako modifikuj tu jedinicu u 0 ili jednostavno samo izbrisi taj "String".
 
ZoNi:
ja mislim da ti napajanje nije u redu!

iskoristi garanciju! 8)

Ja mislim da je problem u nečem drugome...
To se isto događalo mojih prijateljima kojima sam instalirao sistem, odu na shutdown i kompjuter im se ugasi na sekundu-dvije i onda se ponovno upali, problem je ACPI/APM-u, odnosno u podešenju jednoga od toga dvoje, treba se otići u BIOS i pogledati jesu li uključene opcije "modem - wake up/restart on standby ili hdd - wake up/restart/ on standby ili LAN - wake up/restart on standby", u mojem slučaju je bilo da je kod modema pisalo yes, to sam promijenio u no i poslije nije bilo problema...
 

Back
Top