STA BISTE VI URADILE?

papagalaki_bg

Obećava
Poruka
93
Devojke,

kako biste reagovale kada bi Vam covek sa kojim ste u ozbiljnoj vezi u jednom trenutku rekao da ne zeli da ima (jos) dece?

U vezi sam sa covekom koji je razveden i iz tog braka ima dva sina. U poslednje vreme poceo je da govori da je star da bi zasnovao novu porodicu, mada istovremeno kaze da bi se radovao kada bi se desilo da ostanem u drugom stanju... 12 godina je stariji od mene.

Pre nego sto pitate sta trazim sa njim, reci cu Vam da sama nisam pomislila da mogu da budem u vezi u kojoj ima toliko drustveno neprihvatljivh okolnosti za nasu sredinu, ali posto nisam naklonjena predrasudama, upustila sam se u to.

Interesuje me kakvo je vase misljenje o ovoj situaciji.
 
ja bih te prvo pitala sta ti ocekujes od njega i koliko si spremna da se zrtvujes, da li uopste vredi?????
i sta podrazumevas pod tim ozbiljna veza??? mozda ti i on drugacije gledate na istu i razlicito je tumacite. ja znam samo da se nikada i ni zbog koga ne bih odrekla materinstva...cim on ne zeli, mozda i znaci da mu nije toliko stalo do tebe i tvojih zelja. ne znam...mozda gresim, ali polazim od sebe-kada volim ja se trudim da mu ispunim zelje. a mozda je covek resio da uziva konacno, jer je sve to prebrinuo vec...
 
Не знам шта бих урадила у тој ситуацији да сам девојка и да немам своју децу, а да желим да их имам...
Али...могу сасвим да разумем њега и то што нема потребе за још деце. Он је своју родитељску потребу испунио и не осећа се ни довољно младим ни довољно спремним да поново буде родитељ.

А шта он каже за твоју потребу за децом? Шта предлаже? Да останете заједно без деце, или шта?
 
cim on ne zeli, mozda i znaci da mu nije toliko stalo do tebe i tvojih zelja. ne znam...mozda gresim, ali polazim od sebe-kada volim ja se trudim da mu ispunim zelje. a mozda je covek resio da uziva konacno, jer je sve to prebrinuo vec...

Дискутабилно. Јер ово исто правило би се могло применити и на њу, јер онда ни њој није довољно стало до његових жеља.


Једино је само сигурно - деца се рађају из љубави, али не ЗБОГ љубави. Значи, предуслов за рађање детета јесте љубав, али рађање детета није предуслов нити доказ љубави.
Наћи ће се многи на Форуму оји ће одвалити:''Ако не жели твоје дете - то значи да те не воли!'' Децу не рађамо зато што волимо партнера, него зато што ЖЕЛИМО ДЕТЕ!
 
ja bih te prvo pitala sta ti ocekujes od njega i koliko si spremna da se zrtvujes, da li uopste vredi?????
i sta podrazumevas pod tim ozbiljna veza??? mozda ti i on drugacije gledate na istu i razlicito je tumacite. ja znam samo da se nikada i ni zbog koga ne bih odrekla materinstva...cim on ne zeli, mozda i znaci da mu nije toliko stalo do tebe i tvojih zelja. ne znam...mozda gresim, ali polazim od sebe-kada volim ja se trudim da mu ispunim zelje. a mozda je covek resio da uziva konacno, jer je sve to prebrinuo vec...

I ja sam dugo trazila definiciju ozbiljne veze zarad mene same. Ova veza je pre svega ozbiljna jer je veza dvoje zrelih ljudi, nazalost u razlicitim zivotnim dobima, koja se vise ne zasniva na zaljubljenosti vec na ljubavi. Pri cemu ne mislim da zarad ljubavi moras zrtvovati sebe. Ziveti u ljubavi, to je vec stvar kompromisa koje smo jedni prema drugome vec mnogo puta ucinili. Od njega ocekujem da me zastiti kad i ako treba, da bude dobar saputnik, da me postuje, da moze da razgovara sa mnom o svemu, da me ne prevari i ne laze. To sve je jako tesko i do sada je on jedini uspeo u tome od svih mojih partnera. Razgovarali smo na pocetku veze o deci. Mislim da je sve trenutno posledica njegovog trenutnog nezadovoljstva mogucnostima koje ima u svom poslu, zemljom, drustvom, inace nije apsolutno protiv.
A da je resio da uziva, to bas i ne stoji, bar ne na nacin na koji ti mislis. Nema poroka, relativno je miran, ne izlazi, disciplinovan je, vodi racuna o sebi.
 
Не знам шта бих урадила у тој ситуацији да сам девојка и да немам своју децу, а да желим да их имам...
Али...могу сасвим да разумем њега и то што нема потребе за још деце. Он је своју родитељску потребу испунио и не осећа се ни довољно младим ни довољно спремним да поново буде родитељ.

А шта он каже за твоју потребу за децом? Шта предлаже? Да останете заједно без деце, или шта?

Naravno da ga i ja razumem. Njegov sin je dovoljno star da i sam ima dete.
On smatra da ne bi trebalo da me sputava u tome ako ja to zelim. Zapravo, on smatra da bi porodica trebalo da se zasniva na tradicionalan nacin, znaci u braku. A on sigurno ne zeli da se zeni ponovo. Znaci, on ne PLANIRA ponovo roditeljstvo ali nije generalno protiv ako bi se desilo. Zato, nekako se nadam da ce nam se desiti.
 
Дискутабилно. Јер ово исто правило би се могло применити и на њу, јер онда ни њој није довољно стало до његових жеља.


Једино је само сигурно - деца се рађају из љубави, али не ЗБОГ љубави. Значи, предуслов за рађање детета јесте љубав, али рађање детета није предуслов нити доказ љубави.
Наћи ће се многи на Форуму оји ће одвалити:''Ако не жели твоје дете - то значи да те не воли!'' Децу не рађамо зато што волимо партнера, него зато што ЖЕЛИМО ДЕТЕ!

Isto tako, ako zelim dete, ne zelim ga sa bilo kim.

Nisam sa njim samo zbog deteta ali je on neko sa kim bih zelela da imam dete.
 
Да, сасвим ОК и разумљиво.
То сам написала због бројих постова на неким другим темама у којима многе жене са овог форума љубав мере жељом за дететом и, по тој логици (а то ћеш можда и чути на овој теми), ''ако не жели дете са тобом - значи да те не воли''!

Значи, то што он не жели дете има везе са њим, са његовим годинама и жељом за дететом, а не са његовом љубави према теби.
 
pa znaci on realno ne bi, ali bi bio uz tebe kad bi se dogodilo. u redu je s njegove strane sto je lepo iskren s tobom oko toga, jer to nije mala stvar. imas 3 opcije: da organizujes trudnocu "slucajno" i da ceo zivot zivis s tim da si ga "malo" izradila, ne znam, mozda bi mogla
da ga prihvatis takvog i postujes njegovu zelju
i trece da se razidjete
evo ja, sad ovako kad pitas, koja nisam u toj situaciji, niti bila, ladno mogu da kazem da je treca opcija moj izbor, a sve i da mi se dogodi i da zaista ostanem dosledna ovom stavu, to opet nema veze sa tobom. to moras ti da odlucis. nije lako. srecno.
 
Iskreno ja to ne bih mogla da podnesem. Ako te neko voli po meni to automatski znaci da mora da postuje i tvoje zelje i potrebe. Ti mnogo dobijas ako rodis dete a on ne gubi nista, jer ga svejedno nece on radjati i odgajati (uz duzno postovanje prema muskom delu foruma ipak su zene te koje se vise posvecuju deci). Znam veze gde je medju parovima bilo i 30 godina razlike pa su ipak imali decu ... mislim da ti izgovori nemaju veze sa godinama vec covek jednostavno nema petlju da preuzme neku odgovornost ili jednostavno ne zeli da se veze za tebe na taj nacin.
 
Nesnosna situacija. Moze da se analizira danima, a da se ne dodje ni do kakvog zakljucka :) Ne znam koliko imas godina, da li imas vremena da cekas... da se meni to desava, i da imam vremena, ja bih se prepustila situaciji i pustila da sudbina odluci: da li cu zatrudneti, ili ce me sve to toliko smoriti da jednog dana samo da isparim iz naseg zajednickog zivota. Hasta la vista bejbi, sto bi rekao Arnold :sad:
 
Znam za par u kojem je razlika 14 godina. On je imao brak za sobom i dve cerke srednjoskolke. Zeleo je da se ozeni mojom prijateljicom i zeleo je da imaju dete. Mada, kada je beba bila tu, fitilj mu je bio malo kraci, napadi migrene cesci i dok bebac nije porastao bilo je malo cupavo. Ona sada zeli drugo dete ali vise njegove podrske na tu temu bas i nema... Covek je pruzio koliko je mogao, izgleda da ne moze vise. Mislim da nema druge nego ispostovati sta neko hoce i moze a sta ne.
 
Devojke,

kako biste reagovale kada bi Vam covek sa kojim ste u ozbiljnoj vezi u jednom trenutku rekao da ne zeli da ima (jos) dece?

U vezi sam sa covekom koji je razveden i iz tog braka ima dva sina. U poslednje vreme poceo je da govori da je star da bi zasnovao novu porodicu, mada istovremeno kaze da bi se radovao kada bi se desilo da ostanem u drugom stanju... 12 godina je stariji od mene.

Pre nego sto pitate sta trazim sa njim, reci cu Vam da sama nisam pomislila da mogu da budem u vezi u kojoj ima toliko drustveno neprihvatljivh okolnosti za nasu sredinu, ali posto nisam naklonjena predrasudama, upustila sam se u to.

Interesuje me kakvo je vase misljenje o ovoj situaciji.
Da sam na tvom mestu razmislila bih dobro.
Pre svega bih mu objasnila koliko želim dete. Ako on i nakon toga odbija, otvorila bi se dva puta predamnom.
Prvi, da ostanem sa tim čovekom ( koji me verovatno voli ) i prestala bih da razmišljam o deci. Jednostavno bih se potrudila da sebi organizujem život najbolje što umem, posletila bih svoje slobodno vreme i energiju nemenjenu detetu nečemu drugom.
Drugi, razišla bih se s njimu pokušaju da nadjem prigodniju priliku za sebe..
Verovatno bih se odlučila za opciju br. 1.
Srećno.;)
 
Drugo je šta bismo mi uradile, a drugo je šta bi ti uradila....Jer, mi smo različite osobe, sa različitim osećanjima, i različitim pogledima na svet pa nisam sigurna koliko će ti naša mišljenja pomoći...

Uglavnom, meni se majčinski instinkt još nije javio, niti mi se čini da će uskoro, jer trenutno imam neke druge planove koji potiru želju za decom, ali sam sigurna da bi mi teško palo da nikad u životu ne mogu da postanem majka samo zato što ona druga strana to ne želi...To mi se čini kao neka strašna kazna. Iskreno, mislim da bi se moja ljubav prema njemu značajno spuvala. Možda će neko da me napadne da ne volim dovoljno, da sam sebična i da su mi bitne samo moje želje.....jbg, možda je i tako, ali znam da bih preko svih svojih želja prešla, ali preko te- jaaaaaako teško (čini mi se- nikako).
 
Da sam na tvom mestu razmislila bih dobro.
Pre svega bih mu objasnila koliko želim dete. Ako on i nakon toga odbija, otvorila bi se dva puta predamnom.
Prvi, da ostanem sa tim čovekom ( koji me verovatno voli ) i prestala bih da razmišljam o deci. Jednostavno bih se potrudila da sebi organizujem život najbolje što umem, posletila bih svoje slobodno vreme i energiju nemenjenu detetu nečemu drugom.
Drugi, razišla bih se s njimu pokušaju da nadjem prigodniju priliku za sebe..
Verovatno bih se odlučila za opciju br. 1.
Srećno.;)

Cuj, ak oneko zeli dete, a druga strana to a priori odbija... Meni to izgleda da se onda gubi zelja za daljim ostajanjem zajedno.

e sad, da budem iskrena, sta znaci to radovao bih se da se to dogodi al ja ipak ne bih.

To mi svuci kao cisto izvlacenje. Ono, ili zelis ili ne. A ovako ispadne, mala ako zatrudnis u sustini tvoja je odluka ja s tim necu da imam nista....
 
Ma ljudi nije to želja. To je potreba. I nema nikakve veze sa ljubavi. Osim
u izboru partnera sa kojim ćeš da je ostvariš. Znači ako neko ne može da
ti ispuni/ostvari tu potrebu verovatno ćeš da potražiš drugog.
Ali pre toga mu nedvosmisleno reci šta želiš, i koliko. Tačnije kolika ti je
potreba za majčinstvom.
 
Devojke,

kako biste reagovale kada bi Vam covek sa kojim ste u ozbiljnoj vezi u jednom trenutku rekao da ne zeli da ima (jos) dece?

U vezi sam sa covekom koji je razveden i iz tog braka ima dva sina. U poslednje vreme poceo je da govori da je star da bi zasnovao novu porodicu, mada istovremeno kaze da bi se radovao kada bi se desilo da ostanem u drugom stanju... 12 godina je stariji od mene.

Pre nego sto pitate sta trazim sa njim, reci cu Vam da sama nisam pomislila da mogu da budem u vezi u kojoj ima toliko drustveno neprihvatljivh okolnosti za nasu sredinu, ali posto nisam naklonjena predrasudama, upustila sam se u to.

Interesuje me kakvo je vase misljenje o ovoj situaciji.



Razveden čovek - društveno neprihvatljiv ... odakle ti to :shock: .... Svašta stobom.
To što si sa njim u vezi, to je tvoja lična stvar.

Moje mišljenje je da je u redu što ti je rekao da ne želi više dece i što je nastupio iskreno prema tebi .... bolje nego da te je lagao i da si rodila dete ... a da te je onda ostavio ili nešto slično tome, kako ume da se desi.

Kada bi meni moj muškarac rekao tako nešto, razmislila bih o tome koliko je moja ljubav jaka i da li sam spremna da ceo život provedem sa njim bez dece, ili da ceo život provedem sa decom bez njega.
 
Interesuje me kakvo je vase misljenje o ovoj situaciji.
ostavila bih ga. ja zelim decu i to je jedno od krupnih pitanja za koje smatram da poklapanje kod mene i mog partnera mora da postoji.
posto sam imala ex decka koji je (iako relativnno mlad - par godina stariji od mene) iyvalio tako jednom da nece da ima decu, pa oko toga nastale drame, deo razloga sto smo raskunuli uostalom (sad kad sam sa nekim drugim on bi naravno da se pomiri i naravno da zeli decu)... elem, od tada ja uvek lepo pitam na pocetku - izvini da li si ti osoba koja ne zeli da ima decu?
 
Razveden čovek - društveno neprihvatljiv ... odakle ti to :shock: .... Svašta stobom.
To što si sa njim u vezi, to je tvoja lična stvar.

Moje mišljenje je da je u redu što ti je rekao da ne želi više dece i što je nastupio iskreno prema tebi .... bolje nego da te je lagao i da si rodila dete ... a da te je onda ostavio ili nešto slično tome, kako ume da se desi.

Kada bi meni moj muškarac rekao tako nešto, razmislila bih o tome koliko je moja ljubav jaka i da li sam spremna da ceo život provedem sa njim bez dece, ili da ceo život provedem sa decom bez njega.

To nije moje licno misljenje, nazalost, neprihvatljivo je za najveci broj ljudi koji me okruzuju. Rekla sam vec da ja nemam predrasude zbog cega i jesam sa njim. Nekima je strasno to sto je razveden i ima dece i sto je stariji od mene 12 godina. U Srbiji je ipak neprihvatljivo, jer zivimo po sablonima.
 
Evo da te utešim, pa da ti kažem da imaš sapatnicu :)
Slična situacija i nisam još našla pravo rešenje.
Da ga teram ili da ga "radim" - ne mogu.
Da tražim drugog - neću.
Jedino što mogu da te posavetujem: nemoj lomiti preko kolena.
Daj sebi vremena da doneseš odluku iza koje ćeš moći da staneš bez obzira kako se situacija razvijala, da ti se ne desi da ceo život kriviš njega ili sebe što se nisi udala za koga si želela ili što nisi rodila dete sa kim si želela.
 
Devojke,

kako biste reagovale kada bi Vam covek sa kojim ste u ozbiljnoj vezi u jednom trenutku rekao da ne zeli da ima (jos) dece?

U vezi sam sa covekom koji je razveden i iz tog braka ima dva sina. U poslednje vreme poceo je da govori da je star da bi zasnovao novu porodicu, mada istovremeno kaze da bi se radovao kada bi se desilo da ostanem u drugom stanju... 12 godina je stariji od mene.

Pre nego sto pitate sta trazim sa njim, reci cu Vam da sama nisam pomislila da mogu da budem u vezi u kojoj ima toliko drustveno neprihvatljivh okolnosti za nasu sredinu, ali posto nisam naklonjena predrasudama, upustila sam se u to.

Interesuje me kakvo je vase misljenje o ovoj situaciji.

da nisi ti sekretarica iz moje firme? :-?
 

Back
Top