Ko se razume u kamere? Onda, neka pomogne...

ginjasvinja

Zainteresovan član
Poruka
333
Evo ovako, ne razumem se uopste u kamere i ne treba mi nista posebno, ali kad pokusam da objasnim ovim likovima sto prodaju iste sta mi treba, niko nema pojma o cemu pricam. Valjda se ne izrazavam dovoljno strucno :?, pa reko' mozda me neko od vas shvati sta pricam.

Elem, treba mi kamera sto manjih dimenzija, ne mora da ima neke opake karakteristike(tipa web,reagovanje na pokret, neka velika rezolucija i sl.), jer mi ne treba da snima, nego da u odredjenim momentima uslika sliku. Trebalo bi da ima ono socivo kao spijunka, znaci da hvata sirok ugao i da uz nju ima odgovarajuci softver (API funkcije)koji bi mi omogucio da sama napravim aplikaciju koja ce reci kamerici kad da snima. Ovo je moguce uraditi sa AXIS kamerama, ali su one dosta skupe jer imaju dosta funkcija (koje meni ne trebaju), ali ne i odgovarajuce spijunka-socivo i dimenzije mi ne odgovaraju (dosta su velike). Ima li neko preporuku za moju muku?

Hvala.
 
Evo ovako, ne razumem se uopste u kamere i ne treba mi nista posebno, ali kad pokusam da objasnim ovim likovima sto prodaju iste sta mi treba, niko nema pojma o cemu pricam. Valjda se ne izrazavam dovoljno strucno :?, pa reko' mozda me neko od vas shvati sta pricam.

Elem, treba mi kamera sto manjih dimenzija, ne mora da ima neke opake karakteristike(tipa web,reagovanje na pokret, neka velika rezolucija i sl.), jer mi ne treba da snima, nego da u odredjenim momentima uslika sliku. Trebalo bi da ima ono socivo kao spijunka, znaci da hvata sirok ugao i da uz nju ima odgovarajuci softver (API funkcije)koji bi mi omogucio da sama napravim aplikaciju koja ce reci kamerici kad da snima. Ovo je moguce uraditi sa AXIS kamerama, ali su one dosta skupe jer imaju dosta funkcija (koje meni ne trebaju), ali ne i odgovarajuce spijunka-socivo i dimenzije mi ne odgovaraju (dosta su velike). Ima li neko preporuku za moju muku?

Hvala.


Pre svega si trebala si da obrazlozis u tim servisima od kojih si bila tako i ode na forumu, ZA STA TI TREBA KAMERA???A nakon toga da ti neko od nas da savet.
Sto znaci,da li ti treba VIDEO NADZOR,ILI VEC STA???ZA KOJU VRSTU FUNKCIJA TI TREBA KAMERA???
 
Dobro, nemoj da vices. Treba mi kamera koju cu moci da povezem na PC, koja ce da bude ukljucena ali ne treba da snima sve vreme, na tom PC-ju mi radi odredjena aplikacija, hocu da kad korisnik aplikacije klikne na odgovarajuce dugme, kamera uradi samo jedan snimak tog korisnika. Dakle, to je funkcija kamere.
 
Dobro, nemoj da vices. Treba mi kamera koju cu moci da povezem na PC, koja ce da bude ukljucena ali ne treba da snima sve vreme, na tom PC-ju mi radi odredjena aplikacija, hocu da kad korisnik aplikacije klikne na odgovarajuce dugme, kamera uradi samo jedan snimak tog korisnika. Dakle, to je funkcija kamere.

__________________________________________________________________________
Hmmm,po tvom objasnjenju,to moze svaka WEB kamera...
Faktiski tebi je vise potreban foto aparat u kameri nego kamera,kao sto si i rekla da ti zelis da slikas a ne snimas...

Pogledaj na sajtu www.pakom.com

Potrazi samo Web kamericu Proizvodjaca LOGITECH,cena joj je oko 1400 din...Zavrsice ti posao...bez IKAKVIH PROBLEMA.Govorim ti iz licnog iskustva...
 
'Si ti siguran da ove kamere imaju odgovarajuci API tako da mogu ja sama da isprogramiram njihov rad? Pitala sam na sajtu da li kamere koje imaju u ponudi imajui odgovarajuci API, oni kazu da imaju originalan softver i preporucuju mi tamo neku Genius kameru. Meni originalan softver treba samo za podesavanje slike, ali API je nesto drugo (to je nesto sto ne mogu nikome da objasnim), isto je softver, ali ne mora obavezno da se instalira sa kamerom, to je kao interfejs izmedju drajvera i programa, preko koga ja mogu da dam naredbu kameri da nesto uradi, tj. da uslika sliku. I oni koji su pravili originalni softver morali su da koriste API funkcije, samo je pitanje da li hoce da ga daju uz kameru ili nece.
 
Ja te bas i nerazumem najbolje.Ako ti treba kamera da povremeno u zadato vreme ili prilikom pokretanja necega uslika neku sliku onda to moze bilo koja sa odgovarajucim softverom.To ti je Nenad-Click-ME vec obasnio.Ako ti treba za nesto drugo onda pokusaj ponovo da objasnis jer ocigledno je nejasno.

Evo pogledaj ovo pa ako nije to to onda lepo ispocetka objasni za sta ti konkretno treba.
http://www.filetransit.com/view.php?id=30389
 
Treba mi kamera koju cu moci da povezem na PC, koja ce da bude ukljucena ali ne treba da snima sve vreme, na tom PC-ju mi radi odredjena aplikacija, hocu da kad korisnik aplikacije klikne na odgovarajuce dugme, kamera uradi samo jedan snimak tog korisnika. Dakle, to je funkcija kamere.

Ja stvarno ne znam prostije da se izrazim. Nije toliko bitna sama kamera koliko je bitan softverski paket koji uz nju ide.
Znaci, ja treba iz moje aplikacije da pozovem odredjenu naredbu koja ce kameri reci: sad snimaj/slikaj. Te naredbe se nalaze u jednom fajlu (obicno .dll fajl) koji se najcesce zove API(Application Programming Interface) i nema veze sa standardnim softverom za kameru. Za bilo koji uredjaj koji se moze povezati na PC postoji tako nesto. On sluzi da mozemo sami da napravimo aplikaciju(softver) za taj uredjaj. Dakle, treba mi kamera uz koju mogu da dobijem i ovo.
 
E neznam sta da ti kazem.Imas link gore pa vidi.Jeste da nije bas to to ali mozda moze da prodje.
Ako ne onda
google.gif
 
znas sta,skoro svaka genius kamera ima dugme za slikanje..ne snimanje,nego slikanje a ne znam na sta mislis kad kazes da dobijes aplikacije..pa svakako dobijes instal cd za kameru kad kupis,pa nije to pijaca da ti ne da pola stvari...uostalom svakako neces nikad dobiti neki extra program za to vec ti instaliras kameru,a neki fini programcic skines sa neta..ima ih milion
 

Back
Top