Optika blinkuje

Prvo moras da navedes marku uredjaja da bi dobio odgovor. Moj stari ASUS CDRW je, recimo imao 2 sijalice: zelena svetli kad je disk u uredjaju (vazi i za ASUS DVD) i crvena kada reze. Druge marke imaju drugi fazon, itd...
 
Sve sto je snejks naveo dolazi u opticaj. A inace ajd da ne otvaram novu temu da pitam ovde. Imam Pioneer 110D koji je bio na samoj litici zivotnog veka vise puta i svaki put se vracao u zivot(zilav neki mali). E sad kada je poslednji put oziveo prestala je da mu svetli LED i umesto nje svetli ona LED dioda koja pokazuje aktivnost hard diska. Probao sam sve i svasta i i dalje isto. To mi ne smeta posebno, ali ajd da pitam zasto. Mislim znam da mi crkava, ali kako se aktivnost dvd-a pokazuje preko LED harda.
 
Hehe. Pretpostavio sam ja to, ali mi nije bas jasno kako. A i drajv mi je konstantno slave. Gde god postavi jumper i gde god na kablu postavio drajv on je uvek master. Cini mi se da su mu otisli jumperi tj da vise ne reaguje na njih posto kolko ja znam kada skines onaj most drajv automatski postaje slave. E a cudno je to da sam ga sa svim ovim problemima pre par nedelja flashovao u AX10L i da savrseno reze sve.
 

Back
Top