ATI VS NVIDIA

HYBRID

Primećen član
Poruka
522
01. Da vas pitam nesto...po vasem misljenju
ko je bolji ATI ili NVIDIA?

Ja mislim da je Ati mnogo bolji,ali me zanima
sta vi mislite?

02.I jos nesto,koji su najbolji Ati-jevi
catalyst-i?Nesto se dvoumim izmedju 3.10 i 3.7
:P :P :?
 
Na to pitanje je veoma tesko odgovoriti jer postoje dve grupe ljudi jedni su naklonjeni atiu a drugi nvidii.
Trenutno se ati malo bolje kotira ali se nvidia polako vraca na puteve stare slave!
Treba sacekati prolece za kada su najavljeni novi procesori iz oba tabora i videti sta oni donose pa tek onda dati ocenu ko je bolji.
Sada mozemo samo da nagadjamo ko ce to biti ali ako mene neko pita ja tipujem na cip na kome cce pisati Nvidia.
 
Ja licno vise volim ATI-ja,jos od PI,PII uvek sam vise voleo ATI grafiku nego one tipa S3 ili TNT.
Ati ne stedi na laicki receno boljem prikazu,mnogo ima finiju sliku sa vise finesa,konkretan primer:
Prilikom startovanja Win XP-a kad se pojavi ono WELCOME nebo u cosku na ATI-iju je lepo i glatko a na bilo kojoj nVidiji je kao sa malim kockicama.
Tako da ja ostajem pri svome ATI.
 
Ajde da se uključim. I ja takođe mislim da je nVidia bolja. Tačno je to što ste rekli da je bolji prikaz ATIjev od nVidia-e ali... Što se tiče kartica novije generacije uzeo bih nVidiju. Npr. Geforce Fx 5200 ima veći clock CPU i Memorije od konkurentskog mu ATI 9200. Sem toga, ATIja prati nekompatibilnost igara. Na nekim igrama igranje sa konfiguracijama pravi probleme sa zakucavanjem da desktop( lično iskustvo: moj brat od ujaka ima ATI 9200). ATI zbog toga često izbacuje nove drajvere, koji su mnogo "teži", tj. mnogo im je veća veličina, pa ih je duže i teži skidati za razliku od nVidijinih. No, uvjek će biti poornika nVidije, kao i ATIja
 
milospv:
Ajde da se uključim. I ja takođe mislim da je nVidia bolja. Tačno je to što ste rekli da je bolji prikaz ATIjev od nVidia-e ali... Što se tiče kartica novije generacije uzeo bih nVidiju. Npr. Geforce Fx 5200 ima veći clock CPU i Memorije od konkurentskog mu ATI 9200. Sem toga, ATIja prati nekompatibilnost igara. Na nekim igrama igranje sa konfiguracijama pravi probleme sa zakucavanjem da desktop( lično iskustvo: moj brat od ujaka ima ATI 9200). ATI zbog toga često izbacuje nove drajvere, koji su mnogo "teži", tj. mnogo im je veća veličina, pa ih je duže i teži skidati za razliku od nVidijinih. No, uvjek će biti poornika nVidije, kao i ATIja


Pazi ovako,ati radeon 9200 je atijev najveci
promasaj!
A uzmi za primer Ati radeon 9000(pro) i
bilo koju iz geForce 4 familije.
Ili Ati Radeon 9800 pro(xt)
i Nvidia geforce FX 5900.
Geforce 4 MX je uzas a lopovi iz
Nvidie su ga prodavali po istoj ceni kao
i radeon 9000.Ja sam tada
kupio 9000 i ne nameravam da je menjam jos
jedno pola godine.(i vise sam nego zadovoljan)
A takodje pogledaj onaj slucaj kada
je izbio konflikt izmaedju Nvidie
i 3d marka.
Nvidin moto je "Cilj Opravdava Sredstvo",koji mi
se bas i ne svidja. 8)
 
HYBRID:
Pazi ovako,ati radeon 9200 je atijev najveci
promasaj!
Jeste ali SE, ja imam full verziju i radi odlicno, do sada mi nista nikad nije secnulo...
HYBRID:
Geforce 4 MX je uzas a lopovi iz
Nvidie su ga prodavali po istoj ceni kao
i radeon 9000.Ja sam tada
kupio 9000 i ne nameravam da je menjam jos
jedno pola godine.(i vise sam nego zadovoljan)
A takodje pogledaj onaj slucaj kada
je izbio konflikt izmaedju Nvidie
i 3d marka.
Nvidin moto je "Cilj Opravdava Sredstvo",koji mi
se bas i ne svidja. 8)
A jesi li mozda cuo za MX 4000 (ili nesto slicno ne secam se tacno) sta su kreteni uradili. Kartica je potpuno ista kao i GF MX 4 64MB, a samo udarili novo ime da bi prodali ono sto im je ostalo u magacinu (a stavili su MX da se oni koji nesto razumeju ne bi bunili, u isto vreme da zajebu one koji nemaju veze sa zivotom - LOPOVI.
:twisted:
 
Ati je svakako bolji, ali nVidia ima ugovor sa Electronic Artsom pa svoje igre ovi prilagodjavaju za GeForce. Medjutim Half Life je mnogo promenio stvari, kazu da mnogo bolje radi na Atiju
 
A krađa izvornog koda Half Lifea2? Šta mislite o tome. Lično vjerujem da je nVidia umješala prste. Bez obzira na to uskoro bi trebalo da kupim grafičku( ovo sam do sada dosta puta odlagao, mislim kupovinu, ne bi trebalo više da odlažem, maksimalno mjesec, dva dana :lol: ) i kupiću nVidijinu. jedino ako me ne ubjedite u suprotno( da je ATI bolji u odnosu cjena-performanse)
 
milospv:
A krađa izvornog koda Half Lifea2? Šta mislite o tome. Lično vjerujem da je nVidia umješala prste. Bez obzira na to uskoro bi trebalo da kupim grafičku( ovo sam do sada dosta puta odlagao, mislim kupovinu, ne bi trebalo više da odlažem, maksimalno mjesec, dva dana :lol: ) i kupiću nVidijinu. jedino ako me ne ubjedite u suprotno( da je ATI bolji u odnosu cjena-performanse)

Ako me ista nervira u "Svet kompjutera" onda je to ona Kuzmanoviceva rubrika, a vidim i ti mu verujes.

To je lik kojeg non-stop pljujem sa skoro svakim brojem SK
 
milospv:
Bez obzira, mislim da je čovjek( donekle) u pravu

Da sad ce njega da uzmu za glavnog svedoka koji ce da unisit Nvidia-u....ne bih bas rekao..

Najvise me je iznervirao (od skorijih brojeva) onaj clanak "Sajber seljoberi", ako se ko seca morate priznati da je mnogo preterao, ali bas mnogo i od tad ga ne podnosim nikako...

Uostalom mnogo pljuje po stvarima po kojima ne bi trebao da pljuje...

Npr. onaj clanak gde pljuje po proizvodjacima igrica, kaze za "Call of duty" da je sra*nje (nisam je igrao, pa cu se uzdrzati od svojih komentara), a u istom tom broju ta ista igra proglasena igrom meseca...kakva ironija
 
...jedno nepisano pravilo vezano za sve komponente ne samo za graficke karte i konkretno nvidia i ati. Neznam kako da ga nazovem ali pokusacu da objasnim. Uzmimo recimo jednu ati graficku i jednu nvidiu koje su konkurentne, i uzmimo dve razlicite konfiguracije koje su takodje konkurentne. Na Prvoj konfiguraci ce se recimo bolje pokazati ati nego nvidia a na drugoj ce bolje raditi nvidia nego ati. Mada ja vise volim ati jer ima malo bolji odnos cene i performansi...
 
I 3DFX se identicno ponasao prema konkurenciji (nvidiji) kada je bio na vrhuncu, ali su pukli. Nvidia je sa 3dfx-om kupila i kompletnu glupavu politiku, tako da apsolutno ne sumnjam da ce ih zadesiti ista sudbina kao i gore pomenute. Cak im je i tehnologija slicna. I 3dfx je pri na isteku svojih 5 minuta poceo da pravi kartice koje su pre podsecale na zamrzivace nego na kartice - te kuleri od 15cm, te pola kilovata napajanja, bla, bla - i propadose. Kartice su izlazile na prosecno svakih 3 nedelje. E ovo sa nvidijom mi sve lici na to. Ako... i treba. Zna se ko je stariji.
 
igram se po 12-20 sati dnevno.asus radeon 9200se 64mb,kosta manje od Gforce4 mx440 radi bolje nego mnoge 5200.probajte prnce of persia na primer,da ne govorimo o tome koliko ati po defolt-u ima bolji prikaz.to sto nvidia nudi za istu cenu daleko je ispod atijevih ponuda.(mx440 mnoge novije igre nema sanse ni da pokrene, a na 5200seckaju.)Po meni 9200 radi bolje nego (daleko novije)jeftinije fx5600.
konkretnih primera ima mnogo. Ja dugo nisam hteo da prihvatim istnu
 
cana:
igram se po 12-20 sati dnevno.asus radeon 9200se 64mb,kosta manje od Gforce4 mx440 radi bolje nego mnoge 5200.probajte prnce of persia na primer,da ne govorimo o tome koliko ati po defolt-u ima bolji prikaz.to sto nvidia nudi za istu cenu daleko je ispod atijevih ponuda.(mx440 mnoge novije igre nema sanse ni da pokrene, a na 5200seckaju.)Po meni 9200 radi bolje nego (daleko novije)jeftinije fx5600.
konkretnih primera ima mnogo. Ja dugo nisam hteo da prihvatim istnu
E vecu glupost u zivotu nisam procita....keve ti koja to igrica secka na fx 5200...daj samo jednu....a to sto ti ne znas da koristis komp to je druga stvar...
 
Brate kupi ti Radeonku pa bog da te vidi, niko se nikad nije zalio na bilo koju ATI jevu karticu, a oni koji pricaju da je nVIDIA bolja to je zato sto nikad nisu videli kako Radeon przi kriske!!! :lol: 8) :D :P :idea:
 
Aman ljudi sto se svadjate oko kartica koje kostaju kao pola necije konfiguracije.
ATI 9600 pa nadalje, FX 5600 pa nadalje moreaju biti dobre i svko ko ih uzme dizace svoju karticu u nebesa pljujuci po drugoj.

Ja imam ATI-jevu karticu i sasvim sam zadovoljan, testirao sam drugovu FX i onda sam video da su skoro iste i da bespotrebno ko me god pita za karticu furam ATI.
Ako ti das za karticu 200 i kusur evra da je od ne znam koje firme ona ce ti raditi odlicno
 
Кулиража:
Ako ti das za karticu 200 i kusur evra da je od ne znam koje firme ona ce ti raditi odlicno
Potpuno si u pravu. Dalje, da razočaram ovog lika koji tvrdi da je 9200 brža od svega ostalog, imam na poslu MX440 koja šije za par procenata na istoj konfiguraciji čak i 5200. Sve zavisi od izvedbe, ima i 9200 kartica u širokom rangu, od sasvim prosečnih (SE, 64MB) pa do odličnih (neke imaju i po 256MB RAM).
 

Back
Top