5 Ruskih rubalja iz 1909...

Do 10 e najvise,zavisi koji je kvalitet,i u kojoj je kolicini stampana za opticaj,ja imam od carske rusije dosta novcanica u kolekciji,i mislim da citava vredi oko 50 ak e,ti=u je i 5 rubalja,jedino ako si srecnik pa je neka probna serija koja nije pustena u opticaj pa joj vrednost moze biti veca,ali ne mnogo bez obzira sto je staro oko 100 god,ali najbolje idi na www.ebay.co.uk pa pogledaj sta se nudi i koje su cene,oni su realni sto se tice vrednosti i ponude na njihovim aukcijama,a imas sve oa starog novca do svacega,realno kod nas ti malo ko moze proceniti stvarnu vrednost jer nemaju podatke i vise je liferantsko trziste,mozda je njena vrednost i manja od gore navedene,pozdrav.
 
A ova koliko bi mogla da vredi? Iz 1848. god.

av.jpg
rv.jpg
 
Nisam iz Beograda, a i inače ova rublja nije na prodaju, to je poklon, uspomena na dragu osobu koje više nema..:sad:. Pitao sam čisto iz radoznalosti koliko bi mogla da vredi.
Pozz

Nemogu preko slike tacno da ocenim kvalitet,ja ih placam od 10 do 20 eura,kad ih imam prodajem ih od 15 do 30 eura ako nije bio kacen sto sa slike nemogu da vidim,ako je bio kacen onda mu je cena 150 eura/kilogram kao srebro visoke finoce.
 
Nemogu preko slike tacno da ocenim kvalitet,ja ih placam od 10 do 20 eura,kad ih imam prodajem ih od 15 do 30 eura ako nije bio kacen sto sa slike nemogu da vidim,ako je bio kacen onda mu je cena 150 eura/kilogram kao srebro visoke finoce.

Ne nije bio kačen, ni bušen, kvalitet skenera nije neki, pa se čini na nekim mestima da je izbledeo (kao što se vidi na sredini grba), medjutim nije, uživo se na onom malom štitu u sredini orla, vidi lepo šta je nacrtano, dok na slici nije slučaj...savršeno je očuvan...
Hvala na informaciji u svakom slučaju...
Pozz
 

Back
Top